VeCe, nastavovacia skrutka ručnej brzdy

Moderátori: dulo, buci_vectra

marektom
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30 Okt 2011, 14:50
Auto: !! Zmeň si model auta !!

VeCe, nastavovacia skrutka ručnej brzdy

Príspevok od používateľa marektom »

caute opláci,v manuali ani na nete som nenasiel,kde je nastavovacia skrutka rucnej brzdy na VeCe...moze niekto poradit...ak je pod opierkou,ako ju dam setrne dole,aby som nic neurval?? :?
vdaka



vectra c 1.8i 2004

Upraveny názov témy.
Mod.
Používateľov profilový obrázok
miko455
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 20 Apr 2008, 16:01
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Vráble

Príspevok od používateľa miko455 »

Zdravím Oplákov, nechcem zakladať zbytočne nové vlákno a sem myslím že sa to celkom hodí

o čo ide: zistil som že ručná brzda menej brzdí ako predtým, napr. pri parkovaní do kopca predtým stačilo 2 - 3 cvaknutia na páke, teraz asi 5 aby zabrzdilo.

Kde môže byť problém? roztrhnuté lanko na jednej strane alebo je možné aby sa nejako ručná brzda povolila, oslabila?

V manuály "ako nato Vece" som sa dočítal, že po výmene laniek ručnej brzdy nie je potrebné ďalšie nastavovanie ručnej brzdy, z toho mi vyplýva, že tam ani nie je nastavovacia skrutka, alebo sa mýlim?

ďakujem za názory a skúsenosti :)
Vectra C 2.2 DTI 16V Y22DTR
Astra J 1.4T LPG A14NET
mahoney1277
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28 Mar 2015, 20:19
Auto: Vectra C
Bydlisko: Detva
Bydlisko alt: Zvolen

Re:

Príspevok od používateľa mahoney1277 »

miko455 napísal:Zdravím Oplákov, nechcem zakladať zbytočne nové vlákno a sem myslím že sa to celkom hodí

o čo ide: zistil som že ručná brzda menej brzdí ako predtým, napr. pri parkovaní do kopca predtým stačilo 2 - 3 cvaknutia na páke, teraz asi 5 aby zabrzdilo.

Kde môže byť problém? roztrhnuté lanko na jednej strane alebo je možné aby sa nejako ručná brzda povolila, oslabila?

V manuály "ako nato Vece" som sa dočítal, že po výmene laniek ručnej brzdy nie je potrebné ďalšie nastavovanie ručnej brzdy, z toho mi vyplýva, že tam ani nie je nastavovacia skrutka, alebo sa mýlim?

ďakujem za názory a skúsenosti :)

Zdravím ťa .
Teraz mám aj ja tu dilemu s ručnou brzdou. Vymenil som lanko ručnej brzdy kotúče a platničky, a ručná mi brzdí veľmi slabo . Mohol by si mi povedať či si ten problém vyriešil a ako?
Vďaka.
Používateľov profilový obrázok
sir.Oliver
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 21 Jan 2013, 07:10
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nitra

Re: VeCe, nastavovacia skrutka ručnej brzdy

Príspevok od používateľa sir.Oliver »

ako ti brzdí nožná brzda ? koľko zubov má ručná ?
mahoney1277
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28 Mar 2015, 20:19
Auto: Vectra C
Bydlisko: Detva
Bydlisko alt: Zvolen

Re: VeCe, nastavovacia skrutka ručnej brzdy

Príspevok od používateľa mahoney1277 »

Zdarec.

Nožná je v pohode po výmene platničiek a kotúčov, ale tá ručná ide slabo stále. Zuby na ručnej som nerátal, ale tuším okolo 9-10 ich tam bude.
MFa

Re: VeCe, nastavovacia skrutka ručnej brzdy

Príspevok od používateľa MFa »

Ahoj.

Tiez som sa rypal v rucnej nakolko VOBEC nebrzdila az som sa dostal do stadia, ze sa mi totalne zablokovali zadne kolesa bez sance s nimi akokolvek pohnut. :D Takze som bol nuteny najst riesenie a to sa aj naslo. Treba zhodit plasty okolo rucnej brzdy (prakticky celu stredovu konzolu od radiacej paky smerom dozadu vratane laktovej opierky) a dostat sa k tomu co je na obrazku. Je potrebne zatlacit to biele plastove koliesko tak, aby sa pruzina stlacila a pocas toho, ako je to stlacene zatiahnut rucnu brzdu. Takto sa mi odblokovali kolesa a rucna poctivo brzdila, na 3 zubky sa auto nepohlo ani v kopci.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
AReYco
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5385
Dátum registrácie: 23 Aug 2011, 10:56
Auto: Vectra C
Bydlisko: Žilina
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: VeCe, nastavovacia skrutka ručnej brzdy

Príspevok od používateľa AReYco »

Mne rucna na rovine auto zastavi na 2. zube a na 3. to v kopci drzi uplne bez problemov. Staci lahucko jednym prstom potiahnut. Na VB aj ked sme sa hrali s nastaveniami rucnej, tak to auto udrzalo az po zatiahnuti vysoko, tiez cca 10
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw Opel Corsa B 1.2 33kW [EX]
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - PODVOZOK/BRZDY"