Auto na voľnobeh zdochýna

Moderátori: dulo, buci_vectra

Fallen
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17 Jún 2016, 16:43
Auto: Vectra B
Bydlisko: Snina
Bydlisko alt: Osadné

Auto na voľnobeh zdochýna

Príspevok od používateľa Fallen »

Cawte, potreboval by som poradit s mojou Vectrou 1,6 16v 74kw r.v.1998. Keď ráno naštartujem auto zo začiatku ide ako keby na 3 valce rozsvieti sa kontrolka chyba motora atak po 2 sekundách sa otáčky zdvihnú a drží ich tak cca na 1100ot/min. až kým sa auto trosku nezohreje ale porucha motora svieti stále. Keď je auto zohriaté na prevádzkovať teplotu na 80C a pri jazde keď vyhodím rychlost napr. na kryzovatke ,,,,tak otáčky začnú hneď klesať na 800,,500,,300,,, az celkom zdochne ,,,,,,ale nerobí to stále niekedy ide normálne. Keď napichnem auto na PC tak mi tam úkaze že do vzduchového snimaca ide nízke alebo vysoké napätie. Poradte mi prosím.
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36818
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Auto na voľnobeh zdochýna

Príspevok od používateľa macil »

Akú chybu (kód) vyhodí diagnostika?
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
sheggy2213
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 12 Feb 2013, 18:54
Auto: Vectra B
Bydlisko: Michalovce
Bydlisko: Michalovce

Re: Auto na voľnobeh zdochýna

Príspevok od používateľa sheggy2213 »

pokial viem tak za studena ked idu otacky hore to je normalne lebo zapne sitic aby sa auto zohrialo... nedavno sa aj mne dvakrat stalo ze mi zdochlo auto po vyhodeni rychlosti a niekedy pri volnobehu vybehnu otacky na 2000 a tiez neviem preco :) ... skusal som vycistit krokovy motorcek a na urcity cas to pomohlo ale teraz to robi zasa. Kzdopadne skus vycistit krokac a ked ti pise diagnostika ze je nieco s cidlom vzduchu tak cekni vahu vzduchu. A ked ti svieti kontolka motora nieje auto v nudzovom rezime?
Opel Vectra B 1.8 85kW CDX X18XE
Opel Vectra A 2.0 SFI -ex
Používateľov profilový obrázok
DIAMONDS
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 07:05
Auto: Zafira A
Bydlisko: Nitra
Bydlisko alt: báb

Re: Auto na voľnobeh zdochýna

Príspevok od používateľa DIAMONDS »

Odpoj vahu vzduchu od kabla hned za vzduchovym filyrom co je pripojenie ked budes mat nastartovane ci bude nejaka zmena ak nie je to jasne...

Odesláno z mého Z10 pomocí Tapatalk
OPEL Zafira 2.0dti 07/2002 vin:W0L0TGF7522206120 op-com diagnostic
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - ELEKTRO"