Vectra B 1.6 16V Klepanie motora

Moderátori: dulo, buci_vectra

KUboS
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 03 Jún 2015, 16:10
Auto: Vectra B
Bydlisko: Považská Bystrica

Vectra B 1.6 16V Klepanie motora

Príspevok od používateľa KUboS »

čaute chalani, mám taky problém , motor klepe za jazdy ale iba pri určitých otačkach je to od 2300 až 3000 , potom už klepanie nepočuť,resp. neklepe, na volnobehu to počuť len velmi slabučko. Oleja je dosť bol nedávno menený. Vedeli by ste mi poradiť čo to môže sposobovať a či to pôjde opraviť ? . Ďakujem za odpoved.
Vectra 1.6 16v 74kw
letrich
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 24 Jan 2013, 18:30
Auto: Omega B
Bydlisko: Trenčín
Bydlisko: Trenč. Jastrabie

Re: Vectra B 1.6 16V Klepanie motora

Príspevok od používateľa letrich »

a pred vymenou oleja to neklepalo ? pouzil si spravny olej a filter ? predpoladam ze hladinu oleja mas v poriadku , kontrolka oleja zhasne hned po nastartovani ? postrehol si stratu vykonu ? moznosti je vela...
Omega B Caravan 3.2 Executive (Vectra B Caravan DTi E 2000 ex , NISSAN MAXIMA A32 QX 3.0 v6 ex,)
KUboS
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 03 Jún 2015, 16:10
Auto: Vectra B
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Vectra B 1.6 16V Klepanie motora

Príspevok od používateľa KUboS »

pred vymenou to tiež klepalo , olej je spravny, 10w 40 GM, a takisto aj filter , oleja je dosť , ano zhasne hned ako naštartujem po 1-2 sekunde,tak trochu hej , ono v podstate ked sa dostane do otáčok už ide len v nižších otáčkach je to lenivé a jto sem tam vynecháva ,ale to som tu nechcel riešiť (môže to byt bud klapkou +egr , alebo vstrekmi , do toho sa pustím už čoskoro, len ma zaujmal viac tento problém...
Vectra 1.6 16v 74kw
otto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 11:47
Auto: Vectra B
Bydlisko: Topoľčany
Bydlisko: topolcany

Re: Vectra B 1.6 16V Klepanie motora

Príspevok od používateľa otto »

Dosť možne že ti pridieraju hidrošteli 10w40 nieje zrovna vhodny olej pre 16v.zvlašť keď ma už svoje najazdene.zanechava na nich karbon.ja použivam 5w50 od Mobilu.
KUboS
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 03 Jún 2015, 16:10
Auto: Vectra B
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Vectra B 1.6 16V Klepanie motora

Príspevok od používateľa KUboS »

10W40 tam dával aj predtym majitel tak som ostal pri nom, moja vebe ma najazdenych teraz asi 174tis, takže keby prejdem pri dalšej vymene na tu 5w50 ako píšeš mohlo by to klepanie prestať ? alebo to bude klepat už navždy ?
Vectra 1.6 16v 74kw
otto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 11:47
Auto: Vectra B
Bydlisko: Topoľčany
Bydlisko: topolcany

Re: Vectra B 1.6 16V Klepanie motora

Príspevok od používateľa otto »

Ak chceš aby to neklepalo musiš rozobrat hlavu .dať dolu vačky vybrat zdvihatka rozobrat vycistit od karbonoveho povlaku.a poskladat nazad.pokial je zsraty motor od olejovych usadenin iny olej by som neodporucal.ze je zasraty zdadas ked das dolu viko ventylov.keby si chcel prejst na plnu sintetiku musel by si dokladne vycistit motor.
KUboS
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 03 Jún 2015, 16:10
Auto: Vectra B
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Vectra B 1.6 16V Klepanie motora

Príspevok od používateľa KUboS »

"pokial je zsraty motor od olejovych usadenin iny olej by som neodporucal" - to znamená že mám ostať pri tom mojom alebo prejsť na ten čo si mi napisal ty ? trochu som to nepochopil .
Vectra 1.6 16v 74kw
otto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 11:47
Auto: Vectra B
Bydlisko: Topoľčany
Bydlisko: topolcany

Re: Vectra B 1.6 16V Klepanie motora

Príspevok od používateľa otto »

No keby si dal bez predosleho vycistenia motora 5w50ku tak ti v motori pouvolnuje vsetok bordel co zostal po 10w40 poupchava mazaci system a ine veci a narobys si viac škody ako osohu.z lepsieho oleja na horsi sa da ale opacne sa nedoporuca.a5w50 pouzivam preto lebo vecsinou jazdievam vhornom pasme otacok je to olej pre vecsie zatazenie.
KUboS
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 03 Jún 2015, 16:10
Auto: Vectra B
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Vectra B 1.6 16V Klepanie motora

Príspevok od používateľa KUboS »

čím dalej tym častejšie sa mi stáva že mi na volnobehu začne tak oblikovať mazanie, pritom oleja je na max na ryske ,preto tomu nerozumiem. Napadá ma čidlo alebo olejove čerpadlo...
Vectra 1.6 16v 74kw
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA"