Palubovka VECE

Moderátori: dulo, buci_vectra

Otycz
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 10:53
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Trnava

Palubovka VECE

Príspevok od používateľa Otycz »

Dobry den, precital som niekolko tem ohladom vypynania palubovky ale ziadny problem nieje totozny s mojim.
Auto normalne nastartujem vsetko funguje a po prejdeni par km ( vo vacsine pripadov) ked vyhodim smerovku vsetky ukazovatele na pristrojovke zhasnu az na kontrolku motora. Prestanu fungovat vetraky , niekedy sa vypne aj radio. Obcas sa stane ze po sekunde sa vsetko vrati do normalu ale niekedy jednoducho musim zastavit a vypnut motor a znovu nastartovat. Niekedy to ide, niekedy ked otocim klucom tak znova svieti iba kontrolka motora a nic ine. Vtedy pomoze odpojenie baterky a potom vsetko ide jak ma. Prosim poradte kde mam zacat hladat chybu. Na diagnostiku som objednany ale pochybujem ze nieco ukaze nakolko chybu nezobrazilo ziadnu. Vopred dakujem za odpovede.
Jedna sa o Vectru C 2002 1,6 benzin
Používateľov profilový obrázok
lubo22
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 7290
Dátum registrácie: 14 Apr 2009, 17:45
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Trstená
Bydlisko: trstena
Kontaktovať používateľa:

Re: Palubovka VECE

Príspevok od používateľa lubo22 »

ak ti to blika a nejaka kontrolka zasvieti tak ti to na diagnostike ukaze bude to ulozene v RJ
a typujem ako vzdy zeby CIM?
Vectra C cierna ex
Vectra C modra ex
Používateľov profilový obrázok
tomas.guru
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 15 Mar 2012, 21:03
Auto: Vectra C
Bydlisko: Nitra

Re: Palubovka VECE

Príspevok od používateľa tomas.guru »

a čo iné? ;) vadný CIM najlepšie odhalí originál techII, takže s tym choď rovno do oplu
Vectra C GTS 3.2 V6 1/2005
Otycz
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 10:53
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Trnava

Re: Palubovka VECE

Príspevok od používateľa Otycz »

No super, potom keby sa preukazal zly cim, mam jedine moznost dat si to spravit v opli alebo mozem objednat z ebayu? popripade musi sediet rok vyroby a motorizacia?
Používateľov profilový obrázok
tomas.guru
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 15 Mar 2012, 21:03
Auto: Vectra C
Bydlisko: Nitra

Re: Palubovka VECE

Príspevok od používateľa tomas.guru »

je tam viac vecí, ktoré musia sedieť, a pri tvojom ročníku 2002 a teda cene cca 500€ za nový kus by som to s iibeju neriskoval, navyše tam bude po výmene treba (asi aj okrem iného) naprogramovať všetky tvoje klúče, kedže v CIMe je aj imobilizér.
Vectra C GTS 3.2 V6 1/2005
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: Palubovka VECE

Príspevok od používateľa Signum »

ideálne pozrieť číslo dielu fyzicky alebo cez diagnostiku
starý CIM treba odhlásiť a nový nakonfigurovať podľa výbavy ,samozrejme aj s povodnými kľúčami
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
jupioo
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14 Jún 2011, 12:34
Auto: Vectra C
Bydlisko: Pezinok
Bydlisko: BA, Pezinok

Re: Palubovka VECE

Príspevok od používateľa jupioo »

moze to byt chybna palubovka, presnejsie kontakt na nej, je kusok od kontlorky motora a preto ti tam moze zostavat svieti check motora... na tvojom mieste by som pozrel bazos alebo autobazar.eu, kupil najlacnejsiu dobru palubovku (cca 15 EUR za anglicku) a vymenil - jednoducha vymena.... ak by problem pretrval tak vies ze je potom v prdeli CIM... mal som ten isty problem, palubovka robila haluze, chvilku isla, potom behali rucicky, smerovky neblikali.... vymenil som a mam pokoj..... Daj vediet ako si dopadol.... PS: urcite by som najskor nemenil CIM za 500 a potom zisti ze boli chybne budiky.
Používateľov profilový obrázok
Zeppelin
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 13 Feb 2010, 09:27
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko: Plzeň

Re: Palubovka VECE

Príspevok od používateľa Zeppelin »

Tvůj problém bude pravděpodobně vadný CIM. Mně umíraly budíky, ale tam byl studeňák. Tohle bude větší problém. V případě CIMu, Opel dává slevu 30% na díly pro vozy starší 6 let a asi 10% slevu na práci (to vše pouze v případě, že si to necháš dělat u nich). Z vlastní blbosti jsem si nechal měnit CIM (v domnění, že ten způsobuje mrtvé budíky) a vyšlo to na 12000,-kč (asi 450 eur).
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - ELEKTRO"