hučanie zo zadných kolies

Moderátori: bukelo, dulo

durinov
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 24 Aug 2009, 17:13
Auto: !! Zmeň si model auta !!

hučanie zo zadných kolies

Príspevok od používateľa durinov »

Zdravím,všetkych prítomních.Vlastním opel corsu 1.0Vbenzín r.v.98,pred trištvrte rokom som si dala vymeniť ložiská ako na zadnej tak i na prednej náprave vo vnútri kolies,bolo to v jednej nemenovanej autodielny.Hneď po výmene sa po niekoľko odjazdených kilometrov ozýval nepríjemný škripot vychádzajúci z pravej zadnej časti kolesa.Seriozne som navštívila autodielnu,u ktorej som si uplatnila záruku (výmena spominaných ložísk).Všetko prebiehalo bez nejakých problémov a svoj nedostatok,alebo pochybenie načas odstránili.Lenže teraz sa začal problém znova objavovať,len zmiernením prerušovaním hučaním ložísk.Neviem,kde je problém,či je to neodbornou prácou tejto autodielny,alebo nekvalitnými ložiskami.Preto sa obraciam na,Vás či náhodou sa niektorý z vás nestretol spodobným problémom.
Používateľov profilový obrázok
tomi1583
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: 29 Apr 2009, 19:30
Auto: Vectra C
Bydlisko: Banská Bystrica
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa tomi1583 »

akoze moc do toho nechcem kecat ale kazde loziska by sa po vymene mali dotiahnut aj druhy krat cca po max tyzdnovom zabehu (podla toho kolko km spravis) ak to nespravili tak odisli zmova
alebo ich iba vymenili za pouzite ale pred odchodom :wink:
z kade si??
Opel Vectra C caravan Z19DT rv.2008
Opel Astra G sedan X18XE1 rv.1998(Limo) KO
Skoda Favorit Sport Line KO
Kontakt - 0903606992
durinov
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 24 Aug 2009, 17:13
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa durinov »

tomi1583 napísal:akoze moc do toho nechcem kecat ale kazde loziska by sa po vymene mali dotiahnut aj druhy krat cca po max tyzdnovom zabehu (podla toho kolko km spravis) ak to nespravili tak odisli zmova
alebo ich iba vymenili za pouzite ale pred odchodom :wink:
z kade si??

To je pravda s dotiahnutím,ale pri výmene som nebola na to upozornená.Až keď sa jedno z ložísk úplne nerosypalo,tak ma upokojovali,že je normálne,že pri takýchto výmenách dochádza k usadeniu ložiska do ložka,kde dochádza k uvolneniu a tým aj k deformácii,pokiaľ sa včas nedotiahne.Ešte chcem dodať,že pri zdvihnutí nápravy nieje žiadna vola v kolesách,ktorá by naznačovala nedotiahnutie.Len pri otáčaní kolesom sa ozýva neprirodzený chod ložísk.
Používateľov profilový obrázok
tomi1583
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: 29 Apr 2009, 19:30
Auto: Vectra C
Bydlisko: Banská Bystrica
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa tomi1583 »

no aby si zistila rucne ci mas loziska volne by si musela mat ozaj super cit v rukach skoro ako doktor na operacke (je mala pravdepodobnost ze taku zavadu najdes len pokyvanim kolesa) :wink: :lol:
Opel Vectra C caravan Z19DT rv.2008
Opel Astra G sedan X18XE1 rv.1998(Limo) KO
Skoda Favorit Sport Line KO
Kontakt - 0903606992
suphotam84

Príspevok od používateľa suphotam84 »

mal som ten isty problem,Loziska treba naozaj pocase dotiahnut a najlepsie je drzat sa dalej od servisov,kde este nedorazila taka novinka,ze MOMENTOVY KLUC !
Napísať odpoveď

Návrat na "CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - PODVOZOK/BRZDY"