corsa 1.7 Di problém čierny dym a chabý výkon

Moderátori: bukelo, dulo

vladino156
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12 Jún 2015, 06:18
Auto: Corsa C
Bydlisko: Trnava

corsa 1.7 Di problém čierny dym a chabý výkon

Príspevok od používateľa vladino156 »

Ahojte,
Potrebujem pomôcť s chorou corsou 1.7di (myslím že issuzu). Ide o to že auto je mrtve, bez výkonu ale hlavne pri prudkej akcelerácii alebo len pri vytočení ide z výfuku hustý čierny (nie modrý ani sivý ale čierny) dym. Ako prvé som vymenil vzduchový filter, starý bol už riadne zanesený, motor trochu ožil ale to bolo všetko. Ďalej som prešiel sanie medzi vahou a turbom a hlavne tlakovu čas´t za turbom (unik v tejto časti by zodpovedal aj problemu s výkonom aj dymeniu v otáčkach) ale žiadnu netesnosť poprípade dieru som nenašiel. Skontroloval som aj podtlakove vedenia či niekde nenajdem poškodenu hadičku ale všetko vyzerá byť v poriadku. Čo by to mohlo by´t príčinou?(Váha,otvorené zanesené egr, podltak-selenoidy?) Viete poradiť niekoho s diagnostikou kto sa týmto motorom rozumie(TT, NR a okolie), a vedel by sa pozriet na live data? Nerád by som vymieňal veci metodou pokus omyl. Auto ešte trápi zlý prvý štart, proste asi 10krát otoči štarter a potom na brnk chytí, ´dalšie štarty sú už tiež bez problémov.. pomôže hodi´t do sys spetný ventil?
Za každú radu alebo kontakt na niekoho šikovného kto vie o čo týmto motorom ide ĎAKUJEM :)
Napísať odpoveď

Návrat na "CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA"