Vectra 2.2 dti turbo pomoc

Moderátori: dulo, buci_vectra

spyroo
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 16 Aug 2015, 18:34
Auto: Vectra C
Bydlisko: Šaľa

Vectra 2.2 dti turbo pomoc

Príspevok od používateľa spyroo »

Zdravym oplaci
Chcem sa opitať potrebujem repasovať turbo vie my niekto stim pomocť?
Používateľov profilový obrázok
otravaga
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 04 Dec 2011, 13:11
Auto: Vectra C
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: šaľa

Re: Vectra 2.2 dti turbo pomoc

Príspevok od používateľa otravaga »

pozri si par videi na youtube a rozhodni sa ci si to chces sam repasovat. predpokladam, ze vyvazovacku doma nema nikto.
Používateľov profilový obrázok
Eisy
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5608
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 18:57
Auto: Insignia
Bydlisko alt: Zohor okr. MA

Re: Vectra 2.2 dti turbo pomoc

Príspevok od používateľa Eisy »

Asi myslel ze kde si moze dat.
Tu by nebolo odveci napisat skade si ...
Aaaaa snad ti niekto niekoho odporuci ...
spyroo
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 16 Aug 2015, 18:34
Auto: Vectra C
Bydlisko: Šaľa

Re: Vectra 2.2 dti turbo pomoc

Príspevok od používateľa spyroo »

Som z okresu Nitra presnejšie zo Šali.
Diky za skoru odpoved
spyroo
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 16 Aug 2015, 18:34
Auto: Vectra C
Bydlisko: Šaľa

Re: Vectra 2.2 dti turbo pomoc

Príspevok od používateľa spyroo »

Oplaci ešete my prosim poradťe ako zistim že ozaj je turbo KO?
Od turba mi idu nejake divne zvuky a ked pridam plyn tak mi auto dymí je to biely dym presne .
Cez OPCOM som pozeral zavady ale žiadne chyby mi to neukazovalo.
Poradťe pls?
Používateľov profilový obrázok
otravaga
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 04 Dec 2011, 13:11
Auto: Vectra C
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: šaľa

Re: Vectra 2.2 dti turbo pomoc

Príspevok od používateľa otravaga »

turbo by s bielym dymom nemalo mat nic spolocne. Biely dym je to znak toho, ze ti spaluje vodu (mala by ti miznut). Ak by to bol olej tak je to taky sivy dym. Co sa tyka turba, tak je casto sprevadzane takym húkanim (https://www.youtube.com/watch?v=lGhmm2RGUEI). Priamo v sali robia repas turba na sturovej ulici - Sauto - turboservis. Neviem ake maju referencie ale chvalia sa najmodernejsou technologiou.
Používateľov profilový obrázok
Eisy
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 5608
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 18:57
Auto: Insignia
Bydlisko alt: Zohor okr. MA

Re: Vectra 2.2 dti turbo pomoc

Príspevok od používateľa Eisy »

Mozno mu vypaľuje DPFko
spyroo
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 16 Aug 2015, 18:34
Auto: Vectra C
Bydlisko: Šaľa

Re: Vectra 2.2 dti turbo pomoc

Príspevok od používateľa spyroo »

otravaga napísal:turbo by s bielym dymom nemalo mat nic spolocne. Biely dym je to znak toho, ze ti spaluje vodu (mala by ti miznut). Ak by to bol olej tak je to taky sivy dym. Co sa tyka turba, tak je casto sprevadzane takym húkanim (https://www.youtube.com/watch?v=lGhmm2RGUEI). Priamo v sali robia repas turba na sturovej ulici - Sauto - turboservis. Neviem ake maju referencie ale chvalia sa najmodernejsou technologiou.

Otravaga diky za video presne taky zvuk ma moj motor.
Chalani nejaky navod na vybratie turba nemate nahodov?
norberti
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 29 Jún 2010, 08:16
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Re: Vectra 2.2 dti turbo pomoc

Príspevok od používateľa norberti »

Zdravim, rad by som sa podelil o skusenost ktora mi usetrila 230 Eur za repas turba.Dam sem riesienie, a potom pribeh kto by si to rad precital .
Skontrolujte si elektropneumaticky ventil, ktory ovlada banku, a ta zas je zodpovedna za otvaranie a zatvaranie klapky v samotnom turbe. Nefunkcny ventil bude drzat klapku stale otvorenu, a tam je vlastne unik tlaku.

Auto stracalo vykon, tak som dohldal kadeco an forach. Spominali uniky vzduchu spojene s hadickami, egr ventil, ktory ale ma spolocne s vykonom velmi malo pri spodnych otackach. Prisiel som k chalanovi a povedal ze turbo v haji kedze priu 3000 otackach hadica netvrdla. Repas za 230 Eur. Vybral som ho teda, lebo sak nie som lavy, a turbo bolo okej. Ziadna vola. Odmietol som teda repas, a hladal dalej. Nikto sa nezamysla nad tym ze turbo nieco riadi a nie su to otacky motora. To je len podnet. Na vectre B je pred turbom tzv. banka, ktora ovlada klapku v tubre. Ta ma byt defaultne zavreta. No a o to sa prave stara tzv. elektro pneumaticky ventil. Je na strane spolujazdca v hornom rohu (smerom k oknu). Miesto toho aby som vyberal turbo tri hodiny, stacilo vyskusat ten ventil. Original v nakupe stoji 105 Eur, nahrada 38 Eur, neviem kolko je predajna cena,ale urcite nie 230 plus cena ventilu kedsze turbo bude okej a v serrvise vam povedia cosi ine, lebo sak zarobit treba.
AK mate problem s tahom auta, urcite si vytocte na 3 tisic a skuste stlacit hadicu ktora vedie z turba,,mala by byt tvrda,,ak nie je, niekde je unik vzduchu. Urcite ale myslite na ten ventil co ovlada banku ktora otvara a zatvara klapku v turbe. Moj unik bol prave na klapke ktora nezatvarala koli nefunkcnosti ventilu.
vela zdaru.
Jazdim teda som.. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA"