Opel Tigra 1.4 16V problem

Moderátor: bukelo

renco15
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20 Sep 2013, 18:13
Auto: Tigra A
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Opel Tigra 1.4 16V problem

Príspevok od používateľa renco15 »

Caute mam tigru 1.4 16v r.v 1996 a mam takyto problem ked je motor chladny tak chyti na prvu supu ale akonahle pojazdim a je zohriaty, vypnem motor odidem od auta niekam napr do obchodu atd a chcem nastartovat tak velmi tazko chyta ako keby nevedelo udrzat otacky a zdochne mam aj video ale neviem ako ho tu mam vlozit tak dam len link http://www.youtube.com/watch?v=QhY7R5XTV0o
Ale dnes sa mi to stalo tak že som prešiel asi neakych 8km motor sa zohrial potom som ho vypol odišiel asi na 2 hodky a vonku je už chladnejšie takže určite sa motor schladil a ked som prišiel a chcel odist spravilo to iste akurat s tym rozdielom že mi chytilo na prvy pokus ale tiež ho triaslo a až po chvili naskočilo, prosim pomozte mi nemam sajnu co by to mohlo byt za kazdu radu dakujem. :cry:
karolko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 01 Sep 2011, 17:42
Auto: Vectra B
Bydlisko: Lipany
Bydlisko: slovakia

Re: Opel Tigra 1.4 16V problem

Príspevok od používateľa karolko »

skus vymenit snimac teploty pre RJ
najdes ho na termostate idu zneho 2 kabliky
vectra B X18XE1
tigra X14XE
renco15
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20 Sep 2013, 18:13
Auto: Tigra A
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Opel Tigra 1.4 16V problem

Príspevok od používateľa renco15 »

Dik moc za radu určite skusim ale si si isty že to bude ono? lebo to auto aj ked som šiel snim asi neakych 8km zastavil a odišiel asi na hodinku dve tak motor musel vychladnut dovtedy si myslim a robilo to tiež.. :neviem:
dodik123
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 639
Dátum registrácie: 05 Mar 2013, 19:17
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice-okolie

Re: Opel Tigra 1.4 16V problem

Príspevok od používateľa dodik123 »

Môže to byť x vecí a podľa vlastnej skúsenosti ti odporúčam zohnať niekoho, kto má Tigru a postupne vymienať veci,nakoľko systém pokus -omyl môže vyjsť dosť draho a chybu aj tak nenájdeš.Pokiaľ to nevyhadzuje chybu,tak skoč za nejakým dobrým mechanikom ,nech sa na to pozrie,nakoľko je lepšie raz vidieť ako 100x počuť a môže sa jednať o maličkosť.Rozhodnutie je samozrejme na tebe. Nik z fora sa ti nezaručí ,že je to práve to ,alebo ono ,aj keď to myslia dobre :)
Opel Vectra 1,8 16v-85kw-1997- ex
VW-Passat 1,9 tdi-74kw-2005
Používateľov profilový obrázok
ponikel
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1948
Dátum registrácie: 20 Júl 2008, 16:33
Auto: Tigra A
Bydlisko: Malacky
Bydlisko alt: okolie
Bydlisko: Studienka - ZAHORAK :D
Kontaktovať používateľa:

Re: Opel Tigra 1.4 16V problem

Príspevok od používateľa ponikel »

karolko v tomto prípade by som nepovedal uplne že by to robil snimač teploty chladiacej kvapaliny. Odporúčam ti ale jednú vec.
Zhodiť dole sanie, vymontovať EGR splu aj s krokovým motorčekom von a vyčistiť ho. Za opravu nič nedáš ak to zvládneš sám ...

1. Najskor si povolime dve skrutky na kryte motora-imbus 5mm a dame dole kryt oleja.
Obrázok

2. Povolíme sedem skrutiek klucom,alebo gola nadstavcom 10mm. Na pravej strane povolime eskapasku s manzetou. teraz mozeme cele parohy dat opatrne dole.
Odpojime hadicky a z boku bloku povolime hadicky ktore su prichytene
skrutkou. Ďalej vysajeme z vyrovnavacej nadobky chladiacu kvapalinu a
odpojime cidlo.
Obrázok

3. Zo spodu nadobky odpojime hadicu na vodu, dalej odpojime dve hadicky privodu paliva.
Obrázok

4. Od krokoveho motorceka odpojime konektor. Samotny krokový motorcek drzi na dvoch skrutkach-hviezdica priemeru 2,5mm. Je tam otrasny pristup.
Obrázok

5. Po vybrani už len staci vycistit tech. benzinom a poskladat.
Obrázok
Obrázok
Opel Tigra yellow C20XE v prestavbe. plán 4x4 C20LET
Opel Tigra white X14XE. Zrejme pôjde C20XE
Yamaha FZ6 Fazer
renco15
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20 Sep 2013, 18:13
Auto: Tigra A
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Opel Tigra 1.4 16V problem

Príspevok od používateľa renco15 »

vdaka za odpovede len asi to sam vyčistit nezvladnem kedže chodim na hotelovku a v autach sa moc nevyznam ..
jal
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1407
Dátum registrácie: 02 Jún 2013, 23:26
Auto: Iná značka

Re: Opel Tigra 1.4 16V problem

Príspevok od používateľa jal »

skus startovat s plne stlacenym plynom, kludne aj dlhsie.
Napísať odpoveď

Návrat na "TIGRA, SPEEDSTER - MOTOR/PREVODOVKA"