Stránka 1 z 1

Peľový filter

PoslaťNapísal: 04 Jan 2009, 11:42
od mirek
Ahoj, nevie niekto poradiť aký a kde by som kúpil peľový filter na Zafirku ?
/ Y22DTR/

PoslaťNapísal: 04 Jan 2009, 12:07
od macil
Dosť ma udivujú otázky takéhoto typu. Peľový filter je spotrebná súčasť a spravidla ho dostaneš v každej predajni s autosúčiastkami. Ak nebudú mať pre tvoj typ auta priamo na sklade, tak ti ho objednajú. Objednáva sa podľa typu auta. Snáď jediné, okrem značky, čo si môžeš vyberať je, či chceš obyčajný, alebo uhlíkový, ten je podstatne drahší a osobne v ňom veľký prínos nevidím. Ak si ho chceš objednať cez internet, tak napríklad na olejposta.sk .
Trošku vlastnej iniciatývy pri takýchto prkotinách neuškodí.

PoslaťNapísal: 07 Jan 2009, 14:03
od duff74
Pylový filtr koupíš v každé solidní prodejně na autodíly. Ale než tam pro něho půjdeš, tak si zjisti, jestli máš výrobce topné soustavy zn. Behr, nebo Delphi. Měl by tam být rozdíl v rozměru filtru. Ideál je, když ho vymontuješ a vezmeš ho sebou.

PoslaťNapísal: 07 Jan 2009, 16:49
od mirek
Ja som myslel že by to mali vedieť podľa TP aký typ ja potrebujem, ešte k tomu ani neviem musím zistiť ako sa vôbec vyberá.
Vôbec sa mi to nepáči to vyberať a teraz behať kade tade kde by to mohli mať skladom,asi jedine opel len tá ich super cena.
Ale aj tak dík

PoslaťNapísal: 07 Jan 2009, 16:59
od macil
Keď sa ti nechce, tak to daj do servisu. Tam ti to vymenia. :roll:

PoslaťNapísal: 07 Jan 2009, 17:12
od mirek
OK , ja skúsim zajtra obehať predajne príp.vymontovať filter.
Macil ty by si to dal do servisu opel kde za prácu zoberú viac ako stojí filter ?
Nie som do týchto vecí nejako zbehlý preto som potreboval poradiť.

PoslaťNapísal: 07 Jan 2009, 17:20
od macil
Nie, ja by som si to vymenil sám. Pprepáč mi však určitú dávku arogancie, ale mám dojem, že ty si to zatiaľ riešil len od kompu.
Inak na fóre nájdeš o.i. aj link na príručku "Jak na to". V nej sa dozvieš veľa vecí, aj to ako sa filter mení a kde sa nachádza.
Niektoré veci sa tu riešia niekoľkokrát za týždeň stále dookola, stačí sa len trochu porozhliadnuť, skôr než položím otázku.
Držím palce pri výmene. :wink: