Aktualizacia intellilink

Moderátor: dulo

jurkodj
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17 Sep 2013, 13:22
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Aktualizacia intellilink

Príspevok od používateľa jurkodj »

Ahojte, vie niekto poradit ako na aktualizaciu intellilink v novej Insignii? V navode je ovela viac funkcii popisanych ako mam skutocne v ponuke...
Používateľov profilový obrázok
Eisy
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5608
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 18:57
Auto: Insignia
Bydlisko alt: Zohor okr. MA

Re: Aktualizacia intellilink

Príspevok od používateľa Eisy »

Uz v starej insignii sa v tom ani boh nevyznal.
Vzdy zalezalo od vybavy, roznych kombinacii, priplatkovych funkcii , ale nikto nikdy nevedel presne povedat preco to jedno auto ma v nastaveniach a dalsie nie !
jurkodj
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17 Sep 2013, 13:22
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: Aktualizacia intellilink

Príspevok od používateľa jurkodj »

Tak to si ma nepotesil :) Skoda ze ani dealer mi k tomu nevedel povedat nic viac, len ze to tam teraz neni a ze to tam niekedy bude. Tak snad da vediet ze bude update
Používateľov profilový obrázok
Eisy
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5608
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 18:57
Auto: Insignia
Bydlisko alt: Zohor okr. MA

Aktualizacia intellilink

Príspevok od používateľa Eisy »

No ved uvidis. Patrilo by sa aby uz vedeli co predavaju, co sa da a neda aktivovat... atd.
Používateľov profilový obrázok
Miro Kohut
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5178
Dátum registrácie: 28 Feb 2008, 21:47
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Trencianske Teplice

Re: Aktualizacia intellilink

Príspevok od používateľa Miro Kohut »

skoc do wiedne do opla........tam maju zaujem o zakaznika a urcite ti lepsie poradia ako na slovensku......vlastna skusenost ale s audi
opel omega B x20xev
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: Aktualizacia intellilink

Príspevok od používateľa Signum »

čo potrebuješ aktualizovať konkrétne? resp. čo ti nefunguje?
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
jurkodj
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17 Sep 2013, 13:22
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: Aktualizacia intellilink

Príspevok od používateľa jurkodj »

Signum napísal:čo potrebuješ aktualizovať konkrétne? resp. čo ti nefunguje?


Nefunguje mi prehravanie videa, aj ked som skusal niekolko formatov. Dalej mi nefunguje Bose nastavenie audio, equalizer, instalacia aplikacii a DAB. Vraj to pride s aktualizaciou, ale dealerovi, ktoreho som ja musel presviedcat ze auto ma adaptivny tempomat a line asistent, sa moc verit neda... Rakusku predajnu by som aj vyskusal, ale tolko nemecky neviem :)
csaker
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11 Jan 2014, 15:27
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: Aktualizacia intellilink

Príspevok od používateľa csaker »

Zdravim Vas,

som z toho tiez trochu rozcarovany: mam novu Insigniu Cosmo ST 120kW, Bose NAVI 900, asi jeden a pol mesiaca. Hned na uvod mi nefungoval lavy reproduktor vo dverach, takze na druhy den som uz bol v servise. Menu na nastavenie zvuku, na to, ze je BOSE, je uplne o nicom. Vysky, stredy, basy a pozicia posluchaca. Potom som zistil, ze mi nesvieti lave zadne svetlo po otvoreni kufra, a tiez, ze po prejdeni 100-200 km sa mi "ztrasie" dole prave predne okno, asi tak na 1cm, vlastne sa otvara ...
Intelilink je kapitola sama o sebe. Uplne suhlasim, neda sa prehrat ziadny videoformat (auto stoji, rucna brzda zatiahnuta ...). Tiez sa neda zistit, ktory USB slot je prave pouzivany, ukazuje len "USB". Vobec sa nedaju stahovat nijake aplikacie, ako je to pisane v navode, taka moznost tam vobec neni.
No hotova katastrofa je navigacia. Hlavny a najhorsi nedostatok je, ze sa nedaju zadat suradnice, to znamena, ked dana adresa neni v zozname (cisla domov v dedinach napr.) ktory je v pripade POI fakt dlhy, a treba sa preklikat az k svojmu pismenu - kreslenie pismena na touchpade v tomto rezime samozrejme nefunguje -, alebo aj na niektorych adresach v meste, tak smola. Ked chcem sa vratit k adresam, kde som uz bol, a tie adresy boli napr. 3 alebo 4 v Madarsku, nemam sancu ich rozoznat, lebo zoznam mi ukazuje len 4 krat HUN, a to je vsetko. Moje stare MIO za 120 Eur tieto veci s prehladom zvadala uz pred 7 rokmi, a nehovoriac o autach konkurencie v kategorii alebo aj v nizsej.
O pripadnom upgrade, samozrejme, zatial nikto nic konkretneho nevie. Navstivil som zopar predajcov, o tychto veciach ani nevedeli.
Som z toho trochu sklamany, auto tejto triedy by vobec nemalo mat podobne muchy. Nemecka kvalita ma v tomto pripade vobec nepresvedcila.
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Re: Aktualizacia intellilink

Príspevok od používateľa Kajo »

Pozri, to je stará známa vec, že tieto origo zábavné centrá za moc nestoja.
Hardvér je navrhnutý možno rok predtým, než príde auto na trh a to je v prípade Insignie 2007? 2008?
Však to je už 6 rokov.
No a teraz skús na takýto hardvér dať nejakú novú aktualizáciu softvéru.
To sa snáď ani nedá, ten hardvér to nezvládne a preto ani najlepšia aktualizácia neposunie tento systém na úroveň roku 2014.
Takže čo s tým?
Origo hudba v aute nie je nikdy pre fajnšmekrov.
Video prehrá hocijaký tablet s Cortex A7 lepšie.
Na iGO primo alebo Sygic v tablete nemá žiadna vstavaná navi.
Takže mi z toho vychádza, že si treba kúpiť pekný držiak na tablet a kvailtný tablet a prepojiť ho s tým rádiom v aute.
A ak chceš aj dobrý zvuk, vymeniť všetky tie origo repráky za niečo kvalitné, vytlmiť dvere a je to.
Teraz si povieš, veď mám Bose.
To hej, ale je to také Bose, ktoré musí byť aj lacné, aby sa dalo masovo montovať.
To je nič v porovnaní s nejakými poriadnymi reprákmi od GZ alebo Hertz.
Zas robiť hifi zástavbu do nového auta...
Treba asi kupovať auto so základným audiom a porobiť si to.
Alebo sa na to vykašlať.
A hlavne od toho nič moc neočakávať.
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Používateľov profilový obrázok
Eisy
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5608
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 18:57
Auto: Insignia
Bydlisko alt: Zohor okr. MA

Re: Aktualizacia intellilink

Príspevok od používateľa Eisy »

Ale on uz ma poface. Takze soudrozi mohli daco vymysliet. S origo NAVI mas pravdu. Nestoja vacsinou ani za.... a ani za tie peniaze co zato pytaju. Ze to neprehra video .... to uz je na hanbu.
csaker
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11 Jan 2014, 15:27
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: Aktualizacia intellilink

Príspevok od používateľa csaker »

Eisy napísal:Ale on uz ma poface. Takze soudrozi mohli daco vymysliet. S origo NAVI mas pravdu. Nestoja vacsinou ani za.... a ani za tie peniaze co zato pytaju. Ze to neprehra video .... to uz je na hanbu.


Pani, musim povedat, ze je to cim dalej, tym horsie. Pred 2 tyzdnami navigator na dialnici z BA do ZA nenasiel Zilinu (a tak isto nic ine), lebo sa tam neni ako dostat ... Par dni na to mi system nenacital USB kluc ... Dnes zase zhasol cely "uzasne" cele zariadenie, cierna obrazovka, radio sa nedalo vypnut, skratka horor! V stredu mi zase preinstaluju cely system, ale bojim sa, ze moc mi to asi nepomoze ... A toto propaguju s Claudiou Schiffer ... je to skutocne neuveritelna hanba!
Sunman
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 22 Mar 2014, 10:21
Auto: Insignia

Re: Aktualizacia intellilink

Príspevok od používateľa Sunman »

Mám teraz mesiac tiež intelllink. dostal som sa k tomu krámu namiesto "klasického" rádia pretože to bola podmienka na lepšiu cenu auta. Jediným pozitívom je veľká obrazovka pre cúvaciu kameru.
Inak je celý ten systém totálny komplikátor (zlatý pôvodný tlačítkový systém Insignie) - zap/vyp TP alebo RDS, prepínanie nastavených staníc atd je úplne k ničomu. Ale mám pocit že je tiež blbosť podľa mňa aj to, že chcete nejaké prehrávanie videa. V aute má byť podľa mňa jednoduchý systém pre ovládanie rádia a nejakého externého zdroja zvuku (CD, USB) a nie multimedialne *smieškovina*, ktoré odvádzajú pozornosť od riadenia.

Kto investoval do i700 a už nehovorím o 900-ke s NAVI a BOSE bez toho aby si to odskúšal priamo v predajni.... ten riadne prestrellil. BOSE nemá ani na zvuk u VeCe z roku 2004 s rádiom 400. zabudovaná NAVI v aute je maximálne na frajerinu a nie na navigovanie, sorry, súcitím s tými ktorí to kúpili a chcú aby to aj fungovalo. A nemusíte sa stresovať nastaviť cieľ cesty je práca pre navigačného operátora na pol hodiny aj u iných áut nielen u opla.
Veru zlatá externá navi za pár šupov.
csaker
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11 Jan 2014, 15:27
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: Aktualizacia intellilink

Príspevok od používateľa csaker »

Suhlasim, video, obrazky ... jasne, ze to clovek nepozerae za jazdy ... (auto som ja nekupil mimochodom, ale to je jedno). Ale ked je to raz uvedene, ze to ma zvladat, tak by som to aj ocakaval (malo by to fungovat iba vtedy, ze auto stoji a rucna brzda je zatiahnuta). Co sa tyka navigacie, jazdil som 4 rocneho Superba, navigacia bez problemov :-), vsetko je tam, kde ma byt. Stale si myslim, ze nemecky inzinieri nezvladli to, co naslubovali a co uz hociktora ina znacka zvladla davno. Napriklad Mazda si prebrala navigaciu od uz ani neviem koho, ale som to skusil, a ide to. Proste, som z toho sklamany, ocakaval som trosku viac.
Veduci vyvoja SW v Opel DE mi povedal, ze budu slubene aktualizacia, ale z "istych" dovodov ich odlozili az na 2015 ... Super!
Dnes mi nahrali novy softver (alebo znovu), ziadna zmena, co sa tyka ovladania, dufam, aspon, ze to bude stabilnejsie.
Sunman
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 22 Mar 2014, 10:21
Auto: Insignia

Re: Aktualizacia intellilink

Príspevok od používateľa Sunman »

pochybujem že niekto robil zmeny v sw smerom k nejakému intelinku. opísal si si verziu starého a nového SW? Je tam zmena? akú tam máš teraz verziu?

MY09 mala v "ovládacom" sw hromadu kopancov a nezmyslov a nikto nič neriešil. Neviem, či vedúci vývoja z Opla je tvoj osobný priateľ mne na reklamáciu vtedy volala nejaká pani z Opel central europe až z hen z Pešti asi 4x veľmi sa ospravedlňovala že som nespokojný ale ich technici nenašli žiadne chyby.
všetko čo som písal bolo odstránené po drobnom fejslifte ktorý som mal od MY12.
jediné zmeny, ktoré sa robia priebežne v sw podľa mojich skúseností s oplom sú veci, ktoré priamo ohrozujú životnosť napr. motora. U MY09 bol zle naprogramovaný DPF, ak si vypol motor pri bežiacom čistení DPF tak to zrejme skončilo nejakou malou katastrofou. Toto update odstránil a problémy prestali.

ja by som napríklad privítal na veľkej obrazovke intelinku to, že keď mám večer stlmené osvetlenie palubky pri zaradení spiatočky a aktivácii cuvacej kamery sa displej rozsvieti aby na ňom bolo vidieť a nie aby som to musel robiť ručne.
intelink je to posledné čo ma v tomto aute trápi a keby nebol "zadarmo" v balíku tak v živote do neho neinvestujem, pretože prináša maximálne tak problémy. prehrávanie vídeí nezvládajú poriadne domáce multimedialne prehrávače a TV u ktorých by sa to dalo ešte očakávať takže keď to niekto chce narvať do auta je to cesta do pekiel. Prečítaj si nejaké "audio/video" fora a recenzie a zistíš že prehrať video súbor mimo PC je celkom problém. Zo skúseností s inými elektronickými zariadeniami si ani neželám aby niekto programoval v aute na ktorom je závislý často môj život nezmysly typu prehrávania vídeí.
neviem aké ďalšie fajnovosti máš vo svojom aute, ja mám teraz adaptibilný tempomat a varovanie pred zrážkou. Bohužiaľ tiež to boli dve veci, ktoré sa dostali do tohoto auta v pakete len vďaka tomu, že som chcel stráženie bočných pruhov, zadnú kameru a stráženie jazdy z bokov pri cúvaní. Mimochodom tieto tri veci fungujú excelentne. Zato tempomat a varovanie pred zrážkou s aktivovanými brzdami ťa môže priviezť len k ťažkej buračke - budeš mať v kufri kamion. Otázkou je, či deaktivácia brzd v menu skutočne deaktivuje brzdy alebo v nejakej chvíli bug v sw spôsobí prudké zabrzdenie s následnými ťažkými dôsledkami.
jurkodj
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17 Sep 2013, 13:22
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: Aktualizacia intellilink

Príspevok od používateľa jurkodj »

Ked som si vyberal vybavu do auta, vybral som si ju na zaklade osobnych preferencii. Moje stare BMW videa prehravalo, Audi s tym tiez nema zasadny problem, moj media player v obyvke za 80 eur to zvlada bez problemov (rovnako ako kazdy novy TV), tak nevidim dovod preco by rovnaka technologia nemohla fungovat aj v aute. To, ze Opel nieco slubil a dokonca to aj napisal do manualu by ho malo zavazovat ku tomu, aby to fungovalo. Nechces taku funkcionalitu, nekupuj to alebo nevyuzivaj, ale ked to ma fungovat, nech sa postaraju aby to fungovalo.
Automaticke brzdenie ma tiez vcera zaskocilo, ked prekrytu mostovu dilataciu na pristavnom moste asi vyhodnotil ako prekazku a chcel ma zabrzdit. Sofer auta zamnou bol chvalabohu pozorny a neskoncil mi v kufri. Ale holt je to technika, nefunguje dokonale...
csaker
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11 Jan 2014, 15:27
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: Aktualizacia intellilink

Príspevok od používateľa csaker »

Vymenili mi software, ma uz ine cislo, ako predtym, stare si nepamatam. Dovodom toho samozrejme nebolo prehravanie videa (i ked, ako to niekto velmi dobre poznamenaj, ked to tam daju, je to jedno, co to je, nech funguje, i keby to bola spievajuca fontana ...), ale napr. najprv z BA do ZA navigator po zadani adresy nenasiel ani samotnu Zilinu ...! Nic nevedel najst! Musel som ho nechat stat 2 hodiny, a potom to nabehlo normalne (auto odstavene v ZA :-).
Potom par dni na to mi zhasol cely display, radio sa nedalo vypnut, nic! Zamrzlo to cele, len tak od seba. Ked to raz spravi software riadenia motora ci ineho systemu, je pruser. Tak mi nahrali novy SW . Zatial to ide - uz asi 6 tyzdnov.
Ja len hovorim, ze ked uz nejaku blbost uz do toho auta namontuju, tak by clovek so zdravym sedlackym rozumom ocakaval, ze to aj funguje tak, ako sa v navode pise. Nemyslim, ze su to prehnane naroky zakaznika.
Sunman
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 22 Mar 2014, 10:21
Auto: Insignia

Re: Aktualizacia intellilink

Príspevok od používateľa Sunman »

absolútny súhlas, že ak niekto napíše červené, tak to má byř červené a nie ružové.
Preto sa len možno diviť, že niekto napíše do manuálu o prehrávaní vídeí, aplikáciách a pod. Ani pri najlepšej vôli toto na 100% nedokáže výrobca áut splniť a bude to vždy témou na diskuzie a "reklamácie". U vídeí by musel presne špecifikovať formát, kodek a podobne.

Mne sa stalo asi 2x že zostal panel zamrznutý alebo zostali svietiť farebné šípky na paneli nastavenia teploty klimatizácie. Po vypnutí kľúčika a opäťovnom zapnutí sa to ale vždy spamätalo.

Keď už si tu o tom píšeme, mohol by si ale pozrieť do tvojho stroja, aký FW tam máš teraz nahratý
- predpokladám, že videá ti to aj tak neprehráva?
- pozitívum je teda len v tom, že nezamrza panel alebo ešte niečo naviac?
- aké sú skúsenosti z hands-free? Mám Nokiu so Symbianom a hands free funguje tak, že sa dá urobiť maximálne jeden hovor. Potom je to zmätok, ďalší prijatý alebo volaný hovor beží ca 30sek, potom prepne na mikrofon a sluchátku telefonu. Na displeji intellink sa hovor tvári že skončil.
jurkodj
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17 Sep 2013, 13:22
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: Aktualizacia intellilink

Príspevok od používateľa jurkodj »

To by zaujimalo aj mna, aku verziu FW mas? Co tie slubovane funkcie? Prehravanie videa, aplikacie, Bose equalizer... Mne sa obcas stane ze pri manualnom ovladani rychlosti ventilatora klimatizacie sa na displeji nezobrazi nic, ale po klasickom "resete", cice vypnut/zapnut to uz ide v pohode. Inak mi to funguje, nemrzne a aj navigacia ide obstojne. Teda ci sa mi so starsim FW oplati ist ku predajcovi a natahovat sa s nim o upgrade..
csaker
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11 Jan 2014, 15:27
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: Aktualizacia intellilink

Príspevok od používateľa csaker »

Ahojte Sunman, jurkodj,

verziu firmware Vam napisem, ked dostanem auto spat zo servisu (oskrety blatnik :-( ), neviem ju naspamat. Ale je ina ako pred tym, to viem, vtedy som si to pozrel. V poslednom case sa mi stalo len raz, ze trvalo asi tak 5 minut, kym sa system spamatal, a nacital seba aj USB aj telefon. Inac pouzivam telefon Sony, bez problemov, a pred par mesiacmi som mal aj Samsung, tiez fungoval korektne. podobnu skusenost inac mi potvrdili aj v servise.
Co sa tyka navigacie, ono to naviguje fajn, len ked nenajde adresu (dediny dost casto nemaju ulice, popisne cisla, ze ...), rad by som tam dal suradnice, a to sa neda. To je moj problem.
Jasne, ze prakticky nic sa nezmenilo na ovladani, ani na moznostiach prehravania (video, fotky, equalizer, ... whatever), ale ZATIAL to bezi.
Teraz, ako som spominal, mam ho v servise, a dal som si pozriet aj kolesa a brzdy, lebo uz veeeelmi dlho pri brzdeni mi trasie volant, a je citit to trasenie aj na pedale brzdy ... podla mna brzdovy kotuc niektory, ale mam tam len nieco cez 17000 km ...
Dam Vam vediet, ked mi ho vratia, ci s tym nieco (s brzdami) vedeli urobit.
csaker
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11 Jan 2014, 15:27
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: Aktualizacia intellilink

Príspevok od používateľa csaker »

Este som jednu vec zabudol: bola (je) zvolavacka na upgrade SW klimatizacie/ventilacie. Mne to spravili, ale nemal som problem s tym ani pred tym. Ale je to v ramci garancie (aj po zaruke zadarmo).
Napísať odpoveď

Návrat na "OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - VŠEOBECNE"