VeCe Z18XE umira palubka, nejde startovat

Moderátori: dulo, buci_vectra

Duck
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28 Apr 2012, 17:02
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko alt: Plzeň

VeCe Z18XE umira palubka, nejde startovat

Príspevok od používateľa Duck »

V posledni dobe se mi stava u ohrateho auta, ze v prubehu jizdy zhasnou kontrolky a budiky na palubce a zustane svitit jenom dobijeni a ESP. ABS ruzne poblikava : http://www.youtube.com/watch?v=WWuF9N0otNs
PO chvili to zase najede a zustane svitit :
https://dl.dropbox.com/u/40510605/vece_problem1.jpg
Pokud chcipnu auto v situaci, kdy nejde palubka tak pak uz nejde nastartovat. Staci, aby auto vychladlo a je to zase OK. V te same chvili nejdou parkovaci senzory a tempomat.

Jinak mam VectraC 08/2002 1.8 16V Z18XE Sedan.

Prosim o jakoukoliv radu, dekuji.

P.S. Poprve, kdyz jsem nemohl nastartovat, tak auto jelo na odtahovce do servisu a tam ho sundali a normalne nastartovali. Pamet zavad prazdna, mysleli si, ze si z nich delam legraci.
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Príspevok od používateľa Komo »

Pravdepodobne CIM modul :cry: :cry: :cry:

Chcelo by to OP-COM diagnostiku. Ak sachyba zobrazila, bude ulozena v pamati.
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
Používateľov profilový obrázok
lubo22
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 7290
Dátum registrácie: 14 Apr 2009, 17:45
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Trstená
Bydlisko: trstena
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubo22 »

aj podla mna cim a podla rocniku bude drahy :(
Vectra C cierna ex
Vectra C modra ex
Duck
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28 Apr 2012, 17:02
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko alt: Plzeň

Príspevok od používateľa Duck »

Nedeste me :(
Používateľov profilový obrázok
lubo22
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 7290
Dátum registrácie: 14 Apr 2009, 17:45
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Trstená
Bydlisko: trstena
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubo22 »

nedesime. iba ta pripravujeme na to najhorsie. treba urobit riadnu diagnostiku aby sa vedelo v com je vazne problem :wink:
Vectra C cierna ex
Vectra C modra ex
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22943
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa langdon2 »

Priprav sa na vymenu CIMU
Duck
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28 Apr 2012, 17:02
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko alt: Plzeň

Príspevok od používateľa Duck »

Ach jo, pritom to auto mam rad. Jezdi krasne. Doted mi vadila jenom absence tlacitka na vypnuti ESP. No asi si na konte vyclenim pro jistotu penize na hodne drahou krabicku :( Vsem dekuji.
Používateľov profilový obrázok
24petusko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 11028
Dátum registrácie: 11 Dec 2009, 17:35
Auto: Vectra C
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko: Košice okolie

Príspevok od používateľa 24petusko »

Poliaci uz maju k dispozicii opravene CIM moduly
skus porozmyslat aj nad touto alternativou, ako kupovat za 700eur novy
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Honda Legen( wait for it... )dary
Používateľov profilový obrázok
Zeppelin
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 13 Feb 2010, 09:27
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko: Plzeň

Re: VeCe Z18XE umira palubka, nejde startovat

Príspevok od používateľa Zeppelin »

Hej Duck, jak jsi pochodil s CIMem? Taky s ním bojuju, ale padají jen budíky, případně někdy vůbec nefungují. Odkud jsi CIM koupil? Origo, nebo použitej?
Duck
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28 Apr 2012, 17:02
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko alt: Plzeň

Re: VeCe Z18XE umira palubka, nejde startovat

Príspevok od používateľa Duck »

No prekvapive mi to prestalo blbnout, takze jsem to prozatim odsunul.
Používateľov profilový obrázok
Zeppelin
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 13 Feb 2010, 09:27
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko: Plzeň

Re: VeCe Z18XE umira palubka, nejde startovat

Príspevok od používateľa Zeppelin »

Tak to zapomeň, že to přestalo a honem rychle jdi do opla s velkým techničákem poptat cenu nového a začni šetřit. Nestraším, pouze říkám, jaký má tato nemoc průběh. Taky mi to kdysi dávno jen tak probliklo a pak dlouho nic. Jako ty - říkal jsem si "asi nějaká blbost". Dlouhých dva a půl roku jsem s tím zápasil. Padání budíků, další fáze budíky nefungovali třeba celý den, dnes už i dva týdny "naslepo", někdy nejde otevřít kufr, klakson netroubí, blinkry blbnou a zítra jdu na výměnu, bohužel cena dovolené u moře 12500,- Kč, asi 490 Eur.

A věř, že tohle nespravíš...
Používateľov profilový obrázok
Zeppelin
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 13 Feb 2010, 09:27
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko: Plzeň

Re: VeCe Z18XE umira palubka, nejde startovat

Príspevok od používateľa Zeppelin »

Tak jsem po výměně CIM modulu. Zaplatil jsem 12 a půl tisíce za nový CIM modul, kdy už se projevovaly závady typu nefunkční zámek dveří, nefunkční klakson, nefunkční blinkry na bocích auta, jednou nechtělo přestat svítit světlo kufru, spousty chyb v paměti, že CIM nekomunikuje s tím a tamtím... No, někde jsem se sekl, problém neodstraněn.
Používateľov profilový obrázok
Zeppelin
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 13 Feb 2010, 09:27
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko: Plzeň

Re: VeCe Z18XE umira palubka, nejde startovat

Príspevok od používateľa Zeppelin »

Rozhřešení!
Auto jsem dal kvůli už trvale nefunkční (ani nesvítící) přístrojovce do Opel servisu (nutno poznamenat, že jestli něco na přístrojovce šlo, tak pouze kontrolka motoru, jinak nic) a problém byl ve studeném spoji na přístrojovce, že je to taková nemoc a už se tam vektra s tímto problémem objevila poněkolikáté, takže elektrikář šel takřka najisto. Pokud by však problém přetrvával dál, tak pouze sehnat nové budíky. A jestli jsem v telefonu dobře rozumněl cenu, tak 990 kč (asi 39 Euro). Pokud jste elektrotechnicky zdatní, zkuste se na to kouknout sami, jinak servis :) A poslední poznámka: umírající přístrojovka umírala něco přes dva roky a až před měsícem kiksla úplně.
jal
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1407
Dátum registrácie: 02 Jún 2013, 23:26
Auto: Iná značka

Re: VeCe Z18XE umira palubka, nejde startovat

Príspevok od používateľa jal »

aspon mas stary CIM ?
Používateľov profilový obrázok
Zeppelin
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 13 Feb 2010, 09:27
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko: Plzeň

Re: VeCe Z18XE umira palubka, nejde startovat

Príspevok od používateľa Zeppelin »

Nemám. Vidíš, ani mě to v tu chvíli nenapadlo si o něj říct. Sakra...
Loupak
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04 Okt 2013, 21:04
Auto: Vectra C
Bydlisko alt: Most, CR

Re: VeCe Z18XE umira palubka, nejde startovat

Príspevok od používateľa Loupak »

Zdravím všechny Opláky, chtěl bych Vás požádat o radu, už jsem zoufalý.

Za jízdy spadnou všechny budíky (otáčky, km, palivo i teplota) a rozsvítí se kontrolka dobíjení, ASR a ABS. Auto jede pořád krásně, nepadá do nouzáku ani necuká a ani se nerozsvítí kontrolka MIL. Pokud motor chcípnu se spadlými budíky, tak už nejde natočit. Budíky jsou stále spadnuté a startér ani neškytne, prostě je to totálně mrtvé. Když zkouším vytahovat a zastrkávat kliček a pokoušet se nastartovat, tak po určité době se budíky chytnou (je to relativní, někdy hned, někdy po 10 min, naposledy po cca 40 min, někdy to zkouším až druhý den). Jakmile se budíky chytnou, tak to nastartuju a zase se jede. Někdy se zase stane, že se budíky chytnou a začne blikat MIL (chyba imobiliseru), tak otočím klíček do 0, znovu otočím klíček do polohy 1 a už je to v pořádku, nastartuju. Odpojení a znovu zapojení baterie nepomáhá.

Hodně jsem toho pročetl na fórech i v jiných klubech a většinou to sváděli na vadný CIM modul. Rozebral jsem tedy volantový sloupek a vizuálně alespoň zkontroloval kabeláž a kostru pod volantem a profoukl konektor k CIM a zase zapojil. Odpojil jsem i přístrojovou desku a táké pročistil konektor, ale bez výsledku. Proměřil jsem baterii i dobíjení, to by mělo být také v pořádku. Většinou na ostatních fórech bylo, že když je vadný CIM a spadnou jim budíky, tak se hochům rozsvítila na informačním displeji kontrolka posilovače řízení, ta se mi nerozsvěcuje.

Ještě důležitá věc. Když to spadne, tak ostatní věci normálně fungují. Tzn., že blinkry blikají, světla svítějí (myslím tím i kontrolky na přístrojovce), stěrače stírají i ovládání na volantu funguje, rádio hraje (žádný hlášky „F“). Když se budíky za jízdy znovu chytnou a chcípnu pak motor, tak to jde zase normálně nastartovat. Při spadnutých budíkách nefunguje počítadlo km, hodnoty svítí (jsou zobrazené), ale ujeté km se nenačítají.

Po smazání chyb tam zůstaly viset pouze přítomné chyby (present), ale ty co se týkají zadních dveří, tak tam se předpokládám jedná o to, že jsem odštípl kabely, které posílají signál do informačního displeje, protože tam byl špatný kontakt někde ve vaklu pod tapecírungem, který se mi fakt nechtělo rozdělávat a rozčilovalo mě neustálé dynkání, že mám otevřené zadní dveře. Když jsem za kabeli zatahal, tak to dalo na chvíli pokoj, pak už mě to přestalo bavit, tak jsem je přerušil.

Odkaz na chybové kódy:

http://www.club-opel.com/...&tab=blog&user_blog_id=56

Jinak mám i live data ze stojícího nastartovaného motoru.

Snad jsem podal vyčerpávající info a nějaká dobrá duše tady, bude vědět v čem je problém. Myslíte, že mám začít shánět nový CIM modul?

Děkuji.

VeCe Y20DTH, 2.0 DTI, 74 kW, 2003
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - ELEKTRO"