El. zasuvka miesto zapalovaca

Moderátori: bukelo, dulo

gladipl
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 17 Apr 2011, 15:40
Auto: Corsa C

El. zasuvka miesto zapalovaca

Príspevok od používateľa gladipl »

Ahojte mam corsu c a nemam v nej elektricku zasuvku iba zapalovac, ked ho vytiahnem a vsuniem nabijacku na mobil tak telefon nabija, ale nedrzi tam, lebo je ta dierka malo hlboka, viete mi poradit, ci sa to da nejako vymenit za normalnu zasuvku, dakujem
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29184
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: El. zasuvka miesto zapalovaca

Príspevok od používateľa bukelo »

Kup si inaksiu (kratsiu) nabijacku, alebo si kup inu (neoriginalnu), teda hlbsiu zasuvku ;)
Skus odfotit, co a do coho vlastne pchas.
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
gladipl
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 17 Apr 2011, 15:40
Auto: Corsa C

Re: El. zasuvka miesto zapalovaca

Príspevok od používateľa gladipl »

nabijacky som uz skusal rozne ale ziadna tam nedrzi a da sa to nejako vymenit ta zasuvka ?
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29184
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: El. zasuvka miesto zapalovaca

Príspevok od používateľa bukelo »

Odfot aku tam mas zasuvku. Ja s tou mojou v Corse nemam problem. Mam origo HTC komponent k telefonu, a ten drzi v pohode.
Vymenit sa da cokolvek. Videl som take "no name" aj na pumpach, autosuciastkach, prip. ajv superkarketoch. Zmeraj svoju, a kup dlhsiu, pripadne si zober nabijacku a kup zasuvku taku, v ktorej bude jedna z tvojich nabijaciek drzat.
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Používateľov profilový obrázok
Hosak
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 14 Mar 2011, 13:45
Auto: Corsa C
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Re: El. zasuvka miesto zapalovaca

Príspevok od používateľa Hosak »

Bukelo to mas stastie mne tam ties nic nepasuje. a vsetkoo vypadava von a je jedno ci z pumpi alebo original. A vymenit sa to samozrejme da.
Corsa C Z13 DT
Tigra A X14 XE - ex
Vectra B X25 XE - for sale
Astra H sedan Z16 XER
Vectra C GTS Z32 SE
Markusenka
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 342
Dátum registrácie: 01 Feb 2011, 14:22
Auto: Corsa C
Bydlisko alt: Skalice u České Lípy
Bydlisko: Krásná Lípa

Re: El. zasuvka miesto zapalovaca

Príspevok od používateľa Markusenka »

Ahoj.
Mě taky vše co jsem do zásuvky - zapalovače dal pevně drží. A to mám USB adaptér, navigaci, mobilek a kompresor. Zkusil si samozřejmě při odpojeném napájení ty packy uvnitř zásuvky přihnout. Jsou sice z lepšiho kusu plechu a napružené, ale po letech jejich napružení povolí a je potřeba je zpět trohu přihnou- tedy směrem dovnitř. S tou výměnou bych byl opatrnější, když tam dáš něco delšiho tak už to může konektorem, přípojkou k zásuvce dřit o průchozí tyč řazení rychlostí a to by mohl být zdroj většího zkratu. Už v originále tam není mnoho místa mezi konektorem a tou tyčí. Taky je dobré se po zpětné montáži přesvědčit, zda se nějaký vodič netře o tu tyč.
Mára
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, sekvenční LPG + svíčky NGK Laser Line 1, vložka sacího filtru KN + sání z GSI, 15" Alu, elektrické střešní okno, zatmavovací folie, zámek zpátečky - Defend, rádio CD, vyhřívaná sedadla, sluneční clony s osvětlením, samozatmavovací zpětné zrcátko, vyleptané VIN na všech sklech, zaslepená odbočka k EGR ventilu, centrální zamykání - DeadLock, Tempomat, diagnostika Op-Com a LPG Elpigaz, spotřeba 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
gladipl
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 17 Apr 2011, 15:40
Auto: Corsa C

Re: El. zasuvka miesto zapalovaca

Príspevok od používateľa gladipl »

Tak konecne som mal cas sa venovat 3 roky starej veci :-D
Podarilo sa mi vybrat ten plast, kde je zapalovac/zasuvka vlozena, len ani za pana nemozem vybrat tu kovovu cast z toho priesvitneho plastu v ktorom je osadena aj ziarovka a nechcem to cele dolamat. Viete mi s tym nejako prosim poradit ? Plan mam taky, ze to chcem vybrat a nahradit nejakou dlhsou/hlbsou zasuvkou. Prikladam foto. Vopred dakujem.
http://www.imgup.cz/image/LL31
http://www.imgup.cz/image/LL3E
http://www.imgup.cz/image/LL3F
http://www.imgup.cz/image/LL3e
Napísať odpoveď

Návrat na "CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO"