trhanie pri akcelerácii

Moderátori: dulo, buci_vectra

minn1483
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 08 Máj 2016, 09:42
Auto: Vectra C

trhanie pri akcelerácii

Príspevok od používateľa minn1483 »

Ahoj, mám problém s vectrou C 1.9 cdti Z19DT. Z ničoho nič mi auto začalo časom viac a viac cukať pri akcelerácii. Neskôr mi aj zasvietila kontrolka a na diagnostike ukazovalo chybu škrtiacej klapky. Auto sa vypínalo s pomerne veľkým zatrasením, takže to bolo logické že časom to diagnostika ukáže. Tak som ju vymenil. Lenže trhanie pri akcelerácii zostalo a neskôr auto išlo slabšie a slabšie až jak keby turbo nemalo. Jeden známy má podobný problém, jemu to robí EGR, tak sme ho skúsili odpojiť a auto netrhalo no nemalo nejakú extra silu. Vymenil som teda aj EGR ventil, lenže s novým EGR ventilom to robí to isté. Mimochodom neviem či je to len môj pocit ale ako keby zohriate išlo horšie ako keď som ho napríklad na ďalší deň naštartoval. Takže s odpojeným EGRom netrhá a s EGRom trhá no stále nemá silu. Pritom po vymenení EGRa na diagnostike neukazuje žiadnu chybu. Tak som skúšal pátrať ďalej. Nakoniec sme vymenili ventil riadenia podtlaku turba a hľa auto ide bez trhania a má aj výkon. Žiaľbohu v takomto stave ostalo len pár dní a znova začínam cítiť veľmi drobné trhanie. Nie tak často a tak výrazne ale znova to začína. Prosím vás, neviete mi niekto poradiť čo by to mohlo spôsobovať? Som už zúfalý. Ďakujem za rady.
minn1483
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 08 Máj 2016, 09:42
Auto: Vectra C

Re: trhanie pri akcelerácii

Príspevok od používateľa minn1483 »

takže najnovšie zistenie je také že to neni ani váha vzduchu :( ale to som čakal len som mal možnosť vyskúšať
minn1483
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 08 Máj 2016, 09:42
Auto: Vectra C

Re: trhanie pri akcelerácii

Príspevok od používateľa minn1483 »

Tak ešte som rozmýšľal, že či nebude problém v tlaku paliva, ale to by asi diagnostika ukázala. Skúsim ešte vymeniť palivový filter a ak to nepomôže tak serem na to, budem na tom jazdiť a dúfať že v čo najkratšom čase sa to prejaví a ukáže na diagnostike lebo meniť všetko doradu je zbytočné a drahé. Ešte jedno info - autom sa chodí skoro každý deň ale ak náhodou stojí deň alebo dva tak potom ide lepšie ako keď je zohriate a prejde sa na ňom niekoľko desiatok kilometrov alebo sa na ňom jazdí každý deň takže turbo to asi neni, či ? Má aj taký hrubší chod a najviac sa trápi pri otáčkach okolo 1500 až 1700 a vtedy sa najviac objavuje aj to trhanie. Ešte či tam neni nejaký mechanický problém vnútri motora? Voľnobežné otáčky drží tých 850 ale jak hovorím má hrubší chod a máličko viac vybrácií ako normálne. Prosím pomôžte ak máte podobné skúsenosti.
Používateľov profilový obrázok
jupaza1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1957
Dátum registrácie: 16 Máj 2009, 10:37
Auto: Vectra C
Bydlisko alt: Bytča a okolie
Bydlisko: Źilina

Re: trhanie pri akcelerácii

Príspevok od používateľa jupaza1 »

len tak - čistil si kanáliky medzi EGR a klapkou?
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006
Opel Astra F 1,8i 16v r.v.1994 - EX; Opel Frontera B 2,2 DTi 85 kw r.v. 2000 -EX
Opel Vectra C 1,9 CDTi 88 kw r.v. 2006 - EX; Opel Vectra B caravan 1,6 16v r.v. 1996 - EX
Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM a Diagnostika vozidiel Fiat, Alfa Romeo, Lancia pomocou Fiat ECU Scan
minn1483
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 08 Máj 2016, 09:42
Auto: Vectra C

Re: trhanie pri akcelerácii

Príspevok od používateľa minn1483 »

Ak myslíš tú vlnitú trubku ktorá spája klapku s EGRom tak nie nečistil ale je v pohode priechodná a aj EGR čo tam bol som nevyhodil lebo nebol v zlom stave nebol zanesený len trošku povrchovo. Ale ak myslíš niečo iné tak daj obrázok alebo lepšie vysvetli, že čo si myslel.
Používateľov profilový obrázok
Spohrelt
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1158
Dátum registrácie: 28 Sep 2008, 19:58
Auto: Vectra C
Bydlisko: Trnava
Bydlisko: Sered

Re: trhanie pri akcelerácii

Príspevok od používateľa Spohrelt »

Ahojte,

Mam podobne problemy. Pri preradeni a naslednom pridani plynu auto 2-3x zacukaaz potom zacne zrychlovat.

EGR vycisteny.

Niekto s diagnostikou v okoli TT resp zapadne Slovensko, kto by sa na to pozrel ???
Opel Vectra GTS, 1.9 CDTi, Z 19 DT, / 2005 /
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA"