Stránka 1 z 1

Kúpa Meriva stará / nová - b/ diesel ?

PoslaťNapísal: 25 Okt 2017, 11:12
od alex51
Srdečne zdravím.
Už dlhšiu dobu zvažujem kúpu Opel Meriva – len sa neviem rozhodnúť medzi verziou benzín alebo diesel , prípadne B/ LPG , rovnako aj modelu – do 2010 alebo novší model.
Momentálne užívam vozidlo na LPG a ročný nájazd je od 12 do 15 tisíc km – t.j. denne do práce vzdialenej 17 km + rodinné záležitosti a potreby . Starší model ma láka z dôvodu , že v ňom nie je toľko elektroniky a je proste jednoduchšie opraviteľný...nepotrebujem rôzne snímače tlaku v pneu. a pod...Novší – je proste novší, a nekupujem auto s názorom, je to na 2-3 roky , ale na dlhšie. Pri viac ako 10 ročnom modeli nemá výrobca povinnosť výroby n.d.
Láka ma diesel – krútiaci moment / spotreba mi na Merive prídu ako veľké + . Ale súčasná ,,politika“ okolo vozidiel na diesel mi príde ako hon na čarodejnice – čo nás čaká...S ohľadom na hmotnosť vozidla mi príde diesel lepšia voľba , ale cena LPG je tiež zaujímavá...Čo by ste poradili ?
Vopred ďakujem .

Re: Kúpa Meriva stará / nová - b/ diesel ?

PoslaťNapísal: 30 Okt 2017, 16:41
od bukelo
No v prvom rade si treba ujasnit, ze co vlastne chces. Rozdiel medzi Merovou A a Merivou B je veľky. V prvom rade v cene, potom v priestranstve, a mozno aj pre niekoho, co sa tyka, dizajnovej stranky posun v pred, ci nebodaj v zad. Meriva A vychadza z Corsy C, ako uvadzas, je to technologicky na dnesnu dobu zastarale auto, ale uz aj tak plne elektroniky (najma facelift).
Ak chces auto na dlhsiu dobu ako par rokov, Meriva B bude podla mojho skromneho nazoru lepsou volbou.
A motorizaciu vol podla toho, co ti je lepsie. Dieslu, co sa tyka, ci bude nafta, alebo nie, ci ju zakazu v mestach, alebo nie.. toho sa na SK neobavaj. Ak jazdís aj do zahranicia a budes sa chciet dostat, co ja viem, kdesi do centra, tak tam uz ani dnes nemusis pochodit ani s euro 4, ci 5.

Re: Kúpa Meriva stará / nová - b/ diesel ?

PoslaťNapísal: 05 Nov 2017, 11:17
od alex51
každopádne ďakujem za názor... sledujem, že to tu ,,žije"