Stránka 1 z 1

Nefunkčný počítač km

PoslaťNapísal: 27 Dec 2013, 10:01
od mayecek5395
Zdravím, mám na vás otázočku. Kamoška má Opel Corsa B 1.2 benzín. Išla si natankovať, vynulovala prejdené km. Odvtedy behá, behá .. no nepočíta jej ani prejdenú vzdialenosť (tie čo sa dajú nulovať) a ani celkové .. Všetko svieti, budíky idú, no nepočíta... :neviem:

Re: Nefunkčný počítač km

PoslaťNapísal: 27 Dec 2013, 11:10
od bukelo
Nech skusi postlacat este raz ten nulovaci kolik, asi sa zasekol mechanizmus, to sa stalo aj mne .. ak nerata "denne" km, nerata ani celkove - ono je to prepojene na mechanickych tachografoch. Ak nezafunguje, tak rozobrat budiky (nic hrozne - demontovat plastovy kryt medzi volantom a budikmi - drzi to na 3 skrutkach, 1 zospodu a 2 za volantom, treba volant potocit aby si ich uvidel a mohol odkrutit. Potom odkrutis veniec nad budikmi, drzi to len jedna skrutka, kryt das dole, a uvidis budiky ako su uchytene, povolis skruty, budiky vytiahnes, a demontujes z nich pocitadlo km, a popri tom pozeras, kde je to zaseknute. Vsetko potom v opacnom poradi zmontujes).

Re: Nefunkčný počítač km

PoslaťNapísal: 27 Dec 2013, 11:51
od mayecek5395
oukej, díky moc .. aj som si myslel, že to budem musieť rozobrať, ale skúsil som či niekto nevie niečo presne :) tak uvidíme, či mi dá voľnú ruku, či to nechá tak .. bola by to pre ňu výhoda pri predaji :D Nemusela by ani stáčať KM :D