Stránka 1 z 1

Nefunguje vôbec nič

PoslaťNapísal: 19 Júl 2015, 12:49
od misstka
Začnem asi tým, že asi posledné 4 mesiace som mala problémy so studenými štartami, auto naštartovalo a zdochlo, musela som štartovať druhýkrát. Ale neviem či to má s tým súvis, lebo okrem iného má auto vysokú spotrebu oleja takže to mohol spôsobovať aj motor ale možno nie.
Takisto asi posledných 6 mesiacov sa mi niekedy rozsvietila kontrolka ABS, ale bolo to tak raz do mesiaca a potom zhasla po opätovnom naštartovaní. V štvrtok som po tom ako som sadla do auta vypla rádio a viac som ho už nezapla lebo nefungovalo, takisto mi menej svietilo jedno predné svetlo-aj ked to neviem odkedy a od štvrtku neukazovalo dátum na displeji. Ukazovateľ času ostal svietiť aj asi 6 hodín potom čo som odišla od auta, na obed svietil, večer ked som pozerala už nie. Ale dnes som chcela ísť s autom preč a nefunguje vôbec nič, nedá sa auto zamknúť/odomknúť na dialkové ovládanie, nefungujú elektrické okná, nesvietia žiadne svetlá, po otočení klúčikom sa nerozsvietia žiadne kontrolky ani žiaden displej.
Chcem sa opýtať v čom by mohol byť problém, kým zoženiem mechanika čo príde ku mne domov. Mohla odísť len baterka? Posledných 6 mesiacov som jazdila s autom prevažne len na trasy do 10 km, kvôli problémom s motorom, batéria nabíjaná nebola. Alebo skôr ide o nejaký skrat, vyhodenú poistku, prípadne aj niečo horšie, napríklad odídená riadiacia jednotka? Mal niekto podobný problém?
Ide o opel corsa 1,2 , benzín rok výroby 2001

Re: Nefunguje vôbec nič

PoslaťNapísal: 19 Júl 2015, 14:36
od alcom1234
No to konečné nenaštartovanie by som pripísal odídenej baterke v dôsledku vysokého odberu nejakého spotrebiča. Keď píšeš, že ti nezhasínal displej, tak sa baterka pravdepodobne vybila cez neho, resp. cez rádio. Mal som podobný problém na Vectre B. Pomohlo vymeniť autorádio. Staré už doslúžilo (nedalo sa vypnúť, ostalo v takom "polovypnutom" stave - nehralo, ale prúd žralo a displej nezhasol, musel som odpájať baterku).

Celkovo to vyzerá na nejaký problém s elektrikou, keďže auto neštartovalo dobre (naštartovalo a zdochlo, to môže byť kadečo, od relé palivového čerpadla cez snímače otáčok až po neviemčo), svietila kontrolka ABS, slabšie svietenie predného svetla... Možno len zhnité kostry, možno len to rádio (ono to vyzerá ako taká blbosť, ale mne to za noc vybilo baterku), možno prebíjajúci alternátor, ktovie.