vrzganie spojky

Moderátori: dulo, buci_vectra

ffoxx
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 08 Apr 2009, 21:59
Auto: Vectra C
Bydlisko: Poprad
Bydlisko: Poprad

vrzganie spojky

Príspevok od používateľa ffoxx »

Caute oplaci, mam VeCe 1,9 CDTi, 88kW a takyto problem. Pred cca. 75tis. km bola menena komplet spojkova sada, lozisko aj dvojhmotak.. po vymene sla tazsie zaradit 1..

rozhodol som sa ze to skusim este raz odvzdusnit.. dolial som brzdovku, pripojil na nadobku kompresor natlacil cca. 4 bary (mozno kus vela..) a povolil odvzdusnovak, vytekala spinava brzdovka.. opat som dolial, natlacil 4 bary az kym nesla cista brzdova, lenze zrazu zacal vychadzat vzduch a dost vela, nadobka bola plna po okraj.. :(
tak som vsetko odpojil, dolial brzdovku, pedal bol uplne makky, naslapal som, odvzdusnil som klasicky, jeden slapal a ja som otvaral a zatvaral odvzdusnovak..
spojkovy pedal je tvrdy, v systeme nie je vzduch, lenze zacalo nieco skripat pri zoslapnuti pedalu..
to skripanie sa ozyva z prevodovky, akoby od vytlacneho loziska!

mohol som nieco pokazit? netusim ze co by to mohlo byt.. to skripanie je aj pri zoslapnuti aj pri pustani spojky.. spojkovy piest nad pedalom je je kusocek vlhky.. netecie vsak.. :(

kvapalina sa nestraca a ani nic nevytieklo..

co by s tym mohlo byt?

diky za odpovede..
Vectra C 1.9 CDTi, r. 2005
otto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 11:47
Auto: Vectra B
Bydlisko: Topoľčany
Bydlisko: topolcany

Re: vrzganie spojky

Príspevok od používateľa otto »

poškodene vytlačne ložisko. u spojky sa neodporuča tlakove odvzdušnovanie a obzvlašť nie ak boli niektore časti hydr. systemu menene!
ffoxx
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 08 Apr 2009, 21:59
Auto: Vectra C
Bydlisko: Poprad
Bydlisko: Poprad

Re: vrzganie spojky

Príspevok od používateľa ffoxx »

..je mi jasne ze som do toho pustil 2x viac, teraz je vsak otazka, co sa poskodilo na tom vytlacaku? zeby som poskodil nejake tesnenie, pretoze je to taky gumovo vrzgavy zvuk.. :( ale zase radit rychlosti ide v pohode, musim este skusit startnut a pohnut sa.. co tio bude robit.. inac rozoberacka.. :odpadnem:
Vectra C 1.9 CDTi, r. 2005
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA"