Palubovka

Moderátori: dulo, buci_vectra

martin.1
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 31 Jan 2010, 22:35
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Palubovka

Príspevok od používateľa martin.1 »

Zdravím ake žiarovky sa dávajú do prístrojovky ked ich chcem vymeniť.Tie dožlta za modré a biele prosím neajake foto alebo číslo žiaroviek.dík
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22939
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: Palubovka

Príspevok od používateľa langdon2 »

A aka Vectra? B alebo C?
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
martin.1
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 31 Jan 2010, 22:35
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Re: Palubovka

Príspevok od používateľa martin.1 »

Vectra B 2001 Z18XE
Používateľov profilový obrázok
AReYco
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5385
Dátum registrácie: 23 Aug 2011, 10:56
Auto: Vectra C
Bydlisko: Žilina
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Palubovka

Príspevok od používateľa AReYco »

ja som mal takéto (nevšímaj si, že je to porovnanie žiaroviek). Je to len výmena 2 pôvodných žiaroviek za 2ks SMD LED

Obrázok

ono to bolo viac do bielo modra, ako vidíš vyššie, pretože toto mi zle odfotil mobil.
Obrázok

ale napokon som dal teraz naspäť klasické žiarovky...neviem, viac mi to pasuje k takému staršiemu autu...chcel by som spraviť na jar oranžové podsvietenie budíkov (nie žlté ako je klasické). Chcem také teplejšie, pretože aj to biele bolo priveľmi studené...neviem no, nejako sa mi to nezdalo. Aj keď zasa to bolo iné ako všetky Vectry...

Stačí ti vymeniť žiarovky za LED. Modré nedávaj - to strašne slabo svietí - nech máš akékoľvek, iba klasické LED - tak jedine biele.
Ak chceš farebné z malých LEDiek, to musíš pekne pozad budíky napratať toľko ledočiek s odpormi, aby ti to svietilo, že ťa aj chuť prejde.

Prvýkrát je to robota podľa návodu tak na 1,5 hoďky....keď prídeš na grif ako a čo kde zapadá, potom to rozoberieš aj zložíš za 30 minút

Obrázok

viac sa dozvieš v tejto téme: http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=2432&highlight=podsvietenie
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw Opel Corsa B 1.2 33kW [EX]
Používateľov profilový obrázok
otravaga
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 04 Dec 2011, 13:11
Auto: Vectra C
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: šaľa

Re: Palubovka

Príspevok od používateľa otravaga »

AReYco napísal:Ak chceš farebné z malých LEDiek, to musíš pekne pozad budíky napratať toľko ledočiek s odpormi, aby ti to svietilo, že ťa aj chuť prejde.


bohuzial nenasiel som obrazok ale videl som ako si chalanisko prerobil podsvietenie na felicii (ten isty princip podsvietenia - ziarovka a svetlovod) pomocou led pasu. jednoducho ten led pas umiestnil okolo toho svetlovodu, kolmo na polepy budikov, cize to nesvietilo smerom na vodica, tym padom to nebolo ani silne. tiez som si to chcel spravit na felicii ale zatial mi to casovo nevyslo. vymenil som si raz ziarovky za ledky kupene v obchode, origo aj s paticou ale vydrzalo to asi polroka - vypalili sa, asi poddimenzovane resp. dim. na 12V. led pas by mal vydrzat asi navzdy, mal som to pod autom priamo na baterku cize to znieslo aj cez 14V.
ak najdem dam obrazok ako to bolo porobene na felicii ale svietilo to pekne a hlavne rovnomerne, myslim s tym led pasom.
Používateľov profilový obrázok
AReYco
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5385
Dátum registrácie: 23 Aug 2011, 10:56
Auto: Vectra C
Bydlisko: Žilina
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Palubovka

Príspevok od používateľa AReYco »

Tak hej...komu sa nechce pajkovat odpory a ledky, moze tam dat rovno pas. Je pravda, ze pasy su kvalitnejsie. Na ledke prihoria odpory a potom to prestane svietit. Led pas som mal v Corse dlho a absolutne nic mu nebolo. Ale napratat pod budiky taketo pasy bude tiez prplacka.
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw Opel Corsa B 1.2 33kW [EX]
Používateľov profilový obrázok
LukášPB
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 11 Júl 2012, 12:45
Auto: Omega B
Bydlisko: Považská Bystrica
Bydlisko: Púchov/Považská Bystrica

Re: Palubovka

Príspevok od používateľa LukášPB »

Areyco aké si dal presne LEDky do tej palubovky, pošli mi prosím obrázok, chcem kúpiť také LEDky, ale sú v podstate tri druhy, SMD, tie sa mi zdalo, že svietili dosť bodovo, potom klascké LED s takou zagulatenou hlavičkou, a potom klasické LEDky s takou ,,plochou" hlavičkou, a neviem ktoré zobrať aby to malo pekný rozptyl, aby nebolo vidieť kde presne sú tie LEDky umiestnené.
Fiat Palio Combi 1.2 -> 4 x Opel Vectra B 1.8/1.7TD -> Opel Astra G Caravan 1.4 -> Opel Omega 2.5 V6 LPG -> Škoda Octavia 1.9TDi L&K

[BRATISLAVA] Chiptuning & kódovanie & EGR off & DPF off & a iné soft úpravy -> SS

Volkswagen Passat 1.9TDi 96kw @ 132kw EGR off
BMW 730d 160kw @ 200kw EGR off
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Palubovka

Príspevok od používateľa macil »

Jedným z parametrov, ktorý sa udáva pri LED diódach, je vyžarovací uhol. Pre použitie na plošné podsvietenie sa treba zamerať na čo najväčší, ideálne 120° a viac, ale bodového dojmu sa aj tak úplne nezbavíš. Podsvietenia LED diódami si vyžaduje iné riešenie, ako podsvietenie klasickými žiarovkami.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Palubovka

Príspevok od používateľa macil »

Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR"