Motor bezi aj po vypnuti

Moderátori: dulo, buci_vectra

Vectriak
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19 Nov 2012, 23:03
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Trnava

Motor bezi aj po vypnuti

Príspevok od používateľa Vectriak »

Priatelia,
mam Vectru B diesel sedan uz nejaky cas, ale v poslednom case sa mi 2x stalo, ze mi motor chvilu bezal, aj ked som ho normalne vypol a vybral kluciky. Este par sekund isiel dalej, ked som stlacil plyn, zhasol. Chvilu dokonca to reagovalo na brzdu tak, ako keby tam boli kluciky - budiky a cela elektrika sa rozsvietila, nabehli zhavice... co to moze byt? Robi to vyhradne za tepla, ked je studeny tak reaguje normalne. Ako keby elektrika zblbla...

Okrem toho, nejde mi ventilacia, ale niekdedy sama od seba nabehne cize motorcek je v poriadku, vie niekto poradit, kde moze byt chyba?
Dakujem za kazdu radu.
zippi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 05 Apr 2011, 09:30
Auto: Antara
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: NR

Príspevok od používateľa zippi »

skontroluj kabelaz v prechodkach - do vsetkych dveri a tie do dveri kufra
ak su tam polamane kable, moze to takto blbnut
Astra G Caravan 2.0DI 60kW X20DTL r.v.98 (ABS, man. klima, el. okna, tempomat)
Používateľov profilový obrázok
otravaga
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 04 Dec 2011, 13:11
Auto: Vectra C
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: šaľa

Príspevok od používateľa otravaga »

nieco podobne mam na felicii. vypnem kluc a motor este chvilu bezi. ked vytiahnem kluc tak mi ostanu slabo svietit kontrolky (olej, rucna - ako pri starte) a takisto aj ventilator sa da zapnut. v servise sa na to kukli, vymenili nejake relatka a bolo to v pohode. po case to vsak zase zacalo robit. ked som kukal poistnu skrinku tak tam stala voda. cize som mal skrat v poistnej skrinke a z tohto dovodu to robi to, co to robi. tento tyzden som aj nasiel kade mi do auta zateka (tesnenie celneho skla). mozno mas podobny problem, aj ked pises, ze ti to robi len za tepla, ale princip moze byt rovnaky, myslim nejaky skrat. mne to zase blbne len za dazda.
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - ELEKTRO"