POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Všetko, čo nebolo možné zaradiť inde.

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

slimak1
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 24 Jún 2013, 18:31
Auto: Astra J
Bydlisko: Revúca

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa slimak1 »

Uz je to dalsi mesiac? Ziaden blok od kupy rohozi a trojuholnika,lekarnicky(inak som si ju pozrel ci mi nieco stare nepradali ale je do 2016) postou samozrejme neprisiel. Nemal som cestu k nim, o dva tyzdne sa zastavim nech mi palubny pocitac nastavia(ten v Revucej to isto nevie ani dnes). Ale prisiel mi nejaky ankentarsky dopis zo svajciarska. Ak som si precital prve otazky sa mi ani citat dalej nechcelo. Ja na nich nechcem pisat zle - aj ked su hlupaci nechcem im nieze ublizit ci poskodit - su hnupy,ale nech chyby napravia a sa z nich poucia. Ja niesom danovak, ba opak som uctovnik(teda pracujuci na tej istej strane,resp. na opacnej strane).

Iste ten anketarsky listok nevyplnim supralativami. A potapat ich nechcem(pytali sa na Autocentrum Roznava). Teda ho asi neposlem(ja mam im posielat na svoje naklady anketarsky listok?). Ale ten opel predaj je zly od spodu - od dealera(moze za najmenej - hra len idiota, v istej veci mi velmi pomohol),cez predajcu(tu je najvacsi problem, cital som viacere staznosti pr.na kovu BB) az po Fabiana(importeri Oplu to je najvacsi problem) - to jedine cislo som nasiel a sa ozval(zodvihol telefon ale "úmorne trápil" na mna) a meno co si pamatam.
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa macil »

Slimak, v prvom rade by si mal prehodnotiť svoj slovný prejav. Ak sa nezlepší, tvoje príspevky budú bez milosti mazané. :exclaim:
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
jackdaws
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 19 Apr 2010, 18:09
Auto: Astra J

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa jackdaws »

ano dost tazko sa neiktore vety citaju a potom druhy krat aby som pochopil ako to slimak myslel :chichi:

ale jasne ze musi nasrat takyto pristup v servise...
2.0 CDTi 121kw ST
Používateľov profilový obrázok
dušan992
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 22 Mar 2008, 23:07
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko alt: Turňa nad Bodvou
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa dušan992 »

pripadá mi to ako cez google translator
OPEL Astra J 2.0 cdti AT6 viewtopic.php?f=130&t=45150
ex-OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe viewtopic.php?t=16923
OPEL COMBO B TOUR 1,3 cdti
OPEL CORSA D 1,4 14v
ex-OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT
slimak1
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 24 Jún 2013, 18:31
Auto: Astra J
Bydlisko: Revúca

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa slimak1 »

http://www.topspeed.sk/kupujete-nove-au ... -zly-/5811

Toto vlastne hovori,len o zaciatku,ked si kupujete auto. Pristup predajcov je rozny. Rozni majitelia, rozni zamestnanci. Balkan - neBalkan. Mohlo by to byt lepsie aby spokojnost bola obojstranna - ci viac stranna(aj spokojnost zamestnanca, ci fabriky). Teda spraveny dobry obchod.

Ja som dosial nemal problem, bol som laik - panec v kupovani auta. A nemal som problem. Navstivil som v KE rozne znacky. Ja osobne som ani nechcel aby ku mne pristupovali predajcovia a sa ma vypytovali co vlastne chcem - ja som nevedel - prisiel som sa len pozriet. Aby som tie auta si nazivo aj pozrel, ci aby som sa neskor dozvedel ake davaju zlavy. Vlastne ake su ceny. Teda tato etapa - ked ku vam vstupy zakaznik - ci clovek- je podla mna velmi dolezita. Mozno som nebol obleceny hocako, ci bol neoholeny. Bol vystresovany(z prvu som si ani do auta nesadol(sadol tam kde mi predajca otvoril dvere - uz len to je dolezite), ziadne som nevyyskusal na skusobnej jazde) - lebo dovtedy som v autosalone nestal. Keby som bol predajca aut - ten zamestnanec - sam by som si vyhliadal takych ludi ako som bol ja. Keby som bol majitel - chcel by som takych zamestnancov - co by to robili - lebo isto taky predavaju viac ako ti co cakaju na neviem co.

To zeby mali o tom aute vediet "vsetko" si myslim ze je samozrejmost. Casto tie informacie ani nepotrebuje rozpravat. Ale ked sa na nieco zakaznik opyta mal by byt schotny aj odpovedat - nemusi hned lebo to asi lumeni niesu,ale info da o hodinu ci 2 dni mailom,ci telefonicky.
------------
Ukoncim to ja som problemy mal az potom sme uzavreli zmluvu a vlastne si predali auto a peniaze - dovtedy spokojnost.
Este jedna vec sa zmenila. Mal som vybrate auto a podpisanu zmluvu o buducej zmluve. Jedno co som si rozmyslel - ze to nebudem brat ci na splatky ci leasing,ale ze to vyplatim. Predajca ze OK. Ja som sa vlastne v tej zmluve nezaviazal ze to pojde cez financovanie niekoh ineho. Ale povodne som to tak zamyslal. Len som si to rozmyslel, ze prefinancujem si to asi o polovicu lacnejsie - cca 600 eur som usetril.
Preco na letakoch,na oply maju ze tie zlavy su ked to cez nich prefinancujete. Pritom to nieje pravda. Mozno este vacsiu zlavu som mohol mat,keby som maval bankovkami. To je uz problem nie predajcu,zamestnanca,ale toho importera? ;)
jal
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1407
Dátum registrácie: 02 Jún 2013, 23:26
Auto: Iná značka

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa jal »

ked si kupim nove auto, napisem ti svoj nazor.
jackdaws
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 19 Apr 2010, 18:09
Auto: Astra J

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa jackdaws »

Skusali ste Opel v Žiline ? Bol som svedkom preberania noveho auta a toľko dezinformacii som nezažil snad nikde....
Predajca tvrdil že všetky 1,9 cdti mali dpf filter ... tvrdil že LED denne svietia po otoceni kluca, svietia az po nastartovani...
a hlavne co ma dorazilo ze si netreba vsimat ukazovatel v palubaku o zivotnosti oleja ktory pocita na percenta podla stylu jazdy zivotnost oleja , ze staci prist po 30t km ,...
2.0 CDTi 121kw ST
Používateľov profilový obrázok
peteri.numelin
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5197
Dátum registrácie: 24 Sep 2012, 18:58
Auto: Omega B
Bydlisko: Bratislavská Petržlenka

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa peteri.numelin »

1. a nemali? v roku 2013? naozáááj?
2. ak ma zapinanie denneho svietenia ovplyvnit usudok o predajcovi tak uz sme na tom fakt blbo a mali by sme sa zamysliet sami nad sebou.
3. jedina ako tak podstatna vytka. netyka sa len opla v ZA ale VSETKYCH predajcov VSETKYCH znaciek. aby predali, budu to verklikovat vsetci.
Omega MV6 '98 AT4 - N2O
Vectra 2,5 V6 '97 AT4
keď budem veľa papať a vyrastiem, kúpim si VXR8 Bathurst S
jackdaws
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 19 Apr 2010, 18:09
Auto: Astra J

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa jackdaws »

1. nie vsetky mali astra 2008 urcite nemala ? - nebola rec o novych autach 1,9 cdti sa uz NEpredavaju !!
2.blbo ? ked ti predajca povie ze pozrite ako to svieti , pozerame nic nevidime a zarve ti ze to treba nastavit ... a potom som nastartoval a on ze
: nop tak musite nastartovat ? toto je predajca ?
2.0 CDTi 121kw ST
Používateľov profilový obrázok
peteri.numelin
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5197
Dátum registrácie: 24 Sep 2012, 18:58
Auto: Omega B
Bydlisko: Bratislavská Petržlenka

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa peteri.numelin »

a toto maju byt problemy na zaklade ktorych si mame robit usudok o znacke? co tak predajcovi rovno povedat, nech si to dostuduje a nerobit z toho problem znacky, hm?
Omega MV6 '98 AT4 - N2O
Vectra 2,5 V6 '97 AT4
keď budem veľa papať a vyrastiem, kúpim si VXR8 Bathurst S
jackdaws
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 19 Apr 2010, 18:09
Auto: Astra J

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa jackdaws »

je to problem predajcu nie znacky
nevkladaj mi do ust nieco co som nepovedal...
jasne som napisal ze predajca opel ZA
2.0 CDTi 121kw ST
Používateľov profilový obrázok
peteri.numelin
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5197
Dátum registrácie: 24 Sep 2012, 18:58
Auto: Omega B
Bydlisko: Bratislavská Petržlenka

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa peteri.numelin »

nič to nemení na skutočnosti, že robíš z komára somára. Ak si narazil na jedného dylyna, čo o starších autách vedel menej ako ty, mohol si mu rovno povedať, nech ide radšej predávať hrnce a nesnažiť sa tu upozorňovať na problém, ktorý problémom ani nie je.
ako stará Škopková v Slunce, seno, jahody: http://www.youtube.com/watch?v=t08ocSFjhuU
Omega MV6 '98 AT4 - N2O
Vectra 2,5 V6 '97 AT4
keď budem veľa papať a vyrastiem, kúpim si VXR8 Bathurst S
jackdaws
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 19 Apr 2010, 18:09
Auto: Astra J

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa jackdaws »

1,9 cdti je podla teba stary motor ? a rocnik 2008 ?
piseme tu o skusenostiach a toto je moja skusenost ?
ci sa ta mam nabuduce opytat ci mozem napisat svoj nazor na to ?
a nemyslim ze to je az taka banalita , ked ti predajca tvrdi ze treba vypalovat dpf filter a na moju ,,otazku" ze tato starsia 1,9cdti nema, ti odpovie ze ma a treba vypalovat ... to je na :cry:
a samotnemu predajcovi by malo zalezat na znacke ... co potom robia pri servise ... ked nevedia poradit ani pri predaji ...
2.0 CDTi 121kw ST
Používateľov profilový obrázok
peteri.numelin
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5197
Dátum registrácie: 24 Sep 2012, 18:58
Auto: Omega B
Bydlisko: Bratislavská Petržlenka

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa peteri.numelin »

jackdaws napísal:1,9 cdti je podla teba stary motor ? a rocnik 2008 ?

jackdaws napísal:1,9 cdti sa uz NEpredavaju !!

No, keď sa motor už NEpredáva, tak je starý. znamená to, že keď ide o common-rail, že nie je starý, či ako si to myslel? som jazdil na common-raile už v roku 2001 takže to je stále nový motor, či? 5 ročné auto je tiež staré. či pre teba je to novinka?

jackdaws napísal:Skusali ste Opel v Žiline ? Bol som svedkom preberania noveho auta

jackdaws napísal:nie vsetky mali astra 2008 urcite nemala ? - nebola rec o novych autach

Schizofrenik? Alebo nám tu opisuješ príhodu z roku 2008, keďže si bol svedkom preberania nového auta - Astry ročník 2008 - a tým pádom si už úplne mimo, keďže odvtedy uplynulo už 5 rokov a medzitým veľa veľa vody pretieklo dolu Váhom a veci sa predsa len mohli zmeniť, alebo si tam bol teraz v roku 2013 v predajca predával STARÉ auto z roku 2008 a nemusel vedieť všetky technické záležitosti dopodrobna.

jackdaws napísal:ci sa ta mam nabuduce opytat ci mozem napisat svoj nazor na to ?

nie nemusíš, ale trošku si uporiadaj myšlienky pred tým, než sa do nich zapletieš.

jackdaws napísal:co potom robia pri servise ... ked nevedia poradit ani pri predaji ...

Takéto kapciózne poznámky si nechaj pre seba. Predajca nie je servisák ani prijímací technik. Predajca môže byť aj 18 ročný zasran z gymnázia. Jeho hlavnou úlohou je vyzerať dobre, sa usmievať, obrazne povedané sa strkať zákazníkovi do zadku, aby predal. nerobme si ilúzie, že zamestnancovi záleží na značke (akejkoľvek - od Audi po ZIL), jemu záleží na výplate.
Omega MV6 '98 AT4 - N2O
Vectra 2,5 V6 '97 AT4
keď budem veľa papať a vyrastiem, kúpim si VXR8 Bathurst S
jackdaws
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 19 Apr 2010, 18:09
Auto: Astra J

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa jackdaws »

- chytas za slovicka .. reagoval som na tvoj prispevok : 1. a nemali? v roku 2013? naozáááj?
ano momentalne v ponuke nemaju astru 1,9 cdti alebo sa mylim ?

a nemyslim si ze je stary .... to co sa tu iidmee dohadovat o takychto somarinach :stena: ?

---Schizofrenik? Alebo nám tu opisuješ príhodu z roku 2008, keďže si bol svedkom preberania nového auta - Astry ročník 2008 - a tým pádom si už úplne mimo, keďže odvtedy uplynulo už 5 rokov a medzitým veľa veľa vody pretieklo dolu Váhom a veci sa predsa len mohli zmeniť, alebo si tam bol teraz v roku 2013 v predajca predával STARÉ auto z roku 2008 a nemusel vedieť všetky technické záležitosti dopodrobna.
-tebe co je ? :shy:
Astra sa tam kupovala nova v 2008 teraz sme na nej boli pre nove auto a padla rec na dpf pri 2,0 cdti ze treba vypalovat a ze VRAJ aj na 1,9cdti
to mi pride divne ze toto nevie predajca u ktoreho sme to kupili a ide ti tvrdit ze mas vypalovat filter :posmesky:

Takéto kapciózne poznámky si nechaj pre seba. Predajca nie je servisák ani prijímací technik. Predajca môže byť aj 18 ročný zasran z gymnázia. Jeho hlavnou úlohou je vyzerať dobre, sa usmievať, obrazne povedané sa strkať zákazníkovi do zadku, aby predal. nerobme si ilúzie, že zamestnancovi záleží na značke (akejkoľvek - od Audi po ZIL), jemu záleží na výplate.
- hadam necakas ze sa ta budem pytat ci tu mozem nieco napisat ? ;)

myslienky mam usporiadane az az len vidim ze niekto je extremene rypavy a hlada problem kde nie je ...
2.0 CDTi 121kw ST
Používateľov profilový obrázok
peteri.numelin
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5197
Dátum registrácie: 24 Sep 2012, 18:58
Auto: Omega B
Bydlisko: Bratislavská Petržlenka

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa peteri.numelin »

úprimne. prečítaj si opäť svoj prvý príspevok o opli v žiline a potom sa skús spýtať, kto hľadá problém tam kde nie je.
Omega MV6 '98 AT4 - N2O
Vectra 2,5 V6 '97 AT4
keď budem veľa papať a vyrastiem, kúpim si VXR8 Bathurst S
jackdaws
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 19 Apr 2010, 18:09
Auto: Astra J

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa jackdaws »

ano precital som a vsetko je pravda len si si domyslel niektore veci , a inac to pochopil snad som ti to vysvetlil v predch prispevkoch
2.0 CDTi 121kw ST
Používateľov profilový obrázok
peteri.numelin
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5197
Dátum registrácie: 24 Sep 2012, 18:58
Auto: Omega B
Bydlisko: Bratislavská Petržlenka

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa peteri.numelin »

Pravda je relatívna a momentálne je za ňu vydávané to, čo tvrdíš ty.
Akiste si si všimol, že táto téma je plná jednostranného očierňovania dílerov značky Opel a ak si cítil potrebu v tejto téme si tiež kopnúť, tak som ti len niekoľko-krát napísal, že
1. varíš z vody,
2. snažíš sa z hovna upliesť bič,
3. robíš z komára somára,
4. hľadáš problém tam, kde skutočne žiadny nie je.
4x som ti teraz zopakoval to isté, čo v mojej prvej, druhej aj tretej reakcii na teba.

Stále točíš len o nepodstatných vyjadreniach 1 osoby - konkrétneho predajcu, ktoré si sám vedel, že sú blbosť, tak si ho mal na to upozorniť na mieste a nevešať to sem v jednostranno-negatívnej forme do už tak dosť pochybnej témy, ktorú by som najradšej videl zrušenú (ja o tom však nerozhodujem a máme slobodu slova, tak to treba rešpektovať).
Omega MV6 '98 AT4 - N2O
Vectra 2,5 V6 '97 AT4
keď budem veľa papať a vyrastiem, kúpim si VXR8 Bathurst S
jackdaws
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 19 Apr 2010, 18:09
Auto: Astra J

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa jackdaws »

nazov temy :
POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Tak som písal svoju skusenost, neviem co ti stale vadi... ??? :odpadnem:
2.0 CDTi 121kw ST
Používateľov profilový obrázok
peteri.numelin
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5197
Dátum registrácie: 24 Sep 2012, 18:58
Auto: Omega B
Bydlisko: Bratislavská Petržlenka

Re: POZOR! Moja skusenost so znackou OPEL

Príspevok od používateľa peteri.numelin »

POZOR! Co som chcel, som povedal.
Omega MV6 '98 AT4 - N2O
Vectra 2,5 V6 '97 AT4
keď budem veľa papať a vyrastiem, kúpim si VXR8 Bathurst S
Napísať odpoveď

Návrat na "OPEL VŠEOBECNE"