Predné stierače na Zafiru A

Moderátori: buci_vectra, franticek6

qwerty
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 15 Dec 2006, 14:20
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Predné stierače na Zafiru A

Príspevok od používateľa qwerty »

Čaute po dlhšom čase,

poradíte mi, prosím?

Aké predné stierače si mám kúpiť na Zafiru A? Kúpil som nejaké v Tescu, vzadu na obale napisané, že vhodné aj pre Opel, ale na Zafiru A určite nie! Jednoducho tie dodané uchytávacie adaptéry na hák nepripevním.

Nechcem žiadne tuningové ultra-super, iba obyčajné komplet nové predné stierače s možnosťou výmeny gumičiek. Poradíte značku/typ, prosím? Poradíte aj predajňu v BA resp. nejaký web?

Dik.
Opel Zafira, 2000, X16XEL
rado.c

Príspevok od používateľa rado.c »

asi sa nejedna o "upevnenie na hak", ale skor si myslim, ze sa jedna o dlzku stieracov. konkretne moje su dlzky 600 a 550mm, cize roznej dlzky. asi aby sa v strede nestretli, kedze idu obe od stredu ku krajom, nie ako je obvykle, oba stierace rovnakym smerom :D
Používateľov profilový obrázok
Raptor181
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 22 Máj 2007, 07:06
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: West Slovakia, BA
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Raptor181 »

Zbehni do M&G autoprislusenstvo a tam maju stieracov kopec.
autoalarmy, denne svietenie, predaj, servis a kódovanie autokľúčov, oprava tacho,oprava a reset riadiacich jednotiek, immo, zmena podsvietenia, reaktivácia airbagov, programovanie a diagnostika automobilov, odkódovanie navigácii a autorádií, servis autoelektro, opravy CIM modulov.
*** Diagnostika ***
Opel Astra H Caravan Enjoy 1,6 16V 85kW/115PS, Z16XER - ex
qwerty
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 15 Dec 2006, 14:20
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa qwerty »

V Opli na Panónskej ceste mi núkali pár originálnych stieračov za 50,81 €.

V M&G, teda presnejšie vo firme na starej adrese so starými číslami M&G, mi núkali kus za cca 10 €.

Nakoniec som zbehol do Auto Kelly a kúpil Valeo Silentio, VM213 (2x 600 mm pre Zafiru 99 - 05) za necelých 24 €. Ešte poriadne nepršalo, ale pri ostrekovaní to je podstatný rozdiel voči starým stieračom.


Dik všetkým za rady.
Opel Zafira, 2000, X16XEL
krakatit
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 12:13
Auto: Zafira A
Bydlisko: Ružomberok
Bydlisko: ružomberok

Príspevok od používateľa krakatit »

qwerty ak je problém v adaptéroch jednoducho tam nechaj tie staré adaptéry-ved tie sú v poriadku -nie?Mne tie nové tiež akosi "nesadli do oka",tak som tam nechal pôvodné.Ja som kúpil 2x600 mm značku ALCA,sú Made in Germany a stáli 100Sk /kus-niet čo riešiť!!!
    To rado.c-ty tam máš 550mm+600mm?? A sú to origo GM stierače?
Opel ZAFIRA, 2.0DTI,2002
qwerty
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 15 Dec 2006, 14:20
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa qwerty »

Do pôvodných umelohmotných adaptérov mi nepasovala oska v stieračoch z Tesca. Bolo to na vypadnutie po 10 minútach jazdy. Navyše otvory v ramienkach stieračov z Tesca boli príliš malé na to, aby sa dali navliecť na hák.

Viac to neriešim. Možno pri budúcej výmene skúsim tie z „M&G“.
Opel Zafira, 2000, X16XEL
krakatit
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 12:13
Auto: Zafira A
Bydlisko: Ružomberok
Bydlisko: ružomberok

Príspevok od používateľa krakatit »

qwerty napísal:Do pôvodných umelohmotných adaptérov mi nepasovala oska v stieračoch z Tesca. Bolo to na vypadnutie po 10 minútach jazdy. Navyše otvory v ramienkach stieračov z Tesca boli príliš malé na to, aby sa dali navliecť na hák.

Viac to neriešim. Možno pri budúcej výmene skúsim tie z „M&G“.
Načo kupuješ veci z Tesca ????Tie moje su nemecké,starý adaptér -no problemo- a za 100 korún.Myslím že tá žirafa asi v noci aj plakala,že vyfasovala tescocomponents. :D
Opel ZAFIRA, 2.0DTI,2002
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

mne tesco stierace sadli vcetne adapterov. celkom sa mi nechce verit, zeby mala zafira inaksie haky.
zato kvalita tych Tesco zdaleka nedosahuje na originalne alebo znackove
krakatit
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 12:13
Auto: Zafira A
Bydlisko: Ružomberok
Bydlisko: ružomberok

Príspevok od používateľa krakatit »

Mne tie adaptéry akože tiež "sadli",ale poistka na tom novom nezacvakla celkom dobre a bolo riziko že to môže povoliť-staré boli ako uliate.
Opel ZAFIRA, 2.0DTI,2002
Používateľov profilový obrázok
lesi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 08 Feb 2008, 22:57
Auto: Zafira Tourer
Bydlisko: Šahy

Príspevok od používateľa lesi »

rado.c napísal:asi sa nejedna o "upevnenie na hak", ale skor si myslim, ze sa jedna o dlzku stieracov. konkretne moje su dlzky 600 a 550mm, cize roznej dlzky. asi aby sa v strede nestretli, kedze idu obe od stredu ku krajom, nie ako je obvykle, oba stierace rovnakym smerom :D

ja mám obe 600 mm a nestretnú sa mi v strede
Opel Zafira Tourer 2,0 CDTi Cosmo r.v. 13
Opel Astra H 1,4 Enjoy r.v. 04
Opel Zafira B 1,9 CDTi Enjoy r.v. 05-ex
Opel Vivaro Life Westfalia 2.5 CDTi r.v. 07-ex
Opel Zafira A 1.6 16 V Elegance r.v. 99-ex
Fiat Marea Weekend 1.6 16 V LX r.v. 97-ex
Mike.S

Príspevok od používateľa Mike.S »

mám to taky tak, pba dva 600 mm, ono se taky na benzinkách špatně shánějí UNI sady, ve kterých jsou rozdílné délky těch stírátek a dávat 400-500 za jedno se mi nechce, kor když se to mění 2x do roka :roll:
rado.c

Príspevok od používateľa rado.c »

Mike.S napísal:mám to taky tak, pba dva 600 mm, ono se taky na benzinkách špatně shánějí UNI sady, ve kterých jsou rozdílné délky těch stírátek a dávat 400-500 za jedno se mi nechce, kor když se to mění 2x do roka :roll:

2x do roka?? neblazni. ja mam Bosch, su tam 2 roky a bez problemov. ziadna zmena, stale kvalitna guma a dobre stieraju! a pekne makko, ziadne hlucne stieranie.
Napísať odpoveď

Návrat na "ZAFIRA, SINTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR"