Nemozem nastartovat

Moderátori: dulo, buci_vectra

DusanJabcon
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28 Mar 2015, 13:17
Auto: Vectra B
Bydlisko: Prešov

Nemozem nastartovat

Príspevok od používateľa DusanJabcon »

Mam Opel Vectru B Caravan 2.0 DTi 74kw Diesel r.98 a potreboval by som radu. Problem je v tom ze nemozem nastartovat, baterka je nová-nabitá, starter sa pretaca ale motor nenaskoči. Doteraz som nemal problem so štartovaním. Skontroloval som paliv.filter-OK. Na diagnostike ukázalo chybu: elektronika čerpadla. V servise za opravu pytaju nehorazne prachy. Nemal niekto podobný problém alebo my neviete poradit konkrétnejšie čo za chyba by to mohla byť. Ďakujem za každú radu.
Používateľov profilový obrázok
DIAMONDS
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 07:05
Auto: Zafira A
Bydlisko: Nitra
Bydlisko alt: báb

Re: Nemozem nastartovat

Príspevok od používateľa DIAMONDS »

Repas elektroniky čerpadla podla typu maš psg05 to by nemalo byt take finančne bolave znameho to vyšlo 250e ale čakal dlho na repas...daj vediet ked potrebujes este pomoct mam nejake kontakty na ludi co sa tomu venuju
OPEL Zafira 2.0dti 07/2002 vin:W0L0TGF7522206120 op-com diagnostic
Používateľov profilový obrázok
troodon
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 15 Nov 2008, 23:17
Auto: Astra G
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: Nemozem nastartovat

Príspevok od používateľa troodon »

patrilo by sa aspon cisla chyb sem supnut.. cerpadlo sa moze pokazit na 100 sposobov..
Astra G - sportive, X20DTL, 1999, 3dv, spotreba 3,5-5 l/100km leto , 4,5-6 l/100km zima
DusanJabcon
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28 Mar 2015, 13:17
Auto: Vectra B
Bydlisko: Prešov

Re: Nemozem nastartovat

Príspevok od používateľa DusanJabcon »

Cisla chyb neviem. Diagnostiku my robili v servise a nic blisie my nechcu povedat, len oprava minimalne 700 eur. Ak by my to niektovedel spravit za 250 tak nevaham.
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Re: Nemozem nastartovat

Príspevok od používateľa Komo »

Ty si zakaznik, daj si spraviť diagnostiku niekomu z fora cez op-com, na zaklade kodu chyby vies riesit dalej
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
Používateľov profilový obrázok
troodon
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 15 Nov 2008, 23:17
Auto: Astra G
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: Nemozem nastartovat

Príspevok od používateľa troodon »

a za co si prosim ta platil - by som im *nadávka* hlavu o obrubnik hned.. ak som platil tak predsa chcem vediet co tomu je a mali ti presne povedat co je tam zle a vypis chýb ved za tým ucelom si to predsa daval diagnostikovat.
Astra G - sportive, X20DTL, 1999, 3dv, spotreba 3,5-5 l/100km leto , 4,5-6 l/100km zima
Používateľov profilový obrázok
DIAMONDS
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 07:05
Auto: Zafira A
Bydlisko: Nitra
Bydlisko alt: báb

Re: Nemozem nastartovat

Príspevok od používateľa DIAMONDS »

Odkial si?mam diagnostiku
OPEL Zafira 2.0dti 07/2002 vin:W0L0TGF7522206120 op-com diagnostic
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: Nemozem nastartovat

Príspevok od používateľa Signum »

troodon napísal:a za co si prosim ta platil - by som im *nadávka* hlavu o obrubnik hned.. ak som platil tak predsa chcem vediet co tomu je a mali ti presne povedat co je tam zle a vypis chýb ved za tým ucelom si to predsa daval diagnostikovat.

Igor to nebola diagnostika ,ale zrejme iba vyčítanie chybových kódov
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Používateľov profilový obrázok
troodon
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 15 Nov 2008, 23:17
Auto: Astra G
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: Nemozem nastartovat

Príspevok od používateľa troodon »

tak to je mozne ale ak platil tak by bolo aspon pekne aby mu tie kody napisali na papier -predsalen uz podla kodov na fore by sa mu vedelo konkretnejsie poradit - cerpadlo sa moze pokazit elektricky, opotrebovat mechanicky, ventily vypovedaju, snimac otacok moze vypovedat a tam uz sa ceny roznia.
Preco platit napríklad za komplet repas cerpadla vymennym spôsobom 700e ked moze byt zly len halov snimac ktory ide vymenit aj na nahodenom cerpadle a hlavne by stal mozno s robotou 150e..
Aj tak tazko hadat, mozno ozaj ked sa chcu zarucit za cerpadlo a nerozumeju sa tomu tak ho poslu na stolicu a riadne premeraju, vymenia nebodaj novu elektroniku - potom by to bola adekvatna ciastka najma ked ho demontuju a nahodia naspat riadne, nebodaj nastavia aj korekcie davky potom..
ale asi snívajte s nami :)

Dnes sa ozaj diagnostika nerobi len vycitanim kodov, chce to aj znalosti motora, skusenosti - hold plati sa za to knowhow a nie za opcom a potom dufat ze ten napise vymen toto a toto.. nehovoriac ze niekto splaca diagnostiku radovo v cenách niekolko tisíc eur a podobne.
Astra G - sportive, X20DTL, 1999, 3dv, spotreba 3,5-5 l/100km leto , 4,5-6 l/100km zima
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - VŠEOBECNE"