piskanie v podvozku

Moderátori: bukelo, dulo

Používateľov profilový obrázok
hromi2
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21 Okt 2010, 17:15
Auto: Corsa C
Bydlisko: Humenné

piskanie v podvozku

Príspevok od používateľa hromi2 »

zdravim vsetkych stastnych majitelov oplov :lol:
chcel by som sa vas opytat na moznu pricinu problemu...pred nedavnom mi zacal vychadzat z podvozku nejaky cudny piskot...myslel som si ze to ma nieco spolocne s homokinetickym klbom pretoze pri vymene kolies zo zimnych na letne som si vsimol vytecenu vazelinu na disku. tak som skontroloval co to je a manzeta s homokinetaku bola uvolnena lebo mi praskla svorka... kusok som s tym pojazdil no neskor som to dal opravit....v servise vycistili klb od prachu namazali ho na novo a vsetko uzavreli.... no problem sa neodstranil....piska mi to aj nadalej...vacsinou pri pomalych rychlostiach a ked je motor zohriaty...no teraz uz casom vsimam ze uz sem tam to zapocujem aj ked idem okolo 45 km/h.....neviete naco by som mal pozret aby to prestalo? lebo je to neznesitelny piskot a hrozne mi vadi :sos:
OPEL Corsa 1.0 12V
08/2004
dodik123
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 639
Dátum registrácie: 05 Mar 2013, 19:17
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice-okolie

Re: piskanie v podvozku

Príspevok od používateľa dodik123 »

Neviem neviem ,ale klb vydáva trochu iné zvuky ako je pískanie .Skús sa popozerať skôr na brzdový systém ,alebo na niečo okolo toho ,či nie je pritlačený napr.krycí plech na brzdy o brzdový kotúč a pod .Chcelo by to auto na zdvihák a zistiť odkiaľ ten zvuk presne vychádza nakoľko dôvodov môže byť veľa. :ok:
Opel Vectra 1,8 16v-85kw-1997- ex
VW-Passat 1,9 tdi-74kw-2005
Používateľov profilový obrázok
hromi2
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21 Okt 2010, 17:15
Auto: Corsa C
Bydlisko: Humenné

Re: piskanie v podvozku

Príspevok od používateľa hromi2 »

zdravim tak sa hlasim po dlhsej dobe...problem stale pretrvava avsak mam asi lepsiu predstavu o co ide....priisel cas vymeny kolies za zimne tak som sa naot pozrel lepsie...pred vymenou kolesa som vyhodil rychlost aby som nim mohol otacat...skusim opisat co sa dialo...ide o to ze jednu chvilu islo koleso velmi lahko otacat skoro vobec som nepotreboval pouzit silu avsak ked som prisiel na jedno urcite miesto koleso neslo otocit dalej musel som ho chytit dvoma rukami...trelo totiz o brzdu. chcem sa opytat ci problem je v tom. vysvetlujem si to tak ze ked sa trie brzda tak vtedy to zacina piskat. treba vymenit platnicky s brzd. kotucmi?
OPEL Corsa 1.0 12V
08/2004
Napísať odpoveď

Návrat na "CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - PODVOZOK/BRZDY"