Olejová vana

Moderátori: bukelo, dulo

Markusenka
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 342
Dátum registrácie: 01 Feb 2011, 14:22
Auto: Corsa C
Bydlisko alt: Skalice u České Lípy
Bydlisko: Krásná Lípa

Olejová vana

Príspevok od používateľa Markusenka »

Ahoj.
Při blížící se výměně oleje se chystám sundat vanu a případně vyčistit koš a dát nový O kroužek na sací trubku. Jen jsem zatím nikde ani přes Ecat nenašel zda je na mém motoru Z14XE mezi vanou a blokem motoru nějaké těsnění, nebo se dává, je těsněná pouze na nějaký speciální tmel?
Ještě se zeptám, dá se někde sehnat do olejové pumpy to nové šoupátko - pístek regulující tlak? Nikde jsem ho nenašel, byl bych tuze vděčný za nový. Našel jsem novou pružinu, ale šoupátko - pístek bohužel ne a kupovat celou novou pumpu se mi nechce.
Předem děkuji za radu a info.
S pozdravem Mára

Edit:
Tak už jsem něco i našel, měl by tam být tedy pouze silikon, už jen zbývá jaký je dobrý, co doporučíte?
http://workshop-manuals.com/vauxhall/as ... d_install/


"Těsnící plochy musí být očištěn od mastnoty a nečistot.
Pro Z 14 XE, Z 16 XE, Z 16 YNG, X 18 XE1, Z 18 XE, Z 18 XEL: Naneste housenku silikonu na těsnicí plochy olejové vany, cca. 2.5 mm (rozměr I) dokola a cca. 3,5 mm (rozměr II), kde se setká zadní víko ložiska klikového hřídele a okamžitě nainstalovat za mokra. "
Obrázok
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, sekvenční LPG + svíčky NGK Laser Line 1, vložka sacího filtru KN + sání z GSI, 15" Alu, elektrické střešní okno, zatmavovací folie, zámek zpátečky - Defend, rádio CD, vyhřívaná sedadla, sluneční clony s osvětlením, samozatmavovací zpětné zrcátko, vyleptané VIN na všech sklech, zaslepená odbočka k EGR ventilu, centrální zamykání - DeadLock, Tempomat, diagnostika Op-Com a LPG Elpigaz, spotřeba 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
Markusenka
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 342
Dátum registrácie: 01 Feb 2011, 14:22
Auto: Corsa C
Bydlisko alt: Skalice u České Lípy
Bydlisko: Krásná Lípa

Re: Olejová vana

Príspevok od používateľa Markusenka »

Ahoj.
Jen se připomenu, neví někdo kde sehnat pístek regulující tlak oleje v čerpadle? Existuje nějaká náhrada?
Když by někdo měl i použitý, ale bez oděrek. Pasuje tam i z motorů 1,6 Astra, Meriva ... .
Předem Díky.
Mára
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, sekvenční LPG + svíčky NGK Laser Line 1, vložka sacího filtru KN + sání z GSI, 15" Alu, elektrické střešní okno, zatmavovací folie, zámek zpátečky - Defend, rádio CD, vyhřívaná sedadla, sluneční clony s osvětlením, samozatmavovací zpětné zrcátko, vyleptané VIN na všech sklech, zaslepená odbočka k EGR ventilu, centrální zamykání - DeadLock, Tempomat, diagnostika Op-Com a LPG Elpigaz, spotřeba 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
Napísať odpoveď

Návrat na "CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA"