motor

Moderátori: bukelo, buci_vectra

T_O_MAS1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 10:46
Auto: !! Zmeň si model auta !!

motor

Príspevok od používateľa T_O_MAS1 »

Zdravym vas chalany, ja viem mam ju dat zosrotovat ale este nie .. :D nomam taky problem . dnes som siel do prace auto islo v pohodke sielsom na 3stupny 40km... plynulo a zrazu ako keby auto stratilo otacky aakokeby ho nieco dusilo ....popridaval som a nic auto nemalo any otacky ani sa nezvisili as po 2seknudachzase chytilo ..noale o 15seknud to zrobilo zase a teraz to robi vkuse ..kazdych 15sekund mi to zrobi na kazdom stupny ...auto ani nemozem vytocit do vysokych otackoch..proste stale ho nieco dusi ale nereaguje ani plyn ked sa dusi ..ak to tu bolo tak prepacte .. za kazdu radu dakujem ...

Opel astra G 1.6 16v r.v 1998 . X16XEL
mathev
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 16 Apr 2007, 23:01
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: ...Umlátit prdel štětkou vod hajzlu styl..
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mathev »

otec mal rovnaky problem a bol to ucpany katalyzator... ked das ruku k vyfuku nevypluva teke biele castice? ak ano tka to bude asi podobny problem... inac ma rovnaky motor ako ty.

zapalovacou listou to nebolo tu sme menili ako prvu vtedy
T_O_MAS1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 10:46
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa T_O_MAS1 »

no katalyzator to nebude .. :O( bol som aj v servise napajali miauto ..vsetko mozne skusaly a nic neukazalo auto ide pekne podla pocitaca .. no len ukazalo nejaku chybu nejakeho cidla .... ale akeho nevedia ani ony .. pozerali zme na klapkukorkovy motorcek ..erg atd..len sme nepozreli palivovy filter moze to byt tym ??? .. a neviete mi poradit kde ho najdem ??.. mam tusanie ze u astry by mal byt niekde vzadu .. ale niesom si isty . ..dakujem



Opel astra G 1.6 16v r.v 1998 . X16XEL
Používateľov profilový obrázok
jupaza1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1957
Dátum registrácie: 16 Máj 2009, 10:37
Auto: Vectra C
Bydlisko alt: Bytča a okolie
Bydlisko: Źilina

Príspevok od používateľa jupaza1 »

palivový filter by mal byť vzadu pred nápravou, na p. strane a nemohlo by to robiť čidlo čítania otáčok vačky?
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006
Opel Astra F 1,8i 16v r.v.1994 - EX; Opel Frontera B 2,2 DTi 85 kw r.v. 2000 -EX
Opel Vectra C 1,9 CDTi 88 kw r.v. 2006 - EX; Opel Vectra B caravan 1,6 16v r.v. 1996 - EX
Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM a Diagnostika vozidiel Fiat, Alfa Romeo, Lancia pomocou Fiat ECU Scan
T_O_MAS1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 10:46
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa T_O_MAS1 »

nonato som nepozeral ... da sa to nejako obhliadnut ci je to v pohode ci nie ?...


Opel astra G 1.6 16v r.v 1998 . X16XEL
Používateľov profilový obrázok
jupaza1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1957
Dátum registrácie: 16 Máj 2009, 10:37
Auto: Vectra C
Bydlisko alt: Bytča a okolie
Bydlisko: Źilina

Príspevok od používateľa jupaza1 »

Keby to bolo čidlo na vačke, svietila by Ti kontrolka elektroniky motora. Odskúšať sa to da iba ak odpojíš konektor na vačke, ale to by Ťa malo hodit do núdzového režimu a motor nevytočíš do vyšších otáčok. Palivový filter vymeň, malo roboty aj koruniek a navyše by sa mal meniť tuším každý rok ak sa nemýlím?
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006
Opel Astra F 1,8i 16v r.v.1994 - EX; Opel Frontera B 2,2 DTi 85 kw r.v. 2000 -EX
Opel Vectra C 1,9 CDTi 88 kw r.v. 2006 - EX; Opel Vectra B caravan 1,6 16v r.v. 1996 - EX
Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM a Diagnostika vozidiel Fiat, Alfa Romeo, Lancia pomocou Fiat ECU Scan
T_O_MAS1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 10:46
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa T_O_MAS1 »

no .. jjuz mam kupene trubky aj filter ..:O).. a aj palivove cerpadlo som vycistil .. no a idem este poskladat .. palubak .. askusim to nakopnut .. .. dik za pomoc ..

Opel astra G 1.6 16v r.v 1998 . X16XEL
T_O_MAS1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 10:46
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa T_O_MAS1 »

ooo.. nakoniec to je vraj na 99percent ..vaha vzduchu . :( ajpri odpojeny aj pri zapojeny ..auto sa sprava stale rovnako ..:( . filter.. atrubky precistene .. ajcerpadlo .. .hm..kde by som zohnal tu vahu vzduchu ? nejaku lacnu ? chcem to len skusit ak to bude fakt ona .,..kupim origo novu ..dik za pomoc


Opel astra G 1.6 16v r.v 1998 . X16XEL
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

T_O_MAS1 napísal:ooo.. nakoniec to je vraj na 99percent ..vaha vzduchu . :( ajpri odpojeny aj pri zapojeny ..auto sa sprava stale rovnako ..:( . filter.. atrubky precistene .. ajcerpadlo .. .hm..kde by som zohnal tu vahu vzduchu ? nejaku lacnu ? chcem to len skusit ak to bude fakt ona .,..kupim origo novu ..dik za pomoc


Opel astra G 1.6 16v r.v 1998 . X16XEL
nejaku mam doma. teda ziadna vaha vzduchu, ale snimac podtlaku
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

svieti ti kontrolka motora ?

kto vymyslel tu vahu vzduchu ?
kde ste ju nasli ? na sacom potrubi ci na prepazke ?
T_O_MAS1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 10:46
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa T_O_MAS1 »

Cawes .. auto stale neslo tak som ho dal do servisu .No a tha kontrolka .., svieti castejsie ... no je na hrubej trubke ..co ide ku vzduchovemu filtru .

Opel astra G 1.6 16v r.v 1998 . X16XEL
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

tento motor nema vahu vzduchu. takze to vymyslel nejaky ozajstny odbornik

vyblikaj chybove kody a napis ich sem
T_O_MAS1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 10:46
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa T_O_MAS1 »

no pocitac ukazal lenjednu chybu a to nejake cidlo...



Opel astra G 1.6 16v r.v 1998 . X16XEL
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

T_O_MAS1 napísal:no pocitac ukazal lenjednu chybu a to nejake cidlo...



Opel astra G 1.6 16v r.v 1998 . X16XEL
skus si este raz precitat, co sa v tejto teme popisalo
T_O_MAS1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 10:46
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa T_O_MAS1 »

ja viem co sa tu pisalo .. ale ja som stoho uz paf.. ja vobec neviem co mam zhanat ... zhanam vahu vzduchu .. tak mi povedia ze ten opel nema vahu ale nejaky snimac ...ked hladam snimac tak mi poveda ..ze to ma vahu vzduchu .. tha ja neviem fakt uz .. ofotim cely otor dam dakde foto ..a sa pozries.. lebo jaasi tu astru trosku silnejsie prevetram do stlpa ... A astra bola napajana na pc .. no neukazalo nic len ze nejake cidlo je zle..
Používateľov profilový obrázok
Rasto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 882
Dátum registrácie: 05 Dec 2006, 14:43
Auto: Astra J
Bydlisko: Prievidza
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa Rasto »

X16XEL má čidlo podtlaku v sacom potrubí. Je umiestnené na medzistene medzi motorom a kabínou. Z vrhchu vyzerá ako plastový obdĺžnik a ide do neho gumená hadička.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL
T_O_MAS1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 10:46
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa T_O_MAS1 »

no ja nic take tam nemam mam tam nieco ine mam tu suciastku uz doma . ofotim a hodim niekam na net alebo typoslem na mail
T_O_MAS1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 10:46
Auto: !! Zmeň si model auta !!

tak tu su obrazky

Príspevok od používateľa T_O_MAS1 »

Používateľov profilový obrázok
Rasto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 882
Dátum registrácie: 05 Dec 2006, 14:43
Auto: Astra J
Bydlisko: Prievidza
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa Rasto »

V červenom kruhu.
Obrázok
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL
T_O_MAS1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 10:46
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa T_O_MAS1 »

dal som link .. pozrite si ho ..taku suciastku potrebujem .
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"