Abs az na 2 start

Moderátori: dulo, buci_vectra

Pepper

Príspevok od používateľa Pepper »

Myslel som ze najlepsie sa to skusa ked je sneh alebo lad. Ale skusim aspon ked prsi. Nechcel som drat pneumatiky lebo mam zimne. A kde v Rk je najlepsie ist do servisu s oplom?
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

Mal si vectru cez zimu? ak ano tak sa ti urcite stalo ked napadol cerstvy sneh ze si zosliapol pedal ako na normalnej ceste a zaplo sa ABS mne sa to stava pravidelne ked este nie som zvyknuty..ak nie tak prave dnes mas sancu cesty su mokre ;) tolko co dupnes na brzdu im neublizi aj keby si to robil na suchu... ved to staci par metrov a citis hned ci ti pulzuje pedal..

a kde do servisu to neviem , mne servisuju astru starky so strykom ktory maju servis v hrboltovej lenze to je servis na lakovanie a plecharinu ine veci tam nerobia...len mne 8) :lol:
Pepper

Príspevok od používateľa Pepper »

Cez zimu som este vectru nemal. Tak to poskusam. Vdaka ti.
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Pepper napísal:Chlapi tak co s tym abs. Nechat to tak? Lebo aj ked svieti ta knontrolka tak ten test abs na zaciatku vzdy tukne do pedalu. Myslite ze abs nefunguje aj napriek tomu ze ten test je ok ale svieti kontrolka? Nemam to kde vyskusat.dik za odpovede.


ked svieti kontrolka, tak abs nefunguje.
ABS mozes skusat aj na suchej ceste. na krajoch ciest byva casto halda spiny, jemnych kamienkov a tak. v 40-ke na to nabehni pravymi kolesami a silnejsie zabrzdi
- ABS funguje - ucitis "kanonadu" hydrauliky v pedali brzdy
- ABS nefunguje - prave kolesa smykaju po prachu, inak sa nic nedeje
Pepper

Príspevok od používateľa Pepper »

Vdaka iurai. Skusim to.
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

iurai napísal:ked svieti kontrolka, tak abs nefunguje.


toto nemusi byt celkom pravda
Pepper

Príspevok od používateľa Pepper »

Ved to chcem skusit. Ak bude fungovat abs tak tu kontrolku nebudem riesit. A neham nech si svieti.
Pepper

Príspevok od používateľa Pepper »

Takze ked mi svieti kontrolka tak abs nefunguje. Ja uz neviem preco shasne az na druhe nastartovanie. Napada vas este nieco cim by to mohlo byt?
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36825
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Naštartuj tak, aby ABS nesvietilo a potom choď pohýbať s káblikmi od čidiel a sleduj, či sa pritom kontrolka nerozsvieti.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
standape
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 21:58
Auto: Corsa D
Bydlisko: Senec
Bydlisko alt: Veľký Biel
Bydlisko: Senec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa standape »

ABS sa rozsvietit pri poklese napatia pod 10.5V vtedy je automaticky odpojene a resetne sa to az na dalsie startovanie.
takze ked ti to startuje ako hodiny chod k ABS vytiahni z neho konektor pozri ci neni neako zaoxidovany(popripade ho prestriekaj sprejom na kontakty) a vraz ho naspat.
a po dalsie vlez pod auto a fyzicky(to znamena rukou nie ocami)skontroluj vsetky cidla 4x a kable veduce k nim ci su OK
Skoda 120LS 781.136(46KW)r.v.06/82,SC-058AP-(ex)
Opel Corsa B 1.0 12V X10XE(40KW)r.v.06/98-TWEN,SC-747BJ-(ex)
Opel Corsa D 1.4 16V A14XER(74KW)r.v.01/11-Red Magma/Black Zaphire
Obrázok
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

vycitat chybu z ABS by mala byt jednoducha vec od roku 1997
ak nemas dokazenu kabelaz, tak sa obavam, ze sa Ti kazi modul ABS
Pepper

Príspevok od používateľa Pepper »

Konektor je vystriekany kontoxom tak ako aj cidla. Mal som ich odpojene a kable boli ok. Mne to stale tiez pripada ako baterka ale dava to 12.3 volta no po nastartovani som to nemeral este to skusim. Chlapi v baterke na jednom uzavere mam taku trubicku so zelenou gulickou. Asi to ukazuje ci je baterka nabita, no neviem v akej vyske ma byt ta gulicka alebo ci ma menit farbu alebo co snou vlastne ma byt ak je baterka dobra? Dakujem vam.
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Pepper napísal:Konektor je vystriekany kontoxom tak ako aj cidla. Mal som ich odpojene a kable boli ok. Mne to stale tiez pripada ako baterka ale dava to 12.3 volta no po nastartovani som to nemeral este to skusim. Chlapi v baterke na jednom uzavere mam taku trubicku so zelenou gulickou. Asi to ukazuje ci je baterka nabita, no neviem v akej vyske ma byt ta gulicka alebo ci ma menit farbu alebo co snou vlastne ma byt ak je baterka dobra? Dakujem vam.


gulicka Ti toho moc nepovie. pozicaj si dobru bateriu a vyskusaj s nou.
Používateľov profilový obrázok
Durko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 290
Dátum registrácie: 11 Okt 2007, 20:17
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Rybnik

Príspevok od používateľa Durko »

Pepper napísal:Konektor je vystriekany kontoxom tak ako aj cidla. Mal som ich odpojene a kable boli ok. Mne to stale tiez pripada ako baterka ale dava to 12.3 volta no po nastartovani som to nemeral este to skusim. Chlapi v baterke na jednom uzavere mam taku trubicku so zelenou gulickou. Asi to ukazuje ci je baterka nabita, no neviem v akej vyske ma byt ta gulicka alebo ci ma menit farbu alebo co snou vlastne ma byt ak je baterka dobra? Dakujem vam.



ked je to zelene tak je akoze baterka OK ale macil tu uz pisal, ze to je len pre ten jeden clanok a baterka moze byt aj v tomto pripade "KO"
Nie som členom OPELCLUBU
Opel Vectra Caravan X 16 XEL, r.v. 98
105500 km
Spotreba:
dialnica - 6,4L
behacky po okoli - 7,03L / 6,94L / 7,18L / 7,37L
Pepper

Príspevok od používateľa Pepper »

Tak asi bude naozaj najlepsie skusit inu baterku. Aj ked auto startuje na brnk. Ale aspon budem moct daco vylucit. Caute.
Používateľov profilový obrázok
Teo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4752
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Teo »

ale to ta tvoja by musela byt uplne ko :(
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Pepper

Príspevok od používateľa Pepper »

Caute. Tak konecne som zohnal novu baterku. Takze baterkou to nieje. Svieti to aj tak. Ale spytam sa vas takto. Nemoze kontrolka svietit vtedy ked je nizka hladina brzdovej kvapaliny? Aj ked ju mam uprostred ciariek ale co ak? Nemam ju doliat na ciarku max?
Používateľov profilový obrázok
Teo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4752
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Teo »

nie na to je tam ina kontrolka :lol:
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Pepper

Príspevok od používateľa Pepper »

A ktora? Ved rucna ma svoj spinac. Ci nie?
Pepper

Príspevok od používateľa Pepper »

Takze dnes som bol napojeny na pc. Nieco je s elektromagnetickym ventylom zevraj upchaty a ked sa brzdova kvapalina zahreje tak ju cezen prepusti a vtedy je ok. Tak zajtra mi daju novu brzdovku vraj bude v nej daka spina ktora ho upchava ze to dako precistia. Takze tak som to pochopil. Som zvedavy. Zajtra uvidime.Caute.
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - PODVOZOK/BRZDY"