vibrácie do volantu

Moderátori: dulo, buci_vectra

minn1483
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 08 Máj 2016, 09:42
Auto: Vectra C

vibrácie do volantu

Príspevok od používateľa minn1483 »

Ahoj opláci. Mám taký problém s mojou cečkovou vectrou, možno by ste si povedali, že blbosť, ale pri vyššej rýchlosti t.j. asi nad 110 km/h mi dosť výrazne trasie volantom. Zaujímavé že asi od 130 viac sa to trasenie nezvyšuje. Jazdím dosť často dialnicu preto ma to dosť štve, keby som jazdil len mimo dediny asi by som to neriešil. Najprv som si myslel, že to je starými gumami, ktoré boli nepravidelne opotrebované. Lenže na leto som ich menil za nové. Aj kolesá som dal aj viackrát vyvážiť a aj geometriu dvakrát robiť. No stále to robí to isté. A brzdami to zrejme nebude keďže pri brzdení nič necítim, nič v pedále a ani autom netrasie. Pred kúpou auta majiteľ menil tlmiče, tie sú dobré tak na 95%. Preto ma napadlo či to nebude nejakými ramenami alebo čapmi alebo gumičkami, pretože na našich cestách ten podvozok veľmi trpí a hlavne keď sú úplne zničené tlmiče. Zadok tiež búcha a uskakuje na nerovných cestách ale to zatial neriešim. No bojím sa, že či to nebude aj riadením, pretože nie úplne pravidelne ale stáva sa to dosť často, že keď idem rovno a potom jemne zatočím doprava tak cítim vo volante akési puknutie. A tiež pomaličky tečie aj z bielej nádobky kvapaliny od riadenia. Kontrolka riadenia mi však nesvieti a ani diagnostika nič nehovorí čo sa týka riadenia. Ak má niekto podobné skúsenosti alebo by vedel poradiť tak vopred ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
peteri.numelin
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5197
Dátum registrácie: 24 Sep 2012, 18:58
Auto: Omega B
Bydlisko: Bratislavská Petržlenka

Re: vibrácie do volantu

Príspevok od používateľa peteri.numelin »

Najprv si daj do poriadku ten zadok.
Omega MV6 '98 AT4 - N2O
Vectra 2,5 V6 '97 AT4
keď budem veľa papať a vyrastiem, kúpim si VXR8 Bathurst S
Používateľov profilový obrázok
tomi1583
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: 29 Apr 2009, 19:30
Auto: Vectra C
Bydlisko: Banská Bystrica
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: vibrácie do volantu

Príspevok od používateľa tomi1583 »

mam podobny problemik , kolesa vyvazene na top cepy ticky ok, tlmice ok ,nic nebucha ,nic neklepe ale od 110 do 130 cca trasie , ked idem nad 140 tak nic (asi to uz nestiha triast :D )
Nemam ani sajnu :neviem:
Opel Vectra C caravan Z19DT rv.2008
Opel Astra G sedan X18XE1 rv.1998(Limo) KO
Skoda Favorit Sport Line KO
Kontakt - 0903606992
Používateľov profilový obrázok
tomi1583
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: 29 Apr 2009, 19:30
Auto: Vectra C
Bydlisko: Banská Bystrica
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: vibrácie do volantu

Príspevok od používateľa tomi1583 »

Takže moja skúsenosť:
Zabudol som napísať že týždeň pred tým som dostal defekt na zadnom kolese a prešiel som na ňom asi 5km . Napriek tomu že sa opravil a koleso sa vyvazilo na novo to triaslo ďalej.
Rozhodol som sa kúpiť nové gumy a pri prezuvani sa našlo v kolese toto Obrázok
Podotknem že za tri hrste zodratej gumy sa stihlo vyhodiť kým ma napadlo spraviť fotku :oops: Čiže toto tiež dokáže triast celým autom :idea: :o

Odoslané z HTC One M9 pomocou Tapatalku
Opel Vectra C caravan Z19DT rv.2008
Opel Astra G sedan X18XE1 rv.1998(Limo) KO
Skoda Favorit Sport Line KO
Kontakt - 0903606992
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - PODVOZOK/BRZDY"