Zimne pneumatiky

Moderátori: bukelo, dulo

Používateľov profilový obrázok
Orsigo
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06 Okt 2010, 14:15
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Zimne pneumatiky

Príspevok od používateľa Orsigo »

Dobry, mam otázočku :
nachádzam sa pred otázkou, či kúpiť, alebo nekúpiť zimne pneu :P
Moja situácia je asi taká, že auto v zimnom obodobí surne nepotrebujem, ale zíde sa ;) a pokial by som vedel, že pneumatiky vydrzia dlhsie, tak by som ich kupil ak nie tak by som tuto zimu asi preckal bez auta a kupil neskor na buducu zimu.

No a teraz k tej otázke : Na nete som sa dočítal, že zimne pneu obsahuju urcitu latku, ktora vlastne zabezpecuje tie dobre vlastnosti zimnych voci letnym pneu, ale ze ta sa postupne vyparuje a po 3 rokoch bez ohladu ci na nich vela najazdim (moj pripad), "ztvrdnu" a stavaju sa z nich pneu z vlastnostami podobnými letným akurát iným vzorkom. Je v tom nieco pravdy ? To znamená, že aj keby som na nich malo, alebo vela jazdil, tak či tak je ich po 3 rokoch potrebné vymenit ?
Dikes za postrehy
Používateľov profilový obrázok
Pežot
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: 06 Aug 2010, 09:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Monte Carlova Ves (BA)

Príspevok od používateľa Pežot »

Áno, je to možné, že stvrdnú ... ale tak si myslím, že tie 4 roky by mali vydržať :?
BMW 528i E39 - w.i.p.
Opel Corsa 1,2 16V 12/99 - rip
Volvo V40 1,8i 5/02
BMW 745i V8 4/03 - ex
red baron

Príspevok od používateľa red baron »

Kedy treba prezuť pneumatiky?

Najväčšiu chybu robia šoféri , ktorý čakajú s prezutím na zimné pneumatiky , až pokiaľ nenapadne prvý sneh. 80% jazdenia v zimných podmienkach , prebieha na nezasneženom povrchu. Kritérium na prezutie pneumatík je teplota. A to konkrétne 7 stupňov Celzia. Pri tejto teplote zmes z ktorej je vyrobená letná pneumatika stvrdne a znižuje sa jej priľnavosť k vozovke. Investícia do kvalitných zimných pneumatík sa Vám rozhodne oplatí. Znižite tak riziko ohrozenia života Vaše aj Vašich blízkych.
Používateľov profilový obrázok
Orsigo
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06 Okt 2010, 14:15
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Orsigo »

ja viem, že prezuvat bolo už potrebne, ja na aute teraz nejazdim ;) ... skor som sa pytal na tu zivotnost zimnych pneu ;)
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29181
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

su ludia, co maju zimne pneu aj 7dmu sezonu, ked vela nejazdia...a stale su dobre....zalezi aj aku si kupis znacku.

Treba zvazit, ze ci investicia novych pneu (plus pripadne disky) na dajme tomu 4-5 sezon nevyjde drahsie ako vyuzit sporadicky sluzby taxi v zimnou obdobi pri potrebe sa obcasne presuvat ;)

Existuju aj bazare, alebo inzeraty, kde si dokazes aj za lacnejsi peniaz zaobstarat este slusne pneu.. na to obcasne jazdenie isto este vyhovujuce.. castokrat aj za 1/4 cenu ako by stala sada fungl novych.. a to je uz na zvazenie, ci si zaobstaram toto, a viem ze kedykolvek mozem autom vyrazit, alebo sa bat na letnych, co ak zasnezi (riziko smyku, ale zaroven aj pokuty) alebo platit za taxik.

Raz ked mam na auto, adekvatne k tomu musim mat aj na zimne/letne pneu.... to si treba uvedomit pri kupe auta.
別のブランド [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/1371889_6.png[/fimg]
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/825647_6.png[/fimg] - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/423439_6.png[/fimg]- ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/371584_6.png[/fimg]- ex
Používateľov profilový obrázok
dušan992
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 22 Mar 2008, 23:07
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko alt: Turňa nad Bodvou
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

Príspevok od používateľa dušan992 »

to čo si písla o tej vyparujucej sa zmesi može byť pravda ale určite o nie je kriticka strata vlastnosti.skor sa jedna o marketingový ťah aby biznis nestagnoval.
v tvojom pripade by som iste zvažoval kupu jazdenych pneu za ovela priaznivejsi peniaz ako nove.
ja osobne som pred sezonou zistil že moje gumy majú DOT= r.v. 2000.az ma skoro vystrelo.ale teraz nemam € na nove a dezen je dostatocny na tuto pre nich poslednu sezonu. a jazdu prisposobujem tomu ake mam pneu.
OPEL Astra J 2.0 cdti AT6 viewtopic.php?f=130&t=45150
ex-OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe viewtopic.php?t=16923
OPEL COMBO B TOUR 1,3 cdti
OPEL CORSA D 1,4 14v
ex-OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT
Používateľov profilový obrázok
Pežot
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: 06 Aug 2010, 09:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Monte Carlova Ves (BA)

Príspevok od používateľa Pežot »

Kamoš vždy pred zimou kúpi jazdené gumy ... odjazdí zimu, zahodí :D
BMW 528i E39 - w.i.p.
Opel Corsa 1,2 16V 12/99 - rip
Volvo V40 1,8i 5/02
BMW 745i V8 4/03 - ex
Napísať odpoveď

Návrat na "CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - INTERIÉR/EXTERIÉR"