Stránka 1 z 1

stav paliva/teplota motora

PoslaťNapísal: 12 Jún 2013, 11:41
od leader91
Chalani prosím poradte mi. Tieto ukazovatele neukazujú resp. ukazujú nezmyselné hodnoty, menej ako je realita. Niekedy to však ukazuje správne, no minulý rok som počas jazdy spozoroval ako obidva budíky začali z ničoho nič klesať. Dalšií budík (econ) ukazuje stále vpravo a budík volt si neviem spomenúť. Predchádzajúci majitel ma upozornil že palivomer ukazuje o zhruba o jeden dielik viac ako je skutočnosť. Okrem toho prístrojovka nesvieti. Chcel by som to dať doporiadku a neviem kde začať, či samotné budíky alebo nejaký skrat/ukostrenie? Ešte som mal problém s kostrou na zadnom svetle, ale to nemalo vplyv. Možno to má nejaký súvis. Dakujem za rady.

Re: stav paliva/teplota motora

PoslaťNapísal: 13 Jún 2013, 20:24
od Manta
Ahoj, vzadu za budikmi na plosaku je taka plechova obdlznikova krabicka v ktorej je cievka..je to regulator napätia a to sa lubi odpalit popripade ked je ta cievka stara vnutri tak uz nedrzi napätie a preto ti tie budiky ukazuju somariny....da sa to rozobrat, tu cievku dat prec a nechat tam len kontakty na nozicky a opravit si to, pohladam navod na to a poslem ti to...potom ti to uz pojde...ja som si tak opravil asi tri tie krabicky...

posielam ti link kde mas navod ako si to opravit a vylepsit ale je to v nemcine..su tam obrazky tak to nebude problem :-)
http://home.arcor.de/ohf-archiv/ohf_arc ... egler.html

popripad tu je tiez ina verzia upravy ale v polstine :-)

Obrázok

Re: stav paliva/teplota motora

PoslaťNapísal: 13 Jún 2013, 22:01
od leader91
Diky Ivan

Re: stav paliva/teplota motora

PoslaťNapísal: 14 Jún 2013, 19:34
od Manta
Nemas za co ;)