investicie

Moderátor: buci_vectra

Perfect Stranger

investicie

Príspevok od používateľa Perfect Stranger »

cavte chlapci planujem kupit calibru rocnik 1996-1997 chcel by som sa opytat ze kolko penazi by som mal investovat do auta na vymenu brzdy, rozvodny remen, olej atd.... vopred dakujem
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Re: investicie

Príspevok od používateľa Komo »

Perfect Stranger napísal:cavte chlapci planujem kupit calibru rocnik 1996-1997 chcel by som sa opytat ze kolko penazi by som mal investovat do auta na vymenu brzdy, rozvodny remen, olej atd.... vopred dakujem


no zalzezi od vela faktorov.
Chces origo opel, alebo nahradu?
CO sa tyka brzd - len platnicky alebo komplet?
Rozvody - remen ci komplet? (diesle maju retaz - bezudrzbova)
Olej - cca. 1000 aj s filtrom (+- 200)

Co sa tyka zvysku..ked kupujes starsie auto, nieje od veci vymenit brzdovu kvapalinu, vodu (antifreeze)...

Priblizne ceny nahrad najdes na stranke www.elitecat.sk www.arp.sk pripadne poblud po fore, urcite najdes aj ine alternativy.
Perfect Stranger

Príspevok od používateľa Perfect Stranger »

myslim kompletne vymeny a pri brzdách len platnicky ze priblizne kolko ma to vyde a este ktore je kvalitnejsie origo alebo neorigo diely .. ide aj o cenu a hlavne kvalitu
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: investicie

Príspevok od používateľa Signum »

Komo napísal:
Perfect Stranger napísal:cavte chlapci planujem kupit calibru rocnik 1996-1997 chcel by som sa opytat ze kolko penazi by som mal investovat do auta na vymenu brzdy, rozvodny remen, olej atd.... vopred dakujem


no zalzezi od vela faktorov.
Chces origo opel, alebo nahradu?
CO sa tyka brzd - len platnicky alebo komplet?
Rozvody - remen ci komplet? (diesle maju retaz - bezudrzbova)
Olej - cca. 1000 aj s filtrom (+- 200)

Co sa tyka zvysku..ked kupujes starsie auto, nieje od veci vymenit brzdovu kvapalinu, vodu (antifreeze)...

Priblizne ceny nahrad najdes na stranke www.elitecat.sk www.arp.sk pripadne poblud po fore, urcite najdes aj ine alternativy.
Dieslovu Calibru som este nevidel :shock:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Perfect Stranger

Príspevok od používateľa Perfect Stranger »

ja som nespominal dieslovu calibru
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Re: investicie

Príspevok od používateľa Komo »

Signum napísal:
Komo napísal:
Perfect Stranger napísal:cavte chlapci planujem kupit calibru rocnik 1996-1997 chcel by som sa opytat ze kolko penazi by som mal investovat do auta na vymenu brzdy, rozvodny remen, olej atd.... vopred dakujem


no zalzezi od vela faktorov.
Chces origo opel, alebo nahradu?
CO sa tyka brzd - len platnicky alebo komplet?
Rozvody - remen ci komplet? (diesle maju retaz - bezudrzbova)
Olej - cca. 1000 aj s filtrom (+- 200)

Co sa tyka zvysku..ked kupujes starsie auto, nieje od veci vymenit brzdovu kvapalinu, vodu (antifreeze)...

Priblizne ceny nahrad najdes na stranke www.elitecat.sk www.arp.sk pripadne poblud po fore, urcite najdes aj ine alternativy.
Dieslovu Calibru som este nevidel :shock:


heh...ja som spominal...ale to len tak na okraj...ani ma nenapadlo ze Calibry nemaju diesel :D
Perfect Stranger

Príspevok od používateľa Perfect Stranger »

no prakticky ma to priblizne kolko vsetko vyde odhad asi kolko musim invsetovať do nej
Používateľov profilový obrázok
Bruno
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 15824
Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
Auto: Omega B
Bydlisko: Bojnice
Bydlisko: Bojnice

Príspevok od používateľa Bruno »

www.calibra.cz ...stranka venovana len calibram, odtialto poznam iba Mata co ma calibru a chodi sem malo. na tej webke je vsetko o calibrach...popytaj sa tam. :idea:
Opel Omega B caravan 2.5 DTI

moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik

stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
Perfect Stranger

Príspevok od používateľa Perfect Stranger »

dikyy
Používateľov profilový obrázok
Bruno
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 15824
Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
Auto: Omega B
Bydlisko: Bojnice
Bydlisko: Bojnice

Príspevok od používateľa Bruno »

no a potom sem aj hod nejake obrazky tvojho zihadla...potesi kazdy novy kusok. :D
Opel Omega B caravan 2.5 DTI

moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik

stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
Perfect Stranger

Príspevok od používateľa Perfect Stranger »

este ho nemam planujem kupit 8)
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

kup si 2.5V6 nech to ma gule :twisted: nic ine do toho auta nejde..len turbo ale tie su vsetky rozbite

teda ak nechces mat baranka vo vlcom kozusku ;)))
Perfect Stranger

Príspevok od používateľa Perfect Stranger »

kto bude platit taku poistku potom pravidelne vymeny olejov atd a potom este benzin sak to zere aj nieco
Používateľov profilový obrázok
vitooRe
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 10 Nov 2007, 10:13
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Dudince
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vitooRe »

veru Azmo ma pravdu, ked z pochopitelnych dovodov vylucime Turbo tak jedine V6 alebo dobre prekopany 16V..
Perfect Stranger

Príspevok od používateľa Perfect Stranger »

ten 16V je dory ja si myslim
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

No poistka je zalezitost znamosti na tu 2.5 sa da kludne vybavit za 6000 ... vymena olejov je podla mna bezna vec pri kazdom motore nie len pri V6tke...
calibra ako taka ma byt sportove kupe takze na 2.0 8v by som zabudol sam ho mam a nejde zle ale nie je to ono... calibra by s nim posobila ako mrtva ryba kedze je tazsia ako astra :lol: 16V no trosku lepsie ale ta V6 ma nezabudnutelny zvuk a ked stlacis pedal proste ide... spotreba spravis 9-12litrov ... ja mam spotrebu 8-10 takze vzhladom na to ze by si mal o 54koni viac je to velmi slusne ...16V ti bude zrat mozno o litrik menej ako V6 ..

ak chces jazdit bez toho aby si sa bal ze ti na motore nieco odide tak 8V ten motor je neznicitelny mozes s nim jazdit ako chces...cize to je najlacnejsie a najspolahlivejsie riesenie..
Turbo zabudnime, 16V je fajn ale na udrzbu to bude podla mna skoro to iste ako V6 ... a V6 je o triedu lepsia...
Perfect Stranger

Príspevok od používateľa Perfect Stranger »

takze jeto take vseljake ako vydim
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Vôbec, otázka bola taká všelijaká. Kupuješ predsa ojazdené auto. Záleží po kom, v akej výbave, v akom stave a do akého stavu ho chceš dostať. Tvoja ďalšia investícia môže byť od 0,-Sk, až do, dajme tomu 200tis. Prípadne aj viac. :roll:
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

Síce mám Omegu 3.0 V6, ale snáď nevadí.
Kúpil som za 205.000 a štartovací balíček bol 65.000 Sk.
Tzn., brzdy, predná náprava, náplne, rozvody, tesnenia, filtre, zopár komfortných maličkostí a poistka...
Ten pán, ktorý kúpil moju starú Omi za 90.000 nemusí do nej ešte veľmi dlho vraziť vôbec nič - stačí, keď bude liať olej a benzín.
Takže, to máš tak, nikdy nevieš, ako sa ten pred Tebou o auto staral...
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Perfect Stranger

Príspevok od používateľa Perfect Stranger »

radsej drasue auto kupit a v lepsom stave ako starsie a v zlom................ a to aj drahsie
Napísať odpoveď

Návrat na "CALIBRA - VŠEOBECNE"