Signum šklbanie a zhasínanie

Moderátori: dulo, buci_vectra

ketxup
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 08 Júl 2009, 07:32
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Signum šklbanie a zhasínanie

Príspevok od používateľa ketxup »

Ahojte, chcel by som Vás poprosiť o radu. Mám opel signum 3,0dti (130kw), r.v. 2003. A môj problém cca. Auto počas jazdy v otáčkach okolo 1500-1700 zaskákalo a pár krát vyplo. Následne sa mu nechcelo naštartovať, točilo, točilo ale nenaštartovalo, po 10-15 min. nakoniec naštartovalo. Vtedy svietilo autíčko s kľúčom na prístrojovke. Pri vyšších otáčkach auto nemá problém. Aj do obmedzovača ide bez zaváhania. Aktuálne sa vykonali úkony:
- vyčerpanie a výplach nádrže
- prečistenie potrubia
- výmena selenoidných ventilov čerpadla
Diagnostika bola robená viac krát, predtým vypisovalo nedostatok paliva. Diagnostika čerpadla, vstrekov bez závad. Po vykonaní všetkých úkonov vypísalo dnes že problém s čidlom teploty paliva (nemám predstavu čo to môže byť). Cca po všetkých úkonoch jeden deň išlo ako hodinky, dnes znovu skákalo a raz vyplo (po cca 20 minút sa podarilo naštartovať). Ešte som dnes prvý krát postrehol že kde tu pri skákaní bliklo dobíjanie.
Ešte doplním že bola robená počas pretrvávania problému menené kladky a remeň lebo pískal.

Ešte doplním - olej a fitre komplet (olejový, vzduchový, palivový) menený cca 500km dozadu pred vznikom problému. Teraz pre istotu pri čistení palivového systému palivák sa menil znovu. Auto pri vyšších otáčkach dáva čierny dym.
Opel Astra Caravan, G, 1,7TD
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Re: Signum šklbanie a zhasínanie

Príspevok od používateľa Komo »

Cerpadlo pri tomto motore ma 2 solenoidne ventily.
Skus pokukat, ci to moze sposobovat aj chybu, ktoru popisujes.

K nedostatku paliva by to, zial, sedelo

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
ketxup
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 08 Júl 2009, 07:32
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Re: Signum šklbanie a zhasínanie

Príspevok od používateľa ketxup »

Oba som pre istotu vymenil. Ale problém je stále. Zistil som že po naštartovaní ide bez problémov, ale keď sa zohreje tak to začne robiť problémy. a začne aj výrazne viac dymiť na čierno.
Opel Astra Caravan, G, 1,7TD
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA"