Kontrolka oleja a motora Opel Corsa C 1.0

Moderátori: bukelo, dulo

Dream
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22 Aug 2014, 11:38
Auto: Corsa C
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Slovakia

Kontrolka oleja a motora Opel Corsa C 1.0

Príspevok od používateľa Dream »

Zdravim, vcera mi obcas preblikavala kontrolka oleja napr ked som brzdil alebo v zatackach, dnes rano som skontroloval hladinu oleja bola az po vrch rysky takze som s tim isiel do prace , po 50km vsak zacala blikat kontrolka motora naco sa rozsvietila ,okamzite zacalo auto spomalovat nemohol som ist viac ako 90km/h (auto nepridavalo) a otacky tiez spadli samozrejme dole (tusim 3500) , poradili mi doliat olej a vypojit na chvilu baterku "aby sa to resetovalo"
dolial som pol litra (neviem ci je to dolezite ale olej 5W 40, rovnaky , taky bol na nalepke pod kapotov )

Dosiel som v pohode nazad domov ale vsimol som si ze mi kvapka olej vid obrazok.

Obrázok

ked som auto nechal chvilu postat (cca 20 minut) vsimol som si ze este niekde spod motora to tiez kvapka

moja otazka teda znie , aj ked auto uz ide v pohode nemyslim si ze to vyrieslo ten problem co vznikol pripadne moze to byt sposobene len tim ze mu zas tak vela nechybalo a pol litra bolo vela ?

Ak dam auto do servisu nemam ako chodit do prace takze to zvazujem len ako poslednu moznost co odporucate ?
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Kontrolka oleja a motora Opel Corsa C 1.0

Príspevok od používateľa macil »

Ak svietila kontrolka motora a auto išlo v núdzovom režime, treba spraviť diagnostiku.
Veľké množstvo oleja môže rovnako narobiť neplechu, ako málo oleja.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
alcom1234
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 2551
Dátum registrácie: 18 Nov 2010, 07:52
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko alt: Slovenský Grob
Bydlisko: Košice / Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Kontrolka oleja a motora Opel Corsa C 1.0

Príspevok od používateľa alcom1234 »

Ak by sa to stalo mne, nejazdil by som s tým, kým by som nemal jasno v troch veciach:

1. Odkiaľ a prečo ten olej kvapká/tečie
2. Prečo sa rozsvietila kontrolka mazania (žltá alebo červená? Ak červená a oleja je dosť, tak by som pátral po tom, či odišiel len snímač tlaku oleja, alebo olejové čerpadlo. Druhý prípad je horší.)
3. Prečo svietila kontrolka motora (Môže mať súvis s bodom 2). Pomôže vyčítanie chýb z pamäti pomocou diagnostiky.

A tak ako píše Macil, pozor na preliatie oleja. Ak si mal doliate po rysku, viac nelej a hľadaj príčinu inde (čerpadlo, snímač tlaku).
Opel Astra K '20 F12SHL - ex
Opel Vectra C '06 Z19DTH
Opel Vectra B '96 X18XE - ex
Dream
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22 Aug 2014, 11:38
Auto: Corsa C
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Slovakia

Re: Kontrolka oleja a motora Opel Corsa C 1.0

Príspevok od používateľa Dream »

blikala cervena , dolial som pol litra vzhladom na to ze po telefone podla zvuku mi povedali ze to je mazanie a ze ma malo oleja asi (klepal jak vylagrovany diesel albo ako sa hovory ked hrbaty pada po plechovych schodoch ) teraz uz nepodstatne kedze uz som ho tam nalial

kazdopadne tam kde to kvapkalo to uz nekvapka pod motorom ale dalej to kvapka s tej veci na fotke (predpokladam ze to je ten spominany snimac tlaku oleja). vezmem ho za hodinu na diagnostiku teda a napisem ako som dopadol

vdaka za pomoc zatial

mimochodom znova ta cervena kontrolka blika takze sa bojim ci to nebude cerpadlo fakt ... ://
Napísať odpoveď

Návrat na "CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA"