Vibrácie

Moderátori: dulo, buci_vectra

Pepo69

Vibrácie

Príspevok od používateľa Pepo69 »

Zdravím. Mám podobný problém s mojou VeCe, ktorý bol už spomenutý v predchádzajúcich príspevkoch. Problém je v tom, že mi auto začne vibrovať len v rozsahu 70 - 90 km/hod. Samozrejme vibruje len pri zošliapnutí plynu, keď nepridávam, vibrácie zmiznú. Ohľadom volantu sú vibrácie nulové, no čo sa týka stredového panelu prístrojovej dosky, o ktorý mám opretú nohu, dosť to cítiť. Mechanici, u ktorých som bol nevedia ,čím to môže byť, pretože na prednej náprave kontrolovali už asi všetko čo sa dalo. Je pravda, že zimné elektróny mám trošku krivé, no robí mi to aj na letných kolesách a tie sú rovné, resp. vyvážené. Poraďte mi niekto prosím , lebo už si neviem rady...
Používateľov profilový obrázok
Barry
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 27 Jan 2008, 20:42
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahorie
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Barry »

vitaj v klube....

a neni to nahodou vtedy ked mas relativne nizke otacky (1500) a chces z tej 70tky vystartovat silnejsim stlacenim plynu ?
BMW X6 F16 30d 190kW (2018)
EX-Opel Vectra C Caravan, 1,9CDTI 88kW (2008)
Škoda Octavia II Tour, 1,6 MPI 75kW (2011)
EX-Opel Astra G 1,2 16V (2002)
EX-Opel Kadett E 1,3 (1986)
EX-Škoda Felicia 1,4 MPI (1999)
EX-Opel Astra H 1,7 CDTI (2006)
Pepo69

Príspevok od používateľa Pepo69 »

Nie nie, aj na 4ke to vibruje pri 70 az 90ke...takze kvoli nizkym otackam to nebude.
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

Pepo69 napísal:Nie nie, aj na 4ke to vibruje pri 70 az 90ke...takze kvoli nizkym otackam to nebude.

brzdove kotuce su v poriadku? ovalitost
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

aky mas motor ? vibruje to aj na 2-ke ?
Pepo69

Príspevok od používateľa Pepo69 »

brzdove kotuce som nepozeral....to ma nenapadlo. :lol: skusim to dat v priebehu tyzdna skontrolovat mechanikovi, ked budem mat k nemu cestu. Tusim sa mi aj zdalo, ze pri brzdeni bolo citit chvenie aj na volante, ale minimalne. A na dvojke neviem ci mi to robi, pretoze som este 70 na dvojke nesiel hehe.
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

pri akych otackach to vibruje ? vibruje to aj pri brzdeni motorom ?
Pepo69

Príspevok od používateľa Pepo69 »

No takto.... Nie je to zavisle na otackach. Vibruje to len v rozpati 70-90ky. A je jedno na akej rychlosti, aj na 4ke aj na 5ke. Ked brzdim motorom tak to nevibruje. Iba ked pridam. Ked brzdim brzdami pri vyssej rychlosti tak citit velmi male vibracie na volante, ale to je asi normalne. Pytal som sa kamarata a ten mi povedal, ze ovalita s tym nema nic spolocne, pretoze to by mi vibrovalo stale.
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

podla popisu sa zda, ze to ide od motora ci prevodovky. teda skor prevodovky.
Pepo69

Príspevok od používateľa Pepo69 »

no vyzera to tak. Len v com bude teda problem...asi urobim tak, ze to neham tak a pockam kym neprezujem kolesa, no a uvidim ci to robi este stale. ak to bude robit, tak to dam niekomu na kompletnu prehliadku a uvidim...
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - PODVOZOK/BRZDY"