farba v spreji - Vectra B

Moderátori: dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
miro285
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: 12 Máj 2014, 23:15
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

farba v spreji - Vectra B

Príspevok od používateľa miro285 »

Kupovali ste niekto farbu v spreji na Vectru B? Ja som ju zháňal v jednom Opli v Košiciach, kde mi povedali, že sa taká farba nedá objednať, v druhom Opli mi to mal servisák zistiť, no do pondelka je na dovolenke. Rozmýšľal som, že by som si ju dal namiešať v nejakých farbách-lakoch, no bojím sa, že by farebný odtieň nesadol na 100%. Ako ste to riešili vy? Na štítku spolujazdca mám vľavo dole kód Z 289, je to kód farby, či nie?
Opel Vectra B Caravan Sport 1.8 16V (X18XE)
Používateľov profilový obrázok
AReYco
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5385
Dátum registrácie: 23 Aug 2011, 10:56
Auto: Vectra C
Bydlisko: Žilina
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: farba v spreji - Vectra B

Príspevok od používateľa AReYco »

Ano je...ja som podla tohto kodu dal namiesat a bola presne taka...nemyslim si, ze by to bolo zle. Vsak kukni foto v podpise z toho ako som striekal ;)
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw Opel Corsa B 1.2 33kW [EX]
Používateľov profilový obrázok
miro285
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: 12 Máj 2014, 23:15
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Re: farba v spreji - Vectra B

Príspevok od používateľa miro285 »

A koľko ťa prosím ťa vyšla tá farba? Ty si ale tuším niekde písal, že si mal s odtieňom problém nie? Alebo to bol niekto iný? :)
Opel Vectra B Caravan Sport 1.8 16V (X18XE)
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: farba v spreji - Vectra B

Príspevok od používateľa macil »

Odtieň novej farby nikdy nebude presne zodpovedať odtieňu už čiastočne zvetranej farby na karosérii.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
LukášPB
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 11 Júl 2012, 12:45
Auto: Omega B
Bydlisko: Považská Bystrica
Bydlisko: Púchov/Považská Bystrica

Re: farba v spreji - Vectra B

Príspevok od používateľa LukášPB »

Www.farlaz.sk odporucam.
Fiat Palio Combi 1.2 -> 4 x Opel Vectra B 1.8/1.7TD -> Opel Astra G Caravan 1.4 -> Opel Omega 2.5 V6 LPG -> Škoda Octavia 1.9TDi L&K

[BRATISLAVA] Chiptuning & kódovanie & EGR off & DPF off & a iné soft úpravy -> SS

Volkswagen Passat 1.9TDi 96kw @ 132kw EGR off
BMW 730d 160kw @ 200kw EGR off
Používateľov profilový obrázok
mirec320
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 2210
Dátum registrácie: 08 Máj 2013, 08:07
Auto: Astra G
Bydlisko: Levice
Bydlisko alt: POhronský Ruskov

Re: farba v spreji - Vectra B

Príspevok od používateľa mirec320 »

Ked mne miesali farbu do spreja,prisiel k autu s akousi masinkou,tu prilozil o karoseriu a ukazalo mu presny odtien a vsetko hrá...
OPEL ASTRA G CARAVAN 1.7 TD,50kW,1998,X17DTL ex
OPEL ASTRA G 1.6 16V , 74kW , 1998 , X16XEL , AT4 ex
OPEL VECTRA B 2,5 V6 , 125kW , 2000 , X25XE , AT 4 ex
OPEL VECTRA B 2,0 16 V , 100 kW, 2000 , X20XEV , AT4 ex
OPEL ASTRA F 1,4 16V , 66 kW , 1996 , X14XE ex
OPEL ASTRA G CARAVAN 1.7 CDTI , 59 kW , 2007 , Y17DTL súčastnosť
KIA SORENTO I, 2.5 CRDI, 103 kW, 2005, D4CB, súčastnosť
Používateľov profilový obrázok
mat
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 15:15
Auto: Signum
Bydlisko: kosice

Re: farba v spreji - Vectra B

Príspevok od používateľa mat »

miro285 napísal:Kupovali ste niekto farbu v spreji na Vectru B? Ja som ju zháňal v jednom Opli v Košiciach, kde mi povedali, že sa taká farba nedá objednať, v druhom Opli mi to mal servisák zistiť, no do pondelka je na dovolenke. Rozmýšľal som, že by som si ju dal namiešať v nejakých farbách-lakoch, no bojím sa, že by farebný odtieň nesadol na 100%. Ako ste to riešili vy? Na štítku spolujazdca mám vľavo dole kód Z 289, je to kód farby, či nie?

na presovskej v KE ti namiesa aj do spreja
Opel signum 3,2 V6 155kW
Z32SE
Používateľov profilový obrázok
miro285
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: 12 Máj 2014, 23:15
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Re: farba v spreji - Vectra B

Príspevok od používateľa miro285 »

mat, myslíš v PanEure? Nevieš koľko za to pýtajú?
Opel Vectra B Caravan Sport 1.8 16V (X18XE)
Hasta
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 22 Sep 2011, 16:17
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Ovčie - Prešov

Re: farba v spreji - Vectra B

Príspevok od používateľa Hasta »

Mne namiešali v spreji v Presove fy. Renojava za 13,80 300ml
Corsa E B1,4XER drive r. 2016
Frontera 2,2 DTI r. 2000
Astra g 1.4 16v r. 2008
Používateľov profilový obrázok
mat
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 15:15
Auto: Signum
Bydlisko: kosice

Re: farba v spreji - Vectra B

Príspevok od používateľa mat »

miro285 napísal:mat, myslíš v PanEure? Nevieš koľko za to pýtajú?

nie v PanEure ,ale zhruba oproti Shellke je dom a na nom tabula AUTOLAK,neviem co to stoji kolega tam bol
Opel signum 3,2 V6 155kW
Z32SE
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: farba v spreji - Vectra B

Príspevok od používateľa macil »

Sikkens. V googli to nájdeš.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
AReYco
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5385
Dátum registrácie: 23 Aug 2011, 10:56
Auto: Vectra C
Bydlisko: Žilina
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: farba v spreji - Vectra B

Príspevok od používateľa AReYco »

miro285 napísal:A koľko ťa prosím ťa vyšla tá farba? Ty si ale tuším niekde písal, že si mal s odtieňom problém nie? Alebo to bol niekto iný? :)

Už si nepamätám okolo 18,-EUR (neviem teraz či to nebolo ale až 850ml) + 10,-eur lak
Mal som problém ale s tým, že mi namiešal o jedno číselko inú farbu ako som mu diktoval, tak to zobral späť a namiešal novú tá už sedela "presne".
Ako tu bolo spomínané, namiešaná farba nebude presne to, čo vytiahnutá od slnka po rokoch,...
ale ja ju asi až tak vytiahnutú nemám ešte má fajn lesk, rozdiel medzi miestami keď otvoríš dvere nie je nejaký veľký, takže to sedelo úplne presne.
Aby by si nevedel povedať kde to bolo striekané a kde nie...horšie je to však s lakom, ten som len tak sprejom šupol a bál som sa aby nezatekalo, tak niekde ostala pomarančová vrstva niekde je to krásne hladké....tam uvidíš skôr rozdiel, že je to striekané ako v odtieni farby.
Na moje počudovanie ten odtieň bol fakt dobre namiešaný
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw Opel Corsa B 1.2 33kW [EX]
Používateľov profilový obrázok
miro285
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: 12 Máj 2014, 23:15
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Re: farba v spreji - Vectra B

Príspevok od používateľa miro285 »

Chalani, viem, vyzerá to na pitchuu, nie nerobil som to sám, ale takto som si to nepredstavoval. Čo by som ale od vás chcel, je tá farba v tom posratom obdĺžniku podľa vás modrá metalíza?

Obrázok

A ešte jedna vec, viete mi poradiť nejakého lakýrnika v Košiciach a okolí, ktorý by vedel tento nepodarok zachrániť? :(
Opel Vectra B Caravan Sport 1.8 16V (X18XE)
Používateľov profilový obrázok
LukášPB
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 11 Júl 2012, 12:45
Auto: Omega B
Bydlisko: Považská Bystrica
Bydlisko: Púchov/Považská Bystrica

Re: farba v spreji - Vectra B

Príspevok od používateľa LukášPB »

Taketo striekance sa vzdy robia do rozstreku do stratena. Farba vyzera iny odtien, zle ti to namiesal, modra metla je siroky pojem miesa sa to podla kodu.

Ked som mal taku farbu ako areyco tak som daval miesat u nas v pb a namiesal mi nejaku fialovomodru a vobec to nesedelo. Potom som skusil u toho farlaz.sk a tam zodpovedala, odvtedy uz bravam len odtial. Nepanikar prebrus to a striekni to opat, daj si namiesat inde, tip som ti dal. Inak to mas super ked nepozeram na trn iny odtien, mne sa to vobec nechce lesknut mam to uplne matne.
Fiat Palio Combi 1.2 -> 4 x Opel Vectra B 1.8/1.7TD -> Opel Astra G Caravan 1.4 -> Opel Omega 2.5 V6 LPG -> Škoda Octavia 1.9TDi L&K

[BRATISLAVA] Chiptuning & kódovanie & EGR off & DPF off & a iné soft úpravy -> SS

Volkswagen Passat 1.9TDi 96kw @ 132kw EGR off
BMW 730d 160kw @ 200kw EGR off
Používateľov profilový obrázok
miro285
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: 12 Máj 2014, 23:15
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Re: farba v spreji - Vectra B

Príspevok od používateľa miro285 »

Však, odmysliac si odtieň, opravu a striekanie robil človek, ktorý sa mal do toho vyznať. Čo sa týka odstránenia hrdze a vytmelenia karosérie, na to nemôžem povedať krivé slovo, ale čo sa týka toho striekania, no neviem :udrety:

Čo chcem ale teraz urobiť, plánujem zájsť do predajne, kde mi to namiešali a všetko chcem reklamovať a vrátiť peniaze. Farba mala byť taká, aká je na štítku, 289. Aj podľa vzorkovníka mala sedieť. No mne hlavne ide o to, či je tá farba fakt zle namiešaná, lebo oproti zvyšku karosérie je matná a nemám ten pocit, že by to bola metalíza, preto som chcel poznať názor aj ostatných, aby som náhodou zo seba nerobil debila...

No a ten farlaz, ktorý si spomínal, pozerám, že oni sú v SNV. To si tam bol osobne alebo si miešanie farby riešil cez internet? Lebo, z môjho kódu, 289 sú 3 rôzne odtiene, takže nerád by som zase vybral nejaký zlý. A viem, že by to šlo prebrúsiť a nastriekať nanovo, no ja poriadne urobiť neviem a neviem ani o nikom, kto by mi to vedel poriadne urobiť. A zase, pokiaľ by som to dal urobiť lakýrnikovi, ten by ma s farbou v spreji vyhodil asi hneď vo dverách :lol:
Opel Vectra B Caravan Sport 1.8 16V (X18XE)
Používateľov profilový obrázok
LukášPB
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 11 Júl 2012, 12:45
Auto: Omega B
Bydlisko: Považská Bystrica
Bydlisko: Púchov/Považská Bystrica

Re: farba v spreji - Vectra B

Príspevok od používateľa LukášPB »

Nevyzera to matne, ale to je normalne, vsetky vectry co som striekal boli potom relativne matne. Mal to nastriekat do rozstreku a bolo by to v pohode, sice nie ako origo ale nebilo by to tak do oci. Teraz by som to uz len ked tak skusil rozlestit.

Podla mna to nevyreklamujes, ale skusit mozes.
Fiat Palio Combi 1.2 -> 4 x Opel Vectra B 1.8/1.7TD -> Opel Astra G Caravan 1.4 -> Opel Omega 2.5 V6 LPG -> Škoda Octavia 1.9TDi L&K

[BRATISLAVA] Chiptuning & kódovanie & EGR off & DPF off & a iné soft úpravy -> SS

Volkswagen Passat 1.9TDi 96kw @ 132kw EGR off
BMW 730d 160kw @ 200kw EGR off
Používateľov profilový obrázok
LukášPB
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 11 Júl 2012, 12:45
Auto: Omega B
Bydlisko: Považská Bystrica
Bydlisko: Púchov/Považská Bystrica

Re: farba v spreji - Vectra B

Príspevok od používateľa LukášPB »

Podla mna moc spekulujes, sprav si to sam aspon sa naucis nieco nove, je to robota pre cvicenu opicu, ja by som zato neplatil nikomu.

S farbou v spreji nedosiahnes dokonaly vysledok ako original proste, bud sa s tym zmieris, alebo ak si perfekcionista tak kupis novy kufor a das to na novo nastriekat za co vyhodis mozno tretinu ceny auta. Ja by som si to spravil sam a tie prachy co usetris radsej vrazil do niecoho ineho, urcite na tom 15-20 rocnom vergli sa najde toho vela :)
Fiat Palio Combi 1.2 -> 4 x Opel Vectra B 1.8/1.7TD -> Opel Astra G Caravan 1.4 -> Opel Omega 2.5 V6 LPG -> Škoda Octavia 1.9TDi L&K

[BRATISLAVA] Chiptuning & kódovanie & EGR off & DPF off & a iné soft úpravy -> SS

Volkswagen Passat 1.9TDi 96kw @ 132kw EGR off
BMW 730d 160kw @ 200kw EGR off
Používateľov profilový obrázok
miro285
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: 12 Máj 2014, 23:15
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Re: farba v spreji - Vectra B

Príspevok od používateľa miro285 »

Tak možno že len svoje urobil odtieň farby, ktorý je úplne iný, ako som chcel. Každopádne, celý nákup som v predajni reklamoval a nakoniec sa dohodol tak, že mi vrátili peniaze. Vyskúšam teda radšej sikkens, snáď tam nebude tiež nejaký šarlatán. No a možno som robil zbytočnú paniku, ale bol nasratý z toho, že farba je na hovno, aj to vyzerá na hovno. Sám si na to netrúfam, lebo by to tiež isto vyzeralo na hovno, preto ak by sa našiel niekto ochotný, kto by mi to pekne striekol, nech sa mi prosím ozve. Samozrejme, za striekanie mu zaplatím.
Opel Vectra B Caravan Sport 1.8 16V (X18XE)
Používateľov profilový obrázok
LukášPB
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 11 Júl 2012, 12:45
Auto: Omega B
Bydlisko: Považská Bystrica
Bydlisko: Púchov/Považská Bystrica

Re: farba v spreji - Vectra B

Príspevok od používateľa LukášPB »

Striekať so spraykou nie je žiadne umenie. To neni ako lakovanie klasicky cez kompresor kde to treba vedieť, so spraykou to nastrieka každý kto používa hlavu. Chytíš a plynulo s tým hýbeš, necháš vyschnuť chvilu, dalšia vrstva, opäť necháš vyschnúť a dalšia vrstva a hotovo. Pekne do stratena, nič neoblepovať len prípadné nápisy, logá, lišty, atd. Skús si to napr. na kartone, pekne plynulo pohybovať z vodorovne. Nikto nemá magickú ruku aby zo sprayky vyčaril výsledok ako z klasického lakovania.

Inak to máš pekne spravené ako som teraz pozrel za galériu, iba by ma zaujímalo čo si použil za git? Ja vždy gitujem s niečím takýmto http://www.pulena.net/filestore/jpg/body%20soft.jpg je to také žlté, ale ked nanesieš viac vrstiev tak sa to odlupuje. Čo je dosť nahovno, preto som to ani nemohol dobrúsiť a ostali mi tam v tom ryhy, ale čo už nemal som na to nervy. :posmesky:

Henten tvoj git vyzerá schopnejší.
Fiat Palio Combi 1.2 -> 4 x Opel Vectra B 1.8/1.7TD -> Opel Astra G Caravan 1.4 -> Opel Omega 2.5 V6 LPG -> Škoda Octavia 1.9TDi L&K

[BRATISLAVA] Chiptuning & kódovanie & EGR off & DPF off & a iné soft úpravy -> SS

Volkswagen Passat 1.9TDi 96kw @ 132kw EGR off
BMW 730d 160kw @ 200kw EGR off
Používateľov profilový obrázok
miro285
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: 12 Máj 2014, 23:15
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Re: farba v spreji - Vectra B

Príspevok od používateľa miro285 »

Vieš čo Lukáš, ja to mám gitované týmto (zvnútra je zelený) http://www.farbylakyipos.sk/farby-laky- ... KNAMI-250g Vraj je to na gitovanie zložitejších (alebo ako to povedať) povrchov lepšie, ten žltý by mal byť hlavne na škrabance. Rozdiel porovnať neviem, ani sa do toho nevyznám, ale ako som písal, s odstránením hrdze, gitovaním a vyhladzovaním som spokojný, akurát to striekanie :confused:

No a to striekanie, znie to fakt jednoducho, no nerád by som to potom opravoval ešte raz. Brúsenie, gitovanie a vyhladzovanie, to zvládnem ešte sám, ale aspoň striekanie by som chcel nechať na niekoho, kto to už niekedy robil.
Opel Vectra B Caravan Sport 1.8 16V (X18XE)
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR"