starter

Moderátori: dulo, buci_vectra

marek2143
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 21:23
Auto: !! Zmeň si model auta !!

starter

Príspevok od používateľa marek2143 »

caute,mozte mi pomoct mam opel vetra b 1.6 16V 1997 a niekedy mi nechce startovat ani netukne, mam odsledovane ze vatsinou ked poriadne prsi a jazdim,potom musim poklepat po startery a zas ide.Pri najhorsom nemate niekto druhy?
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

rozobrat, precistit, skontrolovat ...
marek2143
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 21:23
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa marek2143 »

som ostal vysiet rano o tretej na diske tak som ho roztlacil a doma sa na to mrkol a jeden uhlik uz bol rozmlateny strasne tak som zo stareho startera zo skodovky vybral dva a ich presne vybrusil a uz to maka len na zaciatku som mal starter chvilu zapnuty na nabijacke aby sa uhliky usadili
Používateľov profilový obrázok
Kat
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 12 Okt 2007, 10:56
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kat »

ako sa to rozobera?
je to zlozite?
Vlado Kat
Vectra B Caravan 2.0 DTI (X20DTH) 16V 74kw r.v. 1998
viac na: http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=5554
marek2143
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 21:23
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa marek2143 »

nieje to az take zlozite len vybrat starter je bavidelko, a ked pojdes vyberat starter tak odpoj baterku
danyn
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 15 Mar 2010, 21:17
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: okr. SK

Príspevok od používateľa danyn »

iurai napísal:rozobrat, precistit, skontrolovat ...

Ahoj iurai. Potrebujem radu. Auto mi ťažko štartuje, ale naskakuje dobre. Pravdepodobne to bude tak ako píšeš. Sú rozdiely v štartéroch nafťák a benzín? Hlavne mi ide o uhlíky. Vyberá sa zle a treba niečo dôležité odpojovať? Dík za rady.
VB X20DTH
Používateľov profilový obrázok
Lubec
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5297
Dátum registrácie: 17 Aug 2010, 21:54
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov SK

Príspevok od používateľa Lubec »

danyn napísal:
iurai napísal:rozobrat, precistit, skontrolovat ...

Ahoj iurai. Potrebujem radu. Auto mi ťažko štartuje, ale naskakuje dobre. Pravdepodobne to bude tak ako píšeš. Sú rozdiely v štartéroch nafťák a benzín? Hlavne mi ide o uhlíky. Vyberá sa zle a treba niečo dôležité odpojovať? Dík za rady.

Niesom sice juraj, ale to ze ti tazko startuje moze znamenat, ze sa ti odporuca baterka (startovaci prud je priliz slaby aby roztocil starter pozadovanou silou). Skus nahodit baterku z ineho auta a uvidis co to spravi. Je lepsie vyskusat najprv lahsiu cestu nez sa babrat so starterom a nakoniec zistit, ze ti kape baterka :lol:
A este nieco nenechaj sa zmiast, ze na baterke nameras 12V, to este neznamena ze ma dostatocny startovaci prud.
quattro
VeBe X25XE - Phoenix-ex
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
danyn
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 15 Mar 2010, 21:17
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: okr. SK

Príspevok od používateľa danyn »

Lubec napísal:
danyn napísal:
iurai napísal:rozobrat, precistit, skontrolovat ...

Ahoj iurai. Potrebujem radu. Auto mi ťažko štartuje, ale naskakuje dobre. Pravdepodobne to bude tak ako píšeš. Sú rozdiely v štartéroch nafťák a benzín? Hlavne mi ide o uhlíky. Vyberá sa zle a treba niečo dôležité odpojovať? Dík za rady.

Niesom sice juraj, ale to ze ti tazko startuje moze znamenat, ze sa ti odporuca baterka (startovaci prud je priliz slaby aby roztocil starter pozadovanou silou). Skus nahodit baterku z ineho auta a uvidis co to spravi. Je lepsie vyskusat najprv lahsiu cestu nez sa babrat so starterom a nakoniec zistit, ze ti kape baterka :lol:

Kôli tomu so kupoval novú batériu, nemá ani rok a je nabitá. V lete to ešte šlo ale čím je chladnejšie tým to ide ťažšie. Žhavenie funguje správne.
VB X20DTH
danyn
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 15 Mar 2010, 21:17
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: okr. SK

Príspevok od používateľa danyn »

danyn napísal:
Lubec napísal:
danyn napísal:
iurai napísal:rozobrat, precistit, skontrolovat ...

Ahoj iurai. Potrebujem radu. Auto mi ťažko štartuje, ale naskakuje dobre. Pravdepodobne to bude tak ako píšeš. Sú rozdiely v štartéroch nafťák a benzín? Hlavne mi ide o uhlíky. Vyberá sa zle a treba niečo dôležité odpojovať? Dík za rady.

Niesom sice juraj, ale to ze ti tazko startuje moze znamenat, ze sa ti odporuca baterka (startovaci prud je priliz slaby aby roztocil starter pozadovanou silou). Skus nahodit baterku z ineho auta a uvidis co to spravi. Je lepsie vyskusat najprv lahsiu cestu nez sa babrat so starterom a nakoniec zistit, ze ti kape baterka :lol:

Kôli tomu so kupoval novú batériu, nemá ani rok a je nabitá. V lete to ešte šlo ale čím je chladnejšie tým to ide ťažšie. Žhavenie funguje správne.
RE: Robil to štartér. Prečistil som premazal, komutátor bol ako nový a uhliky viac ako polovičné. Zatiaľ šľape. prístup k nemu je hrozný.
VB X20DTH
luboš
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 749
Dátum registrácie: 12 Sep 2008, 13:38
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: borovce- PN
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa luboš »

Napíš aj potom ked bude mrznúť či si spokojný....
VEBE X20DTH 99-00
danyn
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 15 Mar 2010, 21:17
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: okr. SK

Príspevok od používateľa danyn »

luboš napísal:Napíš aj potom ked bude mrznúť či si spokojný....
Zatiaľ som štartoval najviac pri -7°C. Natočil v pohode. Točí oveľa ľahšie, tichšie a hlavne rýchlejšie.
VB X20DTH
Brembo.SV
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 18:28
Auto: Insignia
Bydlisko: Galanta
Bydlisko: Matuskovo

Príspevok od používateľa Brembo.SV »

tieto Bosch spuštače zrejme nie su najspolahlivejsie,povodne som mal Hitashi,no zohnat nahradne dielce don zaberie neskutocne vela casu. Tak som kupil novy Bosch a po 3 rokoch opat umiera. za tepla tazko toci motorom a uz sa mi aj stalo,ze ma museli na benzinke roztahovat. Mal som pri sebe voltmeter a pri starte scucol napatie na 5V. ten bastard doma startoval zase v pohode. Zrejme tieto antikvariaty potrebuju pravidelnu udrzbu.
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - VŠEOBECNE"