Stránka 1 z 1

auto nemá výkon, vypína za jazdy, po naštartovanízdochne,...

PoslaťNapísal: 03 Okt 2014, 16:09
od m.atom
Mam merivu a mam s nou problemy, 1,7 cdti, 92 kw, motor Z17dtr. Auto išlo dobre, pokial sa nezačalo kaziť...
Problémy sú nasledujúce (a je jedno, či je motor zohriaty alebo studený):
1. auto nemá výkon - niekedy ide ako má, niekedy neide úplne dobre (nie je cítiť ťah turba), a niekedy nemá takmer žiadnu akceleráciu - príklad: rozbieham sa na križovatke, zaradim 1 - rozbehne sa preradim na 2. a nic - tlacim plyn na podlahu a auto neide vobec vytocit do otacok - pohýňam sa úplne pomaly rýchlosťou cca 10kmh. Potom zrazu z nicoho nic to vytoci a ide. Ďalšia križovatka a zas to iste. Po vypnuti a opätovnom naštartovaní ide chvíľu dobre a potom zas toto isté.
2. Ďalší problém je že počas jazdy vypne motor. Stáva sa to aj pri voľnobehu, pri stlačení spojky a preraďovaní, alebo aj keď mám zaradenú rýchlosť a normálne držím nohu na plyne a zrazu motor vypne - nezdochne - nie je počuť buchot, ale pekne potichu sa vypne. Robí to pri akejkoľvek rýchlosti. Nerobí to pravidelne pri každej jazde, ale dosť často.
3. Niekedy po naštartovaní motor normálne naštartuje a po pár sekundách zdochne - ako keby neudržal otáčky. Niekedy musím štartovať aj na 4 krát, inokedy chytí na prvýkrát. Ak cítim, že ide zdochnúť po naštartovaní vytočím otáčky, potom už drží pekne voľnobeh.
4. popri tom motor strašne rapká (vydáva zvuk ako keď vrie voda - s chladením problem nie je) a keď držím plyn ako keby trochu cukal.
Egr - vyčistené 2x, snímač tlaku v sacom potrubý vyčistený, palivový (neboli v ňom žiadne kovové piliny) a vzduchový filter vymenený. Diagnostika chyby nevyhodila žiadne - za jazdy zatial este nebola robená. Niekedy ma hodí donúdzového režimu, ale chyby nevypíše žiadne. Sacie potrubie skontrolované - žiadne diery a netesnosti. Po odpojení váhy vzduchu islo auto lepsie ako normálne (síce v núdzovom režime, ale lepšie), vôbec sa netriaslo, pekný zvuk motora. až po 25 km jazdy mi vyplo motor a po naštartovaní mi už svietila kontrolka emisie. Po zapojeni vahy išlo auto zas "blbo" kontrolka emisie mi po čase prestala svietiť a potom zdochlo za jazdy a nasledne nešlo naštartovať.
Tak kde by mohol byť problém? :-) Osobne si myslím že váha vzduchu... ? diki za odpoved, lebo v 2 servisoch problem nenasli...

Re: auto nemá výkon, vypína za jazdy, po naštartovanízdochne

PoslaťNapísal: 03 Okt 2014, 19:07
od mysiaq
Treba ist na normalnu diagnostiku... ak zasvieti kontrolka motora chyba bude zapisana...

Re: auto nemá výkon, vypína za jazdy, po naštartovanízdochne

PoslaťNapísal: 04 Okt 2014, 23:43
od DIAMONDS
Ja to typujem na vahu vzduchu mozno nie samotnu moze to byt aj diera v hadici skontroluj setky hadice od sania ad turba aj zalepene vyryve klapky sa chovaju podobne v niektorych pripadoch

Re: auto nemá výkon, vypína za jazdy, po naštartovanízdochne

PoslaťNapísal: 19 Okt 2014, 14:10
od m.atom
Tak, problém č. 1 a 2 s výkonom a s vypínaním za jazdy je vyriešený, bol to upchatý dpf filter, ktorý sa nejak nedobre regeneroval - problém s výkonom a pravdepodobne aj to vypínanie motora. Problém č. 3 so zlým štartom je tiež vyriešený - bola to mrtva batéria, pri štartovaní klesla až na 8V niekedy aj menej.
Klepavý zvuk na volnobeh pretrvava - to môže byť spustu veci... :rozmyslam:
Na diagnostike mám akurát chybu príliš vysoký tlak paliva na rampe - neprejavuje sa to momentálne nijak (snimač, alebo regulator?) hodnoty čidiel sú normálne...

Re: auto nemá výkon, vypína za jazdy, po naštartovanízdochne

PoslaťNapísal: 19 Okt 2014, 15:37
od Komo
Tie cidla tlaku zvykli odchadzat - unavi sa pruzinka. Da sa to domacky vyriesit, skratit ju asi o pol mm a zalozit spat.
Alebo kupit nove cidlo