2,0 dti 74KW trhanie do 2000 otacok

Moderátori: dulo, buci_vectra

Joxerus
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 27 Jan 2013, 18:14
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Re: 2,0 dti 74KW trhanie do 2000 otacok

Príspevok od používateľa Joxerus »

inac mam malo oleja možno aj to ma vplyv nejaký na kontrolku motora aj take niečo som počul... ale s tim trhanim to nema nič
zippi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 05 Apr 2011, 09:30
Auto: Antara
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: NR

Re: 2,0 dti 74KW trhanie do 2000 otacok

Príspevok od používateľa zippi »

Joxerus napísal:kupil som dnes cidlo sacieho potrubia... idem vyčistiť tie virive klapky + nove tesnenie som kupil... a uvidim zhanam tie hadičky s kolienkami... a pomenim všetky a tie tečka čo sú tam prečistim a uvidim ci su ok.... selenoidy mam 3 kusy navyše menil som ich hoci jako stale to iste... uvidim ci sa mi to zajtra podari všetko spravit len som to ešte nikdy nerobil a problem vidim iba v trubkach na naftu že vraj nie je to jednoduche dat dole...

stiahni live data pocas jazdy, pozrieme na to co mu vadi, lebo vymenis polovicu auta a aj tak ti to nemopoze...
robis si to sam, alebo ti to robi nejaky servisak? ak servisak tak je to strasny amater
hadicky a kolienka - musia mat presne taky isty priemer ako original, ak mas ine, nebude to dobre fungovat
sanie cistit nemusis, pytal som sa ta, ci sa ti daju virive klapky hybat rukou, ak ano, cistit to nemusis
aky mas podtlak na volnobehu?
ked nastartujes, tak hned ti svieti kontrolka emisii, resp ked auto nechas na volnobehu, rozsvieti sa po case?
chybu ktoru ti pise diag. je stale len P0400 alebo aj nejake ine
moje prispevky neber ako buzeraciu, mal som podobny problem ako ty, dost som s tym bojoval kym som na to dosiel, len ti chcem pomoc
kym nechapes (alebo tvoj technik) ako ten system funguje, neopravis to...
Astra G Caravan 2.0DI 60kW X20DTL r.v.98 (ABS, man. klima, el. okna, tempomat)
Joxerus
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 27 Jan 2013, 18:14
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Re: 2,0 dti 74KW trhanie do 2000 otacok

Príspevok od používateľa Joxerus »

pohode neberiem to ako buzeraciu... :D no sanie čiste jak oči a map senzor mam nový ale vratim ho asi vyčistil som moj a vyzera byt pohode abo mam ho vymenit??? a stale to robi ... mam senzor klukovky zajtra sa ide menit... podtlakove hadičky nove kolienka tiež a aj tečka... chyba ostava a s novým egr by som povedal este vic svieti...
no ked nastartujem vše ok... po cca 2 km na neutrali svieti kontrolka
pri cca 50 až 100 na 5 prevodovom stupni abo 4 prevodovom stupni sa rozsvieti znova - trcha plynu, jazda na spotrebu
ked trecha pridam asi nad 1/3 plynu až viac kontrolka sa vypni
a volnobeh dam 1 prevodový stupen pridam viac plynu trocha prešmyknem spojku a hned sa vypni kontrolka
medzi 1200 az 1900 otáčkach take šklbanie motora
alebo inač trhane - skackany chod
Naposledy upravil/-a Joxerus v 15 Máj 2013, 20:25, upravené celkom 1 krát.
Joxerus
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 27 Jan 2013, 18:14
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Re: 2,0 dti 74KW trhanie do 2000 otacok

Príspevok od používateľa Joxerus »

a nemam pc s tým kablem aby som stiahol live data... sam si to robím cele...
Joxerus
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 27 Jan 2013, 18:14
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Re: 2,0 dti 74KW trhanie do 2000 otacok

Príspevok od používateľa Joxerus »

Konečne verdikt riadiaca jednotka chybná.... Po oprave auto ide jak hodiny. A zacalo to chybou p 0400...
Joxerus
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 27 Jan 2013, 18:14
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Re: 2,0 dti 74KW trhanie do 2000 otacok

Príspevok od používateľa Joxerus »

este mam jednem problem rano startujem ... nastartujem na brnk... po par sekundach klesnu otačky skoro až skape a potom všetko v poriadku ...
kontrolka motora nesvieti... prosim o radu....
utajeni125
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 15 Feb 2010, 17:27
Auto: Vectra B
Bydlisko: Malacky

Re: 2,0 dti 74KW trhanie do 2000 otacok

Príspevok od používateľa utajeni125 »

Ahojte,
mám VeBe 2.0DTi 16v, r.v. 98...pri jazde sa mi rozsvecuje kontrola motora. Ak pridám plyn, tak zhasne. Rozsvecuje sa len pri rýchlosti cca do 90 km/h, nad a teda nad 2000 ot. sa nerozsvieti vôbec...a ešte ak svieti a rozbieham sa na jednotku, tak ako keby nemal motor ťah...čo to môže byť? Pomôže asi diagnostika, že?
Vďaka :thumbup:
VeBe 2.0DTI 16V r.v.98(FL)
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - VŠEOBECNE"