Corsa D, LED osvetlenie

Moderátori: bukelo, dulo

Matt007
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08 Aug 2013, 21:18
Auto: Corsa D
Bydlisko: Bratislava

Corsa D, LED osvetlenie

Príspevok od používateľa Matt007 »

Zdravim, vopred upozornujem do elektriky sa nevyznam.

Takze dostal som napad vymenit osvietenie SPZ a vnutorne osvietenie za LED. Nasiel som si ake LEDky by tam pasovali a hned kupil. Ide o tieto http://www.ebay.com/itm/180726754777?ss ... 1439.l2649 a http://www.ebay.com/itm/130905919681?ss ... 1439.l2649 . Prosim ku kvalite sa nevyjadrujte :D.

Dnes prisli tak som ich nahodil.

Osvetlenie interieru: Funguje, krasne svieti, ma to jediny hacik a to ze sa vazne dost zahrievaju, a nemam pocit ze by to u LEDiek bolo normalne.

Osvetlenie SPZ: Tu nastal vacsi problem, zacal som najprv jednou stranou, vytiahol som staru ziarivku, a nahodil LEDku. V tomto stave som mal jedno svetlo SPZ s ledkou a druhe zo ziarivkou, na skusku som to zapol aby som vedel ci ledka dava dost svetla s pporovnanim s orig. ziarovkou. Vsetko fungovalo, davala dost svetla, tak som sa pustil do vymeny druhej ziarovky, akonahle som ju vytiahol, ledka (ktoru som namontoval ako prvu) zacala blikat ( blikanie by som opisal ze ani uplne nezhasla a ani nezsvietila naplno). Dufal som ze to prestane ked zastrcim druhu ledku no nestalo sa tak, zacala akurat blikat rovnako ako prva. Na zapnutie svetiel nereaguju.

Dakujem za odpovede:)

A uznavam bolo asi naivne si mysliet ze to bude fungovat bez problemov.
Používateľov profilový obrázok
otravaga
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 04 Dec 2011, 13:11
Auto: Vectra C
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: šaľa

Re: Corsa D, LED osvetlenie

Príspevok od používateľa otravaga »

len ma tak zaujima, ak si nahodou dal naspat klasicke ziarovky, svietili? mozno ze tam doslo k odpojeniu napajania, kedze ledkove maju nizku spotrebu. ak ti klasicke svietia nadalej, tak skus k tym tvojim novym ledkovym pridat odpor paralelne. hodnota okolo 150-200 ohmov, aspon takto nejako to je pri canbusovych parkovackach. ja som si svoje osvetlenie TEC tiez prerobil ale pomocou led pasika a nerobi mi to ziadny problem. foto mam v mojom opli, odkaz v podpise.
naryx
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28 Jún 2014, 21:32
Auto: Corsa D
Bydlisko: Myjava
Bydlisko alt: D.š.

Re: Corsa D, LED osvetlenie

Príspevok od používateľa naryx »

Mal som ich na mojej corzicke len chvilu lebo som ich nenapratal dovnutra mal som ich moc dlhe, ale ine som uz neobjednaval mechanik mi povedal ze ledkove ocvetlenie v noci je prislis slabe zevraj je to len denne svietenie lespie povedena tuning osvetlenie ty mas nato aky nazor?
Používateľov profilový obrázok
otravaga
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 04 Dec 2011, 13:11
Auto: Vectra C
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: šaľa

Re: Corsa D, LED osvetlenie

Príspevok od používateľa otravaga »

ako sa to vezme. napr. ja som menil v stropnom 2x. najprv som tam dal taku istu ziarovku aka tam bola (T10) len ledkovu a potom som objavil led panely. s tou led T10 to bolo o nieco silnejsie oproti klasickej ziarovke, mozno take iste, tazko posudit. ale co sa tyka led panelov tak to sa neda porovnat. tie panely svietia nenormalne. dobre na tom je, ze je viac druhov, rozmerov, takze si to vies prisposobit, mam na mysli svietivost. ked kuknes do mojej galerie (odkaz v podpise) tam su nejake foto osvetlenia ale prihodim to aj sem.

toto su led panely 2x24 led vpredu a 2x9led vzadu. nazivo to vyzera asi tak isto ako na fotkach

Obrázok

Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO"