Piskanie po stlačení spojky a pohnutia bez nastartovania

Moderátori: bukelo, dulo

Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29184
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Piskanie po stlačení spojky a pohnutia bez nastartovania

Príspevok od používateľa bukelo »

Za posledné 2-3 dni, najma rano sa mi zacina nieco nepacit na správaní corsi.
Den pred pridem, zaparkujem, vsetko ok.
Na druhy den rano, ako nahle zosliapnem spojku, spinacka na II, auto sa mierne pohne, lebo je v malom briezku, a nieco piska (pravdepodobne od zadu). Brzdovy pedal pritom nemam zatlaceny, ani rucnu zatiahnutu (ta drzi len na poslednom zube, takze to zatahujem v najnevyhnutnejsom pripade). Popiskne to aj ked sa pohnem malou rychlostou dopredu, potom to vsak prejde (po par metroch)..a nepiska.
Predne brzdove dosticky sú menené, a dostatocne zasadnute (nebol s tým problém).
Nemozu ostat nahodou kus nevrátené brzdove celuste a platnicky (od nejakeho posilnovaca)ked vypinam motor? Stojim vtedy na brzde, a pustim ju, az ked sa vypne motor. ?

Napadá ma este jedna moznost (vysvetlenie), ci to kvikanie nemoze zapricinit nejaka voda (ked stále prsi), alebo co ja viem co...
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
rado.c

Príspevok od používateľa rado.c »

ano, voda (vlhkost) na brzovych kotucoch sposobi, ze aj za noc sa vytvori mierna korozia. okrem toho, tak si myslim, ze cez noc sa trosku stiahnu (odparkujes, brzdy su zahriuate, cez noc vychladnu)...
to je teda moj tip...
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29184
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

rado.c napísal:ano, voda (vlhkost) na brzovych kotucoch sposobi, ze aj za noc sa vytvori mierna korozia. okrem toho, tak si myslim, ze cez noc sa trosku stiahnu (odparkujes, brzdy su zahriuate, cez noc vychladnu)...
to je teda moj tip...
no ved prave, ze ci tomu asi ani vobec nejaku dolezitost nepripisovat...pocas jazdy nic nepiska, je to len par desiatok centimetrov po pohnuti po dlhsom stati...

Este doplnim, ze piska to aj ked idem dopredu aj dozadu...posledne ked som vycuvaval, tak kus piskali, pritom som vobec na brzde nestal, ani som pred startovanim a pohnutim na pedal neskocil...
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Napísať odpoveď

Návrat na "CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - PODVOZOK/BRZDY"