Corsa 1,2 twinport vynechacanie valcov

Moderátori: bukelo, dulo

jakub2205
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24 Feb 2016, 01:21
Auto: Corsa C

Corsa 1,2 twinport vynechacanie valcov

Príspevok od používateľa jakub2205 »

Zdravím. Som tu nový tak neviem či už ste rozoberali takýto problém.
Mám Opel corsu 1.2 Twinport 2005 59kw 80hp 1229ccm Benzín
kod motora Z 12 XEP,

Mám problém s tým že moje auto pred pár týždňami začalo strácať výkon. .má kolísavé otáčky. Začalo vydávať škaredé zvuky . Auto ide na 3,sem tam na 2 valce . diagnostika ukatuje vynechavanie 1.a 3. valec. auto zdochýna. nemá žiaden výkon. na diagnostike mi ukázalo chybnú lambdu sondu . tá už je vymenená ako aj palivový filter a aj sviečky . pred 2 mesiacmi bola menená aj cievka zapaľovania. su nové rozvody . auto sem tam nechce ani naštartovať.
Vlastne prebieha to vlastne postupne. Zo začiatku po naštartovaní sa nedeje nič . 2-3 min a začne mi blikať kontrolka motora. otáčky klesnú z 1000 na 600 . prestane blikať kontrolka motora -už iba svieti,otáčky klesnú pod 500 auto nevládze ani na voľnobehu. začnú skákať otáčky od 700 do minima kedy si už človek myslí že už zdochne. trasie celím motorom. plyn nereaguje až ked ho najprv zdusí a to je jedno či mu stupím plný alebo len tak pošteklím. nedajú sa držať stále otáčky . auto ide ako traktor. pokial auto sa nepohne tak po 10 min to prestane robit čo je dosť dlhý čas aby som ho takto trápil. ale akonáhle to prestane robiť a pohnem sa tak zasa začne blikať kontrolka motora a ten istý kolobeh dookola. dá sa nam tom prejst max 1 km občaš za jazdy to prestane robiť .ale kontrolka motora stále svieti. vypnem motor zapnem a začne sa to znova. je to loteria kedy to robí a kedy nie ale poslednou dobou to už neprestane robiť
Dajte mi prosím dáke rady. ja som v UK a tu nie su mechanici ale vymeniči :( a už som zúfalí.
Vopred ďakujem
Naposledy upravil/-a bukelo v 26 Feb 2016, 13:12, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Presunuté zo sekcie "Ako na to"
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29179
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Corsa 1,2 twinport vynechacanie valcov

Príspevok od používateľa bukelo »

Skus skocit k niekomu na diagnostiku, nech ti pozrie, ake chyby su ulozene. Podla toho ti potom poradime. Chyby na 1 a 3 valci su aj po vymene sviecok, zap. listy? Pises vymenene rozvody. Spravalo sa auto divne aj pred vymenou rozvodov?

Ak si vsetko pomenil, co si spomenul a stale je chyba, tak to predbezne tipujem na cidlo klukoveho hriadela, ... ale mozem sa mylit (zas aby si to nekupoval zbytocne). Na tom motore sa uz pomaly nema co ine podrbat aby to blblo. Jedine ak by stratil motor kompresiu. Na zaradenom rychl. stupni drzi auto na nejakom briezku (bez zatiahnutej rucnej)?
別のブランド [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/1371889_6.png[/fimg]
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/825647_6.png[/fimg] - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/423439_6.png[/fimg]- ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/371584_6.png[/fimg]- ex
jakub2205
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24 Feb 2016, 01:21
Auto: Corsa C

Re: Corsa 1,2 twinport vynechacanie valcov

Príspevok od používateľa jakub2205 »

ahoj ďakujem za radu.
Auto išlo ako hodinky dokým nezačala svietiť kontrolka a neviem s akého dôvodu začala svietiť. hneď to bolo na diagnostike a písalo tam najprv o2 senzor co je lambda sonda . po najnovšom nesvieti kontorlka po naštartovaní . začne blikať az po rozjazde na 10 -15 mph čo je cca 20 kmh. stratí výkon. a na diagnistike pri čítani chýb je napísane misfire 1. 3. cylinder čo sú valce. nič viac nie je napásane .
Preto som bezradný.
a nie auto sa nesprávalo tak pred výmenou rozvodu a ani potom . až po par týždňoch.
keď auto ide ako ma čo je občas tak môžem stáť v kopci v zábere
sem tam ide a sem tam nie. možno je problém v elektrike možno niekde prebíja na kostru. je to možne? Mne to tak príde.
čo si myslíš, môže to byť?
Používateľov profilový obrázok
jupaza1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1957
Dátum registrácie: 16 Máj 2009, 10:37
Auto: Vectra C
Bydlisko alt: Bytča a okolie
Bydlisko: Źilina

Re: Corsa 1,2 twinport vynechacanie valcov

Príspevok od používateľa jupaza1 »

len tip - vadná RJ
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006
Opel Astra F 1,8i 16v r.v.1994 - EX; Opel Frontera B 2,2 DTi 85 kw r.v. 2000 -EX
Opel Vectra C 1,9 CDTi 88 kw r.v. 2006 - EX; Opel Vectra B caravan 1,6 16v r.v. 1996 - EX
Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM a Diagnostika vozidiel Fiat, Alfa Romeo, Lancia pomocou Fiat ECU Scan
Jakub36
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 08 Feb 2017, 08:05
Auto: Agila A
Bydlisko: Žilina

Re: Corsa 1,2 twinport vynechacanie valcov

Príspevok od používateľa Jakub36 »

Ja by som to tipoval na pootočený krúžok polohy vstupnej vačky. Záleží či ho mechanik pri výmene rozvodov dostatočne dotiahol.
Napísať odpoveď

Návrat na "CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA"