Overenie chybových kódov

Moderátori: bukelo, dulo

Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Overenie chybových kódov

Príspevok od používateľa macil »

Nemyslím. Pokiaľ ide o diagnostikovanie chýb, Op-Com, resp. jeho klon je na tom porovnateľne s tým originálnym. Univerzálne diagnostiky často hádžu ničnehovoriace hausnumerá. Primárny problém bude zrejme s prevodovku. Ten druhý môže byť náhoda a s chybou prevodovky súvis nemá, alebo je problém s elektrikou. Neviem, ako je riešená komunikácia easytronicu s RJ motora. Bude to chcieť, aby sa na to pozrel niekto, kto má s tým aspoň akú-takú skúsenosť a dokáže zdiagnostikovať samotnú prevodovku.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
AndyWarhol10
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 29 Nov 2015, 17:22
Auto: Meriva A
Bydlisko: Stropkov
Bydlisko alt: Prešov

Re: Overenie chybových kódov

Príspevok od používateľa AndyWarhol10 »

macil napísal:Nemyslím. Pokiaľ ide o diagnostikovanie chýb, Op-Com, resp. jeho klon je na tom porovnateľne s tým originálnym. Univerzálne diagnostiky často hádžu ničnehovoriace hausnumerá. Primárny problém bude zrejme s prevodovku. Ten druhý môže byť náhoda a s chybou prevodovky súvis nemá, alebo je problém s elektrikou. Neviem, ako je riešená komunikácia easytronicu s RJ motora. Bude to chcieť, aby sa na to pozrel niekto, kto má s tým aspoň akú-takú skúsenosť a dokáže zdiagnostikovať samotnú prevodovku.
No už len takeho fachmana nájsť, čítal som rôzne aj zahraničné fóra no veľa riešení tam teda nie je. Už ma napadla aj súvislosť s olejom v prevodovke, či by ho netrebalo vymeniť a prevodovku zadaptovat predsa má auto 140 000 a pochybujem, že to majiteľ predomnou dával robiť. Auto mám už druhý rok a žiadne problémy s nim neboli až teraz.

Odoslané z HUAWEI VNS-L21 pomocou Tapatalku
Opel Meriva, 2004
Z16XE, 1.6, 74kW
Prevodovka Easytronic
Napísať odpoveď

Návrat na "CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - VŠEOBECNE"