Tepelný štít výfuku

Moderátori: bukelo, dulo

Markusenka
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 342
Dátum registrácie: 01 Feb 2011, 14:22
Auto: Corsa C
Bydlisko alt: Skalice u České Lípy
Bydlisko: Krásná Lípa

Tepelný štít výfuku

Príspevok od používateľa Markusenka »

Ahoj.
Obracím se na Vás s prosbou o radu.
Na spodku vozu je podél středního dílu tlumiče výfuku tepelný štít - hliníkový plech. Při přezouvání zimních kol a přípravě na zimu jako takovou, jsem si všimnul že štít na několika místech nedrží. V místech úchytů je hliníkový plech totálně "sežraný" a matička prošla skrz. V plechu ale problém není, větší díry bych pořešil podložkou. Problém je v těch šteftech na které se následně pomocí matičky štít fixuje. Ve snaze matičky povolit jsem totálně selhal a tři šteftíky se po doteku ráčny i po důkladném očištění a nastříkání odrezovačem komplet odkroutily.
Jak nejlépe šteftíky nahradit? Dají se tam navařit nové - jak je to náročné, nezačne pak karoserie reznout?
Dalo by se auto bezpečně provozovat i když bych ten tepelný štít podél středního tlumiče výfuku demontoval úplně?
Za jakýkoliv nápad, radu, předem díky .
Mára
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, sekvenční LPG + svíčky NGK Laser Line 1, vložka sacího filtru KN + sání z GSI, 15" Alu, elektrické střešní okno, zatmavovací folie, zámek zpátečky - Defend, rádio CD, vyhřívaná sedadla, sluneční clony s osvětlením, samozatmavovací zpětné zrcátko, vyleptané VIN na všech sklech, zaslepená odbočka k EGR ventilu, centrální zamykání - DeadLock, Tempomat, diagnostika Op-Com a LPG Elpigaz, spotřeba 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29184
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Tepelný štít výfuku

Príspevok od používateľa bukelo »

Ak das dole ten tepelny stit, je pravdepodobne, ze sa ti bude viac hriat stredovy tunel v interieri (najma v lete). Ale auto ti urcite nezhori.
Co sa tyka toho uchytenia, mne sa to iste stalo vlani ale na zadnom tepelnom stite, teda tom okolo rezervneho kolesa pri koncovom tlmici. Taktiez sa mi ulomili tie skrutky, ktore trcali z karoserie, ked som povoloval matice. Plech bol dobry, len bol vyzraty okolo matic co ho drzali - presne tak ako si to aj popisal.
Kedze doma len tak nemam zvaracku, a lepit to nejakym lepidom na kov som zavrhol z dôvodu otrasov, tak som to uchytil skrz karoseriu. Normalne som to prevrtal z hora, dal skrutku, zo spodu velku podlozku a maticu. Pred tym som do vyvrtanej diery natlacil silikon, aby bol otvor aspon trosku chraneny. Som si vedomi, ze je to otrasne riesenie, ale plech mi drzi, diera je zasilikonovana, hrdzaviet by to teda nemalo - a ked tak, tak az po niekolkych rokoch, urcite s aj celym autom.
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Tepelný štít výfuku

Príspevok od používateľa macil »

bukelo napísal:...prevrtal z hora, dal skrob, ...

A fakt to drží? :)
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29184
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Tepelný štít výfuku

Príspevok od používateľa bukelo »

miesto skrobu som dal nakoniec srob (po nasom skrutku) :)
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Napísať odpoveď

Návrat na "CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - PODVOZOK/BRZDY"