kufor VeBe

Moderátori: dulo, buci_vectra

miltrax
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 16 Júl 2008, 17:08
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Budkovce

kufor VeBe

Príspevok od používateľa miltrax »

Nie je tomu ani dve mesiace ako som vymenil zamok na pravych zadnych dverach,dnes idem niečo hodiť do kufra,idem ho otvoriť a NIČ!!!kľučom ide otvoriť ale dialkovym nie.Ale vymeniť zamok na kufri bude asi ľahšie ako to bolo vo dverach,kedže dvere som nemohol vobec otvoriť,až s tymi 24V.Len chcem vedieť či sa už niekto s tymto stretol,čo si myslim že určite,že či je to ten isty problem ako u dveri,s tym mikrospinačom,mechanicky to ide,ale elektricky nie.Ešte že som nezamkol auto na dvojity zamok,neviem či by som ten kufor potom odomkol kľučom,a ešte chcem vedieť či je aj na kufri ten dvojity zamok,alebo iba u dveri?dakujem

Opel Vectra 1.6 16V r.v 1996 - auto plne prekvapeníííí :lol: :(
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

v kufri nie je dvojity zamok. lebo tam nemas ani sklo, ani kolicek ani vnutronu klucku ;-)
miltrax
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 16 Júl 2008, 17:08
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Budkovce

Príspevok od používateľa miltrax »

Aha,diky,už sa to dalo do poriadku,niekto s členov rodiny nechcem hovoriť kto,mi to popretáčal kľučom asi nespravnou manipulaciou.Stačilo to iba zosinchronizovať Central dilakove+kľuč a ide to,taky som raaaaaaaaad :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Teo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4752
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 21:39
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Teo »

je fajn mat takych doma :lol:
Kadett 1,3 44KW FULL MANUAL r.v.88(karburátor :)
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.opravaservoriadenia.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Používateľov profilový obrázok
vitaminxxl
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4550
Dátum registrácie: 23 Júl 2008, 13:53
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko alt: Vancouver
Bydlisko: Kosice-okolie

Re: kufor VeBe

Príspevok od používateľa vitaminxxl »

mam mozno blbu otazku, ale predsa...:
vcera som opravil zamok na kufri na vectre- nedalo sa vobec pretocit klucom. Mechanizmus som pekne rozbehal, no ked som ten zamok namontoval naspat, zakvackal tie tiahla od motorceka a kufra, tak sa neda otvorit kufor bez toho, aby som tam nestrcil kluc a nepretocil. Podla toho, co ja viem, by sa mal kufor odstavit od tiahla, ked je kluc zvislo a tak sa vyberie. Ked ho pootocim vodorovne, mal by fungovat tak, ze ak auto otvorim centralom, otvori sa aj kufor a opacne. No a ak vsetko zlyha, je tam este ta jedna poloha, co je trosku za vodorovnou (vtedy citit, ako sa taha tiahlo z motorceka) a po stlaceni spolu s klucom sa kufor otvori.. Mechanizmus vyzera byt neposkodeny, tak neviem ako to mam teda nastavit tak, aby to fungovalo na central, ako predtym..
Bud teda len neviem, ako to spravne nastavit, alebo je ta mechanika nejako chybna..
:stena:
Moja prvá a už aj bývalá...
Obrázok
Súčasné auto: Toyota avensis 2006, 2,2 - 130kW
Používateľov profilový obrázok
miro285
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: 12 Máj 2014, 23:15
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Re: kufor VeBe

Príspevok od používateľa miro285 »

Nezabudol si len nazad pripojiť konektor? Resp. zapojil si ho dobre? (zacvakol?)
Opel Vectra B Caravan Sport 1.8 16V (X18XE)
Používateľov profilový obrázok
vitaminxxl
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4550
Dátum registrácie: 23 Júl 2008, 13:53
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko alt: Vancouver
Bydlisko: Kosice-okolie

Re: kufor VeBe

Príspevok od používateľa vitaminxxl »

konektor od elektickeho tiahla som ani neodpajal, to funguje ako ma.. ked som mal ten mechanizmus rozobraty, vyzeralo to tak, ze by to tiahlo malo tlacit trosku viac (akoby smerom od motorceka), lebo inak protilahly kusok netlaci na zapadku, ktora uvolni kotvicku.. Je mozne, ze to mam vybehane, ale na pohlad sa to nezda a dalsia vec- vsetko fungovalo (az na to pretacanie klucika) :rozmyslam:
Moja prvá a už aj bývalá...
Obrázok
Súčasné auto: Toyota avensis 2006, 2,2 - 130kW
Používateľov profilový obrázok
vitaminxxl
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4550
Dátum registrácie: 23 Júl 2008, 13:53
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko alt: Vancouver
Bydlisko: Kosice-okolie

Re: kufor VeBe

Príspevok od používateľa vitaminxxl »

nedalo mi to, rozobral a skumal som to cele este raz.. a teraz to pride... ked je kufor otvoreny, vsetko ide ako ma.. a ked kufor zaklopim dole (ani nemusim zacvaknut zamok) motorcek opat odtiahne tiahlo :O cim to moze byt?
Moja prvá a už aj bývalá...
Obrázok
Súčasné auto: Toyota avensis 2006, 2,2 - 130kW
Používateľov profilový obrázok
Eisy
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5608
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 18:57
Auto: Insignia
Bydlisko alt: Zohor okr. MA

kufor VeBe

Príspevok od používateľa Eisy »

Asi si zapojil nieco opacne ...ma napadlo medzi recou. Enem co ?!
Používateľov profilový obrázok
miro285
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: 12 Máj 2014, 23:15
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Re: kufor VeBe

Príspevok od používateľa miro285 »

vitamín, nerozumiem, ty pri otvorenom kufri zamkneš centrálom auto? lebo mne možno na sekundu zamkne a potom hneď odomkne .. ale nech rozmýšľam, ako rozmýšľam, ako rozmýšľam, veď tam nie je vyslovene nič také, čo by si mohol zle zmontovať, že by zblbnutý mikrospínač v zámku? fakt ma nič iné nenapadá
Opel Vectra B Caravan Sport 1.8 16V (X18XE)
Používateľov profilový obrázok
vitaminxxl
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4550
Dátum registrácie: 23 Júl 2008, 13:53
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko alt: Vancouver
Bydlisko: Kosice-okolie

Re: kufor VeBe

Príspevok od používateľa vitaminxxl »

zapojit som nezapojil zle nic.. zajtra skusim vymenit kabel ku motorceku.. predsa len je tam nejaky pohyb, ked kufor zatvorim, takze moze byt polamany, pripadne nieco ine..
A zamknut auto viem, aj ked je kufor otvoreny.. ved ono nema dovod ho nezamknut.. samozrejme, ked kufor zatvorim, tak ho neviem otvorit bez toho, aby som zase auto neotvoril.. (pripadne klucom kufor zvlast).
Mne nejde do hlavy zatial len jedna vec. Ked je tam nahodou seknuty kabel, tak sa motorcek nemoze pohnut (ved bez elektriny sa to neda) a ked je tam napriklad niekde seknuty, tak potom je to skrat a tam tak isto sa nemoze k motorceku dostat elektrina.. Kazdopadne po vymene kabla budem moct vylucit aspon jednu pricinu.. tak dufam, ze je to v tom kabli.. :)
Moja prvá a už aj bývalá...
Obrázok
Súčasné auto: Toyota avensis 2006, 2,2 - 130kW
Používateľov profilový obrázok
alienko
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 05 Jún 2009, 16:55
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko: Košice-okolie

Re: kufor VeBe

Príspevok od používateľa alienko »

vitaminxxl napísal:Ked je tam nahodou seknuty kabel, tak sa motorcek nemoze pohnut (ved bez elektriny sa to neda) a ked je tam napriklad niekde seknuty, tak potom je to skrat a tam tak isto sa nemoze k motorceku dostat elektrina..


Mal som ten kábel v mieste kde je páskou prichytený ku kufru prelomený (tri zo štyroch žíl myslím). Pri zatvorenom kufri sa motorček vôbec nepohol ale ked bol kufor otvorený a kábel sa v tom mieste narovnal vtedy motorček reagoval.
Vectra B 1.8 16V X18XE 85kW rv 97 sedan
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
vitaminxxl
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4550
Dátum registrácie: 23 Júl 2008, 13:53
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko alt: Vancouver
Bydlisko: Kosice-okolie

Re: kufor VeBe

Príspevok od používateľa vitaminxxl »

presne ako pises.. bol to dost zle poskodeny kusok kabla. Vodice boli bez izolacie na jednom mieste a tam sa spajali niektore dva kable, ked sa nimi pohlo.. Uz som to opravil a vsetko ide ako ma.. :yahoo:
Moja prvá a už aj bývalá...
Obrázok
Súčasné auto: Toyota avensis 2006, 2,2 - 130kW
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR"