Opel corsa 1,3 CDTi - zlé štartovanie

Moderátori: bukelo, dulo

fi.lu
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07 Apr 2013, 13:57
Auto: Corsa B
Bydlisko: Tvrdošín

Opel corsa 1,3 CDTi - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa fi.lu »

Dobrý deň, môhol by mi niekto poradiť? Mám Opel corsa1,3 Cdti, r. v. 2004, 150 000 km, nové žhaviče, Mám problémy so štartovaním. Niekedy naštartuje na prvý raz, hlavne keď je studený motor, ale neskôr aj na 10 krát (teplý motor). Nerobí to vždy, ale v poslednej dobe čoraz častejšie. Niekto mi vravel, že to môže byť spôsobené imobilizérom, iný zase rozvodovým remeňom, iný zase zotrvačníkom. Takže neviem. Ak má niekto z vás podobnú skúsenosť, ďakujem za radu.
Naposledy upravil/-a fi.lu v 09 Apr 2013, 13:09, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Opel corsa 1,3 CDTi - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa macil »

... alebo aj baterkou.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
kimino
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 6244
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 15:47
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Re: Opel corsa 1,3 CDTi - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa kimino »

Mali sme na Corse podobný problém. Za studena štartuje v pohode aj pri -20°C a naopak pri zohriatom motore som mal tak isto raz v zime problém. Možno na 8.-krát chytilo. Potom mi tu poradili, že máme ísť na nejakú pozáručnú zvolávačku do servisu, kde preinštalovali sw v riadiacej jednotke motora (neviem či som sa dobre vyjadril, nepamätám si to už). Odvtedy je na nádobke od chladiacej kvapaliny biela bodka a tento problém sa na 95% stratil. Teraz sa stane raz za čas, že pri rozhriatom motore nenaškočí na prvýkrát, ale druhýkrát bez problémov.
Teo z Teoracingu mi povedal, že to je chyba týchto motorov. Pri zohriatom motore si dá veľa nafty do prepadu a potom motor nemá dostatočnú zmes na naštartovanie. Existuje vraj nejaká opravná sada. Ja som to ďalej neriešil, už to nejak často nerobí a problém sa stratil.
Baterka je v tom aute pôvodná, čiže 9 a pol ročná ak sa nemýlim. Takže by som to na baterku nevidel.
pepem
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 26 Nov 2006, 12:25
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: PN

Re: Opel corsa 1,3 CDTi - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa pepem »

ak to som pochopil spravne, ty so bol na tej pozarucnej zvolavacke?
co to kostovalo?

mam rocnik 2004 a tiez mam obcas problem to natocit na prvy sup za tepla, v zime ak je baterka ok, (povodna :ok: ) tak to chyti v podstate na brnk
Používateľov profilový obrázok
kimino
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 6244
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 15:47
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Re: Opel corsa 1,3 CDTi - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa kimino »

Samotná pozáručná zvolávačka nestála nič, platil som myslím 30 alebo 40€ za diagnostiku, kde na nič neprišli. Mne to poradili sem na fóre, tak som v servise priamo ukázal mail z mobilu a po dlhšom hľadaní to tam našli.
Chystám sa s ďalším autom na preinštalovanie RJ motora, ale tam mi nikto nevie zistiť, či je tam nejaká zvolávačka, uvidím v servise. Ak nie, tak človek čo tam robil mi povedal, že to stojí asi 50€, čo nie je až tak hrozné. Kto vie ako je na tom s cenami Opel, toto som tam nikdy neriešil. Ale môžem ti povedať, že auto po preinštalovaní ožilo. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA"