zadné brzdy-škrenie ?

Moderátori: bukelo, dulo

bonnie
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06 Sep 2011, 06:40
Auto: !! Zmeň si model auta !!

zadné brzdy-škrenie ?

Príspevok od používateľa bonnie »

dobrý... mám otázku, hádam mi niekto bude vedieť poradiť. Mám opel agila 1.0 12V, pred dvoma tyždňami mi menili zadné brzdové obloženie. Pri jazde po meste v pohode, ale pri rychlejšej jazde na dialnici, zrazu začalo niečo škrieť a hučať ako keď Vás obieha športová motorka :? . tak som išla reklamovať a oni sfrezovali zvnutra bubna, vraj bolo obloženie trosku väčšie a že už OK. po týždni jazdy po meste, pomalšie všetko OK, ale opäť cesta po dialnici rýchlejšie..... a znova to začalo hučať, škrieť .... a to už mám podozrienie, že to s tým obložením nemá nič spoločné. Neviete poradiť, ak sa niekto s takým niečim stretol, na čo sa sústrediť? čo by to mohlo byť? Ďakujem

//Presunuté z Opel všeobecne.
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22942
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa langdon2 »

A co tak zadne loziska? Tiez mi na Corse hucali az pri vyssej rychlosti
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29184
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

...skus po tej jazde, ked to zacne skriet odstavit auto, ak mas puklicu, tak ju zlozit, a chytit rukou stred kolesa, ci je horuci.
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
bonnie
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06 Sep 2011, 06:40
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa bonnie »

langdon2 napísal:A co tak zadne loziska? Tiez mi na Corse hucali az pri vyssej rychlosti

A aké ložiská? ak sa smiem spýtať? :roll: . Dala by som to pozrieť, len nech viem niečo konrétnejšie. a ďakujem za odpoveď.

//upravená citácia Na budúce nezaklikávaj checkbox "Zakázať značky v tomto príspevku" pod textovým poľom kde píšeš. Nezobrazuje sa potom správne citácia. Ďakujem. Moderátor.
bonnie
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06 Sep 2011, 06:40
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa bonnie »

bukelo napísal:...skus po tej jazde, ked to zacne skriet odstavit auto, ak mas puklicu, tak ju zlozit, a chytit rukou stred kolesa, ci je horuci.

.... a popalim si ruku :D .... nie, nejak šetrne vyskušam, ale otázka... ak bude horúci.... čo to znamená a ak bude studený ... tiež ... čo mi z toho vyplýva. Ďik

//upravená citácia Na budúce nezaklikávaj checkbox "Zakázať značky v tomto príspevku" pod textovým poľom kde píšeš. Nezobrazuje sa potom správne citácia. Ďakujem. Moderátor.
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29184
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

Ak je studeny, lozisko to nie je, resp. nie je to az take vazne. Ak je to teple, treba identifikovat, ci je teply len stred, alebo cely bubon. Ak stred - tak to bude s velkou pravdepodobnostou lozisko, ak cely bubon, tak napr. pridierajuce sa zadne celuste o bubon, ak ti ich nastavili v servise pri vymene na velmi malu vzdialenost.
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

Mení sa zvuk v zákrutách? Ak áno, ako?
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
bonnie
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06 Sep 2011, 06:40
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa bonnie »

bukelo napísal:...skus po tej jazde, ked to zacne skriet odstavit auto, ak mas puklicu, tak ju zlozit, a chytit rukou stred kolesa, ci je horuci.


Skusila som. po kratkej jazde mestom boli len vlazne obe strany rovnako. Ale cez vikend som isla dlhsiu trasu, opat rychlejsie a celu cestu spat to opat robilo. ustupovalo len sliapanim na brzdu,ale neprestalo. Teplota : prave horuce cele aj bubon aj stred a lave uplne fest vrele taktiez aj bubon aj stred. ale ...nema to byt nahodou vrele? ved sa na tom jazdi, brzdi ... neviem. ale podla predosleho popisu by to malo byt podla teba pridierajuce sa zadne celuste o bubon. ak je to inym vyrazom pouzite vacsie oblozenie ako bubon, tak to mi povedali aj v servise vtedy, ked mi to sfrezovavali .... ale mne sa to nezda. preco to robi len niekedy? Oni vraveli ze to prejde, ale to sa netvari, ze by to malo prejst a je to dost neprijemne. nerada by som niekde zostala visiet, pripadne aby mi nevzblklo koleso :) .... dakujem
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29184
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

Zanes to niekomu serióznemu, a nie akýmsi putapajtášom, čo dokážu len niečo odkrútiť a zakrútiť. Keď napíšeš odkiaľ si, možno sa ti niekto šikovný z fóra na to podujme.
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
bonnie
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06 Sep 2011, 06:40
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa bonnie »

bukelo napísal:Zanes to niekomu serióznemu, a nie akýmsi putapajtášom, čo dokážu len niečo odkrútiť a zakrútiť. Keď napíšeš odkiaľ si, možno sa ti niekto šikovný z fóra na to podujme.


myslíš teda, že by to mohlo byť niečo vážne? Vieš, keď ja už neviem kto je seriózny. Keď poviem hocikde, aj kamošovi servisákovi že nech pozrie tamto-ono .... tak sa len pousmeje, bloncka a odporučí mi zapnúť si rádio a nepočúvať motor ... ale ak by som zostala niekde visieť, tak zas budem bloncka, lebo ... Teraz som bola v dobrom servise, ale tiež bol postoj ... žena ... bloncka .... a tak sa so mnou aj bavia. keby tam išiel s tym istým chlap .... tak ukaž kamo, jasne spravime, to a to tomu je .... so mnou sa nikto nebavi. čo už. ale ďakujem
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

bonnie napísal:Ale cez vikend som isla dlhsiu trasu, opat rychlejsie a celu cestu spat to opat robilo. ustupovalo len sliapanim na brzdu,ale neprestalo. Teplota : prave horuce cele aj bubon aj stred a lave uplne fest vrele taktiez aj bubon aj stred. ale ...nema to byt nahodou vrele?


1. za jazdy to nema vydavat hukot
2. po normalnej jazde bubon nesmie byt vrely, pokial si prave nesla z velkeho kopca

treba to dat do servisu, do normalneho servisu, najlepsie do takeho, kde su spokojni aj ini

ak tak budes jazdit, hrozia dalsie skody
bonnie
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06 Sep 2011, 06:40
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa bonnie »

iurai napísal:
bonnie napísal:Ale cez vikend som isla dlhsiu trasu, opat rychlejsie a celu cestu spat to opat robilo. ustupovalo len sliapanim na brzdu,ale neprestalo. Teplota : prave horuce cele aj bubon aj stred a lave uplne fest vrele taktiez aj bubon aj stred. ale ...nema to byt nahodou vrele?


1. za jazdy to nema vydavat hukot
2. po normalnej jazde bubon nesmie byt vrely, pokial si prave nesla z velkeho kopca

treba to dat do servisu, do normalneho servisu, najlepsie do takeho, kde su spokojni aj ini

ak tak budes jazdit, hrozia dalsie skody


Ďakujem za pomoc a rady. super. Inak, bola to ručna brzda, zostavala visieť. v tom ...nemenovanom servise akoze neprisiel jeep s manikom co mu trcia eurace z vacku ... ani nemaju zaujem zistit .... "to je dobre, to prejde". Isla som do ineho a tam hned zistili co je vo veci. ale sfrezovali a dali do poriadku aj to co robili v tom prvom servise. tak super. a este raz dik za pomoc.
Napísať odpoveď

Návrat na "CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - PODVOZOK/BRZDY"