cistic systemu

Moderátori: dulo, buci_vectra

Brembo.SV
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 18:28
Auto: Insignia
Bydlisko: Galanta
Bydlisko: Matuskovo

cistic systemu

Príspevok od používateľa Brembo.SV »

tak vcera som vyskusal vychvalovany cistic palivovej sustavy TEC2000 a je to pecka. Najucinejsi cistic co som skusil. Po 5 minutach chodu motor na samotne aditivum sa rapidne zmenil zvuk motora,motor ma tvrdsi chod,cerpadl ma kovovejsi ostrejsi zvuk vratane trysiek a upravil sa i volnobeh. Uz som to bral ako poslednu sancu pred navstevou cerpadlara. Rozhodne sa ho oplati vyskusat. Za 23€ sa to myslim oplati vyskusat.
Používateľov profilový obrázok
lubo22
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 7290
Dátum registrácie: 14 Apr 2009, 17:45
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Trstená
Bydlisko: trstena
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubo22 »

ako si to vyskusal nalial si to so nadrze alebo do oleja? neviem ako to funguje tak preto sa blbo pytam
Vectra C cierna ex
Vectra C modra ex
Používateľov profilový obrázok
Kesi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5145
Dátum registrácie: 23 Sep 2008, 18:11
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Land of Confusion
Bydlisko: EHMK :-)

Príspevok od používateľa Kesi »

No keby napísal aký má motor. Ale asi sa hanbí :D
Astra J GTC OPC
Astra H GTC 1,9 (110 kw) No Swirl flaps. No EGR.
Používateľov profilový obrázok
jupaza1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1957
Dátum registrácie: 16 Máj 2009, 10:37
Auto: Vectra C
Bydlisko alt: Bytča a okolie
Bydlisko: Źilina

Príspevok od používateľa jupaza1 »

tipujem do paliva, kedže je to čistič palivovej sústavy
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006
Opel Astra F 1,8i 16v r.v.1994 - EX; Opel Frontera B 2,2 DTi 85 kw r.v. 2000 -EX
Opel Vectra C 1,9 CDTi 88 kw r.v. 2006 - EX; Opel Vectra B caravan 1,6 16v r.v. 1996 - EX
Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM a Diagnostika vozidiel Fiat, Alfa Romeo, Lancia pomocou Fiat ECU Scan
Používateľov profilový obrázok
Kesi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5145
Dátum registrácie: 23 Sep 2008, 18:11
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Land of Confusion
Bydlisko: EHMK :-)

Príspevok od používateľa Kesi »

Ja tipujem že diesel. Kto ďalší :D
Astra J GTC OPC
Astra H GTC 1,9 (110 kw) No Swirl flaps. No EGR.
Brembo.SV
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 18:28
Auto: Insignia
Bydlisko: Galanta
Bydlisko: Matuskovo

Príspevok od používateľa Brembo.SV »

prepacte 1,7 DT Isuzu. Nie do nadrze,motor sa ma zohriat na prevadzkovu teplotu a potom ma motor do spotrebovania TEC2000 ist na samotny produkt,t.j vytvorit samostatny okruh z plechovky. Saciu vetvu i prepad do plechovky. Vyrabaju i variantu pre benzin a cistic mazacieho systemu. l
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

a preco si to daval ?
kofi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 05 Máj 2008, 22:26
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Michalovce
Bydlisko alt: 48°47´/21°52´
Bydlisko: okr. MICHALOVCE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kofi »

sa mi vidi ze Teo ma s tymito vyrobkami nejake skusenosti, tak asi by vedel k tomuto viac povedat. Ma v popise aj odkaz na tieto vyrobky: www.tec2000.sk
Skoda Forman 1,3 50kW BMM r.v. 1993 - modry - EX
Opel Vectra Caravan 2,0 16V DTi r.v.2001 - strieborna metaliza - EX
Opel Corsa C 1,0 12V r.v.2004
Opel Meriva 1.4 16V r.v. 2008
Opel Zafira Tourer 2.0 - 2012
Používateľov profilový obrázok
dertypek
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 05 Júl 2009, 18:29
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Topolcany

Príspevok od používateľa dertypek »

ja mam zas opacnu skusenost s danym produktom u 2,0 diesloveho motoru ... dal som to z plechovky a nic :( ... tak som kupil podobnu latku z renaultu a dal do plnej nadrze ... po vyjazdeni nadrzezjavne zlepsenie chodu motora prestal trhat a dokonca sa mi vidi ze isiel aj tichsie ... tato latka z toho renaultu ma stala asi 10 E
Opel Vectra B 1998 2.0 DTI ,x20dth , digi. klima , tempomat , 4x airbag , abs , vyhrievane zrkadla......
Brembo.SV
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 18:28
Auto: Insignia
Bydlisko: Galanta
Bydlisko: Matuskovo

Príspevok od používateľa Brembo.SV »

mal som problem so vstrekovanim.
baran1985
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 04 Okt 2008, 11:48
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa baran1985 »

Rad by som precistil aj moj system ale nieje mi uplne jasne ako to spravit. Na ich stranke co je uvedena vyssie je pisane ROZPOJIŤ PALIVOVÝ SYSTÉM DAŤ HADIČKU DO NÁDRŽE A PREPADOVÚ HADIČKU S FILTROM VLOŽIŤ DO NÁDOBY FIC. Sory ale nechapem tomu. Co palivove cerpadlo?este tam pisu NECHAŤ MOTOR BEŽAŤ NA SAMOTNÝ PRODUKT
PRÍPRAVOK BY NEMAL BYŤ POUŽITÝ AKO ADITIVUM ..Inam mam benzinovu vectru X18XE.
Brembo.SV
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 18:28
Auto: Insignia
Bydlisko: Galanta
Bydlisko: Matuskovo

Príspevok od používateľa Brembo.SV »

zdar. No motor by mal bezat na somotny produkt, to znamena mas niekolko moznosti. 1. Zaobstarat si specialny pristroj alebo najst niekoho,kto ho ma. 2. vybrat palivove cerpadlo a zapojit ho do plechovky. 3. najjednoduchsi nechat v nadrzi co najmenej benzinu co dokaze nasat palivove cerpadlo elebo odsat benzin. Tak cca 2 litre by mali stacit a nastartovatt,nechat bezat motor kym nezhasne. Motor ale musi byt zohriaty na prevadzkovu teplotu.
Používateľov profilový obrázok
MajklNajt
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 18 Júl 2009, 15:31
Auto: Vectra B
Bydlisko: Banská Bystrica
Bydlisko: BB

Re: cistic systemu

Príspevok od používateľa MajklNajt »

Brembo.SV napísal:tak vcera som vyskusal vychvalovany cistic palivovej sustavy TEC2000 a je to pecka. Najucinejsi cistic co som skusil. Po 5 minutach chodu motor na samotne aditivum sa rapidne zmenil zvuk motora,motor ma tvrdsi chod,cerpadl ma kovovejsi ostrejsi zvuk vratane trysiek a upravil sa i volnobeh. Uz som to bral ako poslednu sancu pred navstevou cerpadlara. Rozhodne sa ho oplati vyskusat. Za 23€ sa to myslim oplati vyskusat.


Aka pekna reklama. Nech sa ti dari :twisted:
Opel Vectra 2.0 DTi
r.v. 2000 edition, sedan
Brembo.SV
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 18:28
Auto: Insignia
Bydlisko: Galanta
Bydlisko: Matuskovo

Re: cistic systemu

Príspevok od používateľa Brembo.SV »

MajklNajt napísal:
Brembo.SV napísal:tak vcera som vyskusal vychvalovany cistic palivovej sustavy TEC2000 a je to pecka. Najucinejsi cistic co som skusil. Po 5 minutach chodu motor na samotne aditivum sa rapidne zmenil zvuk motora,motor ma tvrdsi chod,cerpadl ma kovovejsi ostrejsi zvuk vratane trysiek a upravil sa i volnobeh. Uz som to bral ako poslednu sancu pred navstevou cerpadlara. Rozhodne sa ho oplati vyskusat. Za 23€ sa to myslim oplati vyskusat.


Aka pekna reklama. Nech sa ti dari :twisted:


to nie je reklama,mam to vyskusane. Kdesi na nete ho chvalili,tak som ho vyskusal. Skusil som i STP,ale to je len drahe plecebo. Tiez sa mi osvedcila Metanova a Castrol a naopak v cechach chvaleny VIF naopak nie. Aj som na seba vytoceny,ze som toho VIFu kupij 8 plechoviek
kofi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 05 Máj 2008, 22:26
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Michalovce
Bydlisko alt: 48°47´/21°52´
Bydlisko: okr. MICHALOVCE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kofi »

VIF chvalia aj na Slovensku a nie len v Cechach a na Opelfore, ale aj na inych znackach.
Skoda Forman 1,3 50kW BMM r.v. 1993 - modry - EX
Opel Vectra Caravan 2,0 16V DTi r.v.2001 - strieborna metaliza - EX
Opel Corsa C 1,0 12V r.v.2004
Opel Meriva 1.4 16V r.v. 2008
Opel Zafira Tourer 2.0 - 2012
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Brembo.SV, napis o tom viac, co si riesil.

inak rozlicne pripravky nie je dobre zatracovat. lebo niekomu pomozu a niekomu nie.
Brembo.SV
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 18:28
Auto: Insignia
Bydlisko: Galanta
Bydlisko: Matuskovo

Príspevok od používateľa Brembo.SV »

zdar. riesil som nepravidelny chod motora pri nizkich otackach alebo malom zatazeni. tiez mi stupol volnobeh az vyfuku sa srila aroma starej &&&&&&&&&&&&&&&&&&avie. po cca 5 minutach chodu na cictic sa to podstatne zlepsilo az napokon motor isiel normalne. ten ccistic v plechovke aj stmavol. odvtedy motor bezi,ako ma
Mony
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 26 Sep 2010, 09:24
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Mony »

Zdravím.Chystám sa na použitie tec2000 (Čistič benzínového palivového systému) len mi nieje jasné ako vybrať čerpadlo.V knihe Ako nato sa uvádza, že treba najprv znížiť tlak cez ventil alebo to platí len pre diesle?Ja mám X18XE a pri výmene palivového filtra som nepostrehol nejaké natlakovanie systému.Stačí len vyprázdniť nádrž a surovo vybrať čerpadlo? Dík.
Vebe 1.8 16V 98 X18XE
Astra J ST 2.0 2013 121Kw Cosmo
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36825
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Nádrž vyprázdňovať nemusíš. Prístup k čerpadlu je pod zadným sedákom. Po odskrutkovaní viečka čerpadlo vytiahneš von spolu s plavákom.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Mony
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 26 Sep 2010, 09:24
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Mony »

Tak podelím sa tiež o skúsenosť.Po neustálich rozsvecovaniach kontrolky motora a cukaniach (za tepla i studena)som sa rozhodol použiť nejaký čisič palivového systému a vstrekovania(samozrejme po prečistení EGR, klapky atď.) značky sonax čo viedlo k tomu, že sa mi "zapchali" 2 vstreky podľa diagnostiky(tvrdil dvorný mechanik), čo spôsobovalo, že studený štart sa podaril až na 3 pokus a pri týždňovom stání až 9-ty.Tvrdil, že to musí povoliť a nech dám niečo iné.Tak som skúsil Fuel injector cleaner zn.?, čo samozrejme nepomohlo.Nakoniec som sa odhodlal použiť TEC2000 priamo vymontovaním čerpadla a napojením na produkt.A ejhe zázrak.Studený štart bezproblémov, cukanie prestalo, ustálenie otáčok.V budúcnosti budem opatrný, čo sa týka rôznych čističov palivových systémov, lebo odstránená nečistota môže urobiť niekedy viac škody ako úžitku.Vstreky by ma vyšli draho.

PS: niekde tu som čítal o nejakých 5-15 min. kedy išlo auto na samotný produkt.No neviem mne tých smiešnych 375ml tekutiny v plechovke nasalo čerpadlo za asi 15sekúnd a po ďalších 5-tich som motor radšej vypol,aby nešlo čerpadlo naprázdno.
Vebe 1.8 16V 98 X18XE
Astra J ST 2.0 2013 121Kw Cosmo
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - VŠEOBECNE"