Elektrické okná

Moderátori: dulo, buci_vectra

iurai

Príspevok od používateľa iurai »

brian03 napísal:no ja som ho uz skusal nasilu davat dolu, ale nejde. neviem ci to moze byt az tak zaseknute. no idem pozhanat nejaky ten motor nato aby som mal radsej po ruke. ale sprosty pristup je k nemu. som rozobral vsetko a este aj tak je za plecom. to musim aj ten zlozit, aby sa dal vybrat?


no neviem.
ked sme robili forda, bolo treba aby okno chodilo. lebo v jednej specialnej polohe sa okno odskrutkovalo.

teoreticky sa da oddelit motor od mechanizmu. ale to kukni na nahradnom motore
Používateľov profilový obrázok
TSteinar
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 479
Dátum registrácie: 18 Jan 2008, 16:22
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa TSteinar »

ja som uz riesil problem so soferovym oknom, dolu islo normalne, ale hore nie, jedna strana predbiehala druhu a potom sa to vyberalo z tych kolajniciek a okno uz neislo hore. skusal som mazat, nastavovat a nic, pomohla az kupa novej gumy, po ktorej ide okno. ale to asi nebude tvoj pripad, kedze okno nejde vobec dolu.
OPEL Vectra B 2.2 16v 108 kW 2001
brian03
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 31 Dec 2008, 12:06
Auto: Zafira B
Bydlisko: Brezno

Príspevok od používateľa brian03 »

TSteinar napísal:ja som uz riesil problem so soferovym oknom, dolu islo normalne, ale hore nie, jedna strana predbiehala druhu a potom sa to vyberalo z tych kolajniciek a okno uz neislo hore. skusal som mazat, nastavovat a nic, pomohla az kupa novej gumy, po ktorej ide okno. ale to asi nebude tvoj pripad, kedze okno nejde vobec dolu.



tak isto chodilo aj mne zo zaciatku, ale nemal som nato dako vobec cas sa nato kuknut a minule ze idem stiahnut okno a okno nic. tak neviem idem pohladat ten motor nahradny teda. kde ho zozeniem? som pozeral aj v elite a tam ho nemaju vobec. :(
havo

Príspevok od používateľa havo »

TSteinar napísal:ja som uz riesil problem so soferovym oknom, dolu islo normalne, ale hore nie, jedna strana predbiehala druhu a potom sa to vyberalo z tych kolajniciek a okno uz neislo hore. skusal som mazat, nastavovat a nic, pomohla az kupa novej gumy, po ktorej ide okno. ale to asi nebude tvoj pripad, kedze okno nejde vobec dolu.


TSteinar: ani mne sa nedá zavrieť okno, pre výmenu tej gumy sa musí rozobrať aj tapacírung na dverách :?: dík.
Používateľov profilový obrázok
TSteinar
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 479
Dátum registrácie: 18 Jan 2008, 16:22
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa TSteinar »

no urcite to budes mat jednoduchsie, ak ho rozoberies. ale ved dat dole tapacir vobec nie je problem.
OPEL Vectra B 2.2 16v 108 kW 2001
brian03
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 31 Dec 2008, 12:06
Auto: Zafira B
Bydlisko: Brezno

Príspevok od používateľa brian03 »

TSteinar napísal:no urcite to budes mat jednoduchsie, ak ho rozoberies. ale ved dat dole tapacir vobec nie je problem.


no tak to je jednoduche uplne, ale dostat sa k tomu sprostemu motoru, tak to je haluz heh.
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

dnes som sa vrtal v zadnych dverach. okno sa da dole, a tesnenie sa vytiahne vrchom. ako sa dava naspat, neviem este.
rozoberanie prednych dveri je sranda. ja som dolamal vnutro klucky
predtny motor mozno budem mat za mesiac. ked porobim moje dvere
brian03
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 31 Dec 2008, 12:06
Auto: Zafira B
Bydlisko: Brezno

Príspevok od používateľa brian03 »

iurai napísal:dnes som sa vrtal v zadnych dverach. okno sa da dole, a tesnenie sa vytiahne vrchom. ako sa dava naspat, neviem este.
rozoberanie prednych dveri je sranda. ja som dolamal vnutro klucky
predtny motor mozno budem mat za mesiac. ked porobim moje dvere



tak to vravim aj ja ze je to sranda riadna. a co ta vysiel ten novy motor? lebo ja som nasiel len komplet cely mechanizmus na okno za nejakych 100 eur sa mi zda. a za druhe ako si dal toho hajzla von? neviem ako ten motor vytiahnut heh :shock:
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

brian03 napísal:tak to vravim aj ja ze je to sranda riadna. a co ta vysiel ten novy motor? lebo ja som nasiel len komplet cely mechanizmus na okno za nejakych 100 eur sa mi zda. a za druhe ako si dal toho hajzla von? neviem ako ten motor vytiahnut heh :shock:


sranda je to preto, lebo v okne mas foliu - musi byt neporusena pre cinnost bocnych ABG.

postup pre zadne okno:
okno ma dole plechovy profil, v nom je plastova uchytka. tato je narazena na cap zdvihacieho mechanizmu.
a) odvrtat nity drziace mechanizmus v dverach a uchytku bocne uvolnit z plechu
potom mozes dat okno dole
vytiahnut tesnenie z dveri, demontovat vodiacu listu a okno vytiahnut z dveri smerom nahor
b) ak chces dat von len sklo - uchytku mozes z capu stiahnut pacenim. takto nemusis nity odvrtavat
Používateľov profilový obrázok
TSteinar
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 479
Dátum registrácie: 18 Jan 2008, 16:22
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa TSteinar »

uz sa to niekde riesilo a tusim sa dospelo k tomu, ze ta folia nie je potrebna pre cinnost bocnych airbagov. bolo to tak na nejakych starsich typoch, kde to sluzilo ako nejaky podtlak alebo co. ale tu vo VeBe uz asi budu nejake narazove cidla, povedal by som
OPEL Vectra B 2.2 16v 108 kW 2001
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

TSteinar napísal:uz sa to niekde riesilo a tusim sa dospelo k tomu, ze ta folia nie je potrebna pre cinnost bocnych airbagov. bolo to tak na nejakych starsich typoch, kde to sluzilo ako nejaky podtlak alebo co. ale tu vo VeBe uz asi budu nejake narazove cidla, povedal by som


pardon, tato folia je absolutne nevyhnutna pre bocne airbagy.
(ak chces protirecit, prosim extra temu ;-) )
Používateľov profilový obrázok
Astrak KE
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 14 Okt 2008, 12:05
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Astrak KE »

iurai napísal:
TSteinar napísal:uz sa to niekde riesilo a tusim sa dospelo k tomu, ze ta folia nie je potrebna pre cinnost bocnych airbagov. bolo to tak na nejakych starsich typoch, kde to sluzilo ako nejaky podtlak alebo co. ale tu vo VeBe uz asi budu nejake narazove cidla, povedal by som


pardon, tato folia je absolutne nevyhnutna pre bocne airbagy.
(ak chces protirecit, prosim extra temu ;-) )


fólia má vplyv na ABG ale len na predných dverách. Na zadných nie.
Opel Astra G - Z18XE
Elegance
brian03
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 31 Dec 2008, 12:06
Auto: Zafira B
Bydlisko: Brezno

Príspevok od používateľa brian03 »

pravdupovediat neviem o akej folii to vravite. odfotim dnes tie dvere rozobrate a poradite mi ako dostat motor ztade prec ok? vecer to sem pacnem :D
Používateľov profilový obrázok
TSteinar
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 479
Dátum registrácie: 18 Jan 2008, 16:22
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa TSteinar »

tak ak ma iurai pravdu a ty nemas vo vybave bocne airbagy, potom tam nemas mat preco tu foliu. ale ja si dam tu namahu a pohladam kde sa to uz preberalo a tam bolo povedane, ze ta folia nie je ako "spustac" airbagov
OPEL Vectra B 2.2 16v 108 kW 2001
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

folia ma byt v kazdych dverach. jej funkcia je chranit prenikaniu vlhkosti do auta z vnutorneho priestoru dvier
vo Vectre B s bocnym ABG musi byt folia dobre nalepena a bez dier aby bol priestor vo vnutri dveri uzavrety. tak to vyzaduje senzor ABG
brian03
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 31 Dec 2008, 12:06
Auto: Zafira B
Bydlisko: Brezno

Príspevok od používateľa brian03 »

no mam uz odfotene tie dvere teda rozobrate. kde je ta folia co nesiem poskodit?

[img=http://img211.imageshack.us/img211/2742/img018.th.jpg][/code][url][/url]
Používateľov profilový obrázok
lubo098
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 11 Sep 2008, 16:46
Auto: Iná značka
Bydlisko: Levice
Bydlisko: LV

Príspevok od používateľa lubo098 »

nelam si s nou hlavu uz ju tam nemas :D
vectra a jeden pes uz je prec, ostala zena, dva psy pes a dcera...
brian03
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 31 Dec 2008, 12:06
Auto: Zafira B
Bydlisko: Brezno

Príspevok od používateľa brian03 »

a to je ako mozne? kde je teda? kde sa da zohnat osobitne iba motor tych okien? lebo vsade som nasiel iba komplet mechanizmus cely a to sa mi nechce kupovat cele.
Používateľov profilový obrázok
TSteinar
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 479
Dátum registrácie: 18 Jan 2008, 16:22
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa TSteinar »

ta folia sa da kupit v Opli, samozrejme, neviem ci aj v inych predajniach typu Elit... hovorim, ze som este nepocul, ze by mala ta folia vplyv na tieto senzory, ale mozne to je, takze mne by, nedajboze, v pripade nehody asi bocne nevystrelili.

ten motorcek samotny zohnas asi tazko, mechanizmus novy stoji okolo 9 tisic, aj to nie original asi. takze len pouzivane na vrakovisku.
OPEL Vectra B 2.2 16v 108 kW 2001
brian03
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 31 Dec 2008, 12:06
Auto: Zafira B
Bydlisko: Brezno

Príspevok od používateľa brian03 »

to dake drahe. ja som cely mechanizmus nasiel za 3 800 a original na tuto vectru, ze nie nejaky univerzalny. ale potreboval by som iba motorcek z toho :( a ked nemma tu foliu teda. mam ju tam davat ci nie?
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR"