Praskanie v zadnej naprave

Moderátori: dulo, buci_vectra

RS
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 21 Júl 2010, 14:58
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Čadca

Praskanie v zadnej naprave

Príspevok od používateľa RS »

ahojte chcel by som Vas poprosit o radu. pri cuvani alebo pomalom prechode cez nerovnosti mi na zadnej naprave nieco puka. Nieje to vrzganie, silenty su ok ale take pukanie a nemozem prist na to s coho by to mohlo byt. budem vdacny za kazdu moznost ktoru mozem preverit. Pri nomralnej jazde na ceste aj po prechode cez mensiu nerovnost to nerobi vobec.

Dik
Vectra B 1.8 16V r.96 X18XE
Používateľov profilový obrázok
misso101
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 470
Dátum registrácie: 22 Feb 2009, 20:13
Auto: Astra G
Bydlisko: Rimavská Sobota
Bydlisko: Rimavská Sobota

Príspevok od používateľa misso101 »

je to pukanie, alebo ti to tak kovovo hrka ako keby si vidlicovým kľúčom klepal po náprave?
napíš či máš kotúče v zadu alebo bubny
Astra G 2,0 16V Turbo
RS
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 21 Júl 2010, 14:58
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Čadca

Príspevok od používateľa RS »

mam kotuce vzadu, menene minuly rok, pred mesiacom som bol na STK preskusane brzdia super, je to take praskanie ako ked si sadnes na stary gauc, vylozene buchanie to nieje. nieje to vrzganie len tak sem tam pukne len neviem cim to moze byt, este pozriem som tu nasiel gumy stabilizatorov ci aj to nepuka jedno o druhe lebo ked aj zaperujem na zadnej naprave je to tiche, cisto pri prechodoch vacsich nerovnosti a pomalej jazde hlavne pri cuvani.
Vectra B 1.8 16V r.96 X18XE
nototo
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 20 Máj 2011, 16:27
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa nototo »

Ja mám to isté a poviem ti, že čím ďalej to bude horšie a z iba pukania ako som mal ja to bude aj vrzganie. Tiež som pozeral silenyt, ramena, Všetko ok. Brzdy nové.
Všetko som očistil, premazal a aj tak nepomohlo. V pondelok idem meniť tlmiče tak som zvedavý lebo sa to nedá počúvať, počuť ma na kilometer, že už prichádzam :)
RS
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 21 Júl 2010, 14:58
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Čadca

Príspevok od používateľa RS »

problem vyrieseny, komplet repas zadnej napravy, silenty, gumy stabilizatorov, tlmice, struny. Auto slape ako hodinky a to ticho lieci.
Vectra B 1.8 16V r.96 X18XE
Používateľov profilový obrázok
Luisile
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 378
Dátum registrácie: 04 Apr 2010, 15:09
Auto: Vectra B
Bydlisko: Levoča
Bydlisko alt: Podrac
Bydlisko: Levoča SK

Príspevok od používateľa Luisile »

RS napísal:problem vyrieseny, komplet repas zadnej napravy, silenty, gumy stabilizatorov, tlmice, struny. Auto slape ako hodinky a to ticho lieci.

Porad kde si kupoval tie silenty čaka ma to iste tak to chcem kupiť dopredu diki
Opel Vectra B 1.8 16V
85KW-115PS X18XE Phase1 (zatial)
RS
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 21 Júl 2010, 14:58
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Čadca

Príspevok od používateľa RS »

ja som ich nekupoval, dal som to znamym robit, oni to viem ze kupili v RP autodiely v Čadci, kedze od nich stale beru maju tam 30% zlavu. Nejedna sa o polske smejdy. komplet vymena všetkych dielov s robotou 300€. inac da sa to kupit cez tento link za solidne ceny http://faro.sk/catalog/zavesenie-naprav ... ctra-b.php
Vectra B 1.8 16V r.96 X18XE
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

ale zas nie je treba kupovat vsetko, alebo ?
Používateľov profilový obrázok
Luisile
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 378
Dátum registrácie: 04 Apr 2010, 15:09
Auto: Vectra B
Bydlisko: Levoča
Bydlisko alt: Podrac
Bydlisko: Levoča SK

Príspevok od používateľa Luisile »

Ja by som vymenil vymenil všetko, času by som si na to našiel. Načo robit tu robotu dvakrat. aj ked si myslim že v mojom pripade by trebalo vimenit len tie silenty pri kolese ale....
Opel Vectra B 1.8 16V
85KW-115PS X18XE Phase1 (zatial)
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

u tychto starych aut by som ani rozvody nemenil pre modre oci, ci pre teoreticke vypocty niekoho v teplej kancelarii
nikdy nevies, ci sa to zajtra na hrdzu nerozsype, a hned by bol smutok za peniazmi, co sme do autiaku nasypali ;-)
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - PODVOZOK/BRZDY"