Teplota motora (vody)

Moderátori: buci_vectra, franticek6

aifel75
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 20 Dec 2006, 16:37
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Košice

Teplota motora (vody)

Príspevok od používateľa aifel75 »

Zdravim vsetkych Oplakov ku ktorym som sa pred nedavnom pridal aj ja. S autickom som spokojny len v tychto studenych dnoch ma trapi kurenie.
Potrebujem pomoc ohladom kurenia resp. teploty motora(vody). Problem spociva v tom ze teplomer na pristrojovke po zahriati motora sa ustali asi na 70°C a tym padom aj kurenie nepracuje na plny vykon. Snimac teploty je vo vyvodovom potrubi maleho okruhu ktory pokracuje na kurenie. Teplota hlavy motora je cca 95°C , termostat novy, system odvzdusneny, teploty overene bezkontaktnym teplomerom, chod ventilatora v poriadku.
Aka teplota ma byt na vystupe maleho okruhu? predpokladam ze tych cca 90°C. Co moze sposobovat problem s nizkou teplotou vody maleho okruhu?
Dakujem
Opel Sintra 2.2 16V GLS, motor X22XE, LPG
Jakub-ko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 613
Dátum registrácie: 06 Nov 2006, 11:42
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: KOSICE

Príspevok od používateľa Jakub-ko »

vebe ma dve cidla na teplotu motora jedno je pre RJ a druhe pre teplomer tak vyskumaj ktore je naco a to ktore je na teplomer vymen a na ventilator mas zasa dalsie cidlo ale na chladici este si mozes premerat to cidlo tepolty vody pri 20 stupnoch -2500-3500 ohmov pri 90 stup. 300-350 ohmov teplota maleho okruhu ma byt taka aka je na termostate
Naposledy upravil/-a Jakub-ko v 20 Dec 2006, 21:32, upravené celkom 1 krát.
OPEL VECTRA CARAVAN X 16 XEL
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

lenže je to aj na Sintre tak, ako na VeBe?? ja mam podobný "problem" tiež mi ukazuje teplotu cca 70-max. 80 stupnov, ale na rozdiel od aifela75 mi Sintrička kuri bez problemov... asi po 5-8 min. jazdy začina prijemne kuriť....
aifel75
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 20 Dec 2006, 16:37
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa aifel75 »

Cidla su v poriadku...vsetko overene. Skusim sa este pozriet na radiator kurenia ci nie je zaneseny ale velmi sa mi do toho nechce kedze to treba rozobrat celu pristrojovku. Mrazy ma vsak k tomu donutia ;-)
Opel Sintra 2.2 16V GLS, motor X22XE, LPG
Jakub-ko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 613
Dátum registrácie: 06 Nov 2006, 11:42
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: KOSICE

Príspevok od používateľa Jakub-ko »

skus vypustit celu vodu a nalej tam ocot alebo nejaky pripravok proti vodnemu kamenu alebo to co sa leje do odtoku na umyvadla a nechaj to trochu cirkulovat alebo sa stym trochu prejdi a potom to vypusti mozno to pomoze
OPEL VECTRA CARAVAN X 16 XEL
aifel75
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 20 Dec 2006, 16:37
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa aifel75 »

Vdaka za radu, skusim sa s tym pohrat, casu je vsak malo kvoli sviatkom...azda si najdem na to cas co najskor...s vysledkom sa "pochvalim".
Opel Sintra 2.2 16V GLS, motor X22XE, LPG
vladimir

Príspevok od používateľa vladimir »

Ten prípravok do kanalizácií ....opatrne!!!
ak by to mal byť NaOH....ten dokáže za malú chvíľu "dosť"......možno aj niečo navyše!!!
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Ako vraví Vladimír, ten prípravok na čistenie odpadu by som radšej vynechal. Dobré skúsenosti vraj sú s Cilitom na vodný kameň, alebo tzv. kyselina vínna. Predáva sa ako Odstraňovač vodného kameňa. Použil by som ju však v o niečo nižšej ako doporučenej koncentrácii. Reakcia môže byť búrlivá, zvlášť po zahriatí. Priprav sa však na to, že ti to môže začať niekde tiecť, zvlášť v miestach, kde vodný kameň už tvorí súčasť konštrukcie. Mne sa takto podarilo rozpustiť kolienko od sprchovacej hlavice. Zostala z neho len niečo ako sieťovina. Síce na pohľad efektné, ale nepoužiteľné. :roll:
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Jakub-ko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 613
Dátum registrácie: 06 Nov 2006, 11:42
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: KOSICE

Príspevok od používateľa Jakub-ko »

Jakub-ko napísal:skus vypustit celu vodu a nalej tam ocot alebo nejaky pripravok proti vodnemu kamenu alebo to co sa leje do odtoku na umyvadla a nechaj to trochu cirkulovat alebo sa stym trochu prejdi a potom to vypusti mozno to pomoze

ale ja som zabudol ze to nesmie by cisty koncentrat jasne ze to treba zriedit :roll: :roll: :roll:
OPEL VECTRA CARAVAN X 16 XEL
vladimir

Príspevok od používateľa vladimir »

:) :) :) :wink:
aifel75
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 20 Dec 2006, 16:37
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa aifel75 »

:D :D :D Nooo, este ze som to nestihol spravit :-) asi by som tomu dal. Dnes bolo celkom prijemne takze to slabe kurenie som velmi nepocitoval.
Aj ked sa to nehodi do tejto diskusie Prajem prijemne prezitie vianocnych sviatkov...
Opel Sintra 2.2 16V GLS, motor X22XE, LPG
aifel75
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 20 Dec 2006, 16:37
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa aifel75 »

Tak uz som vykonal ocistu bloku kurenia odstranovacom vodneho kamena..Vysledok: nic netecie :), kuri o trosku lepsie...zatial som celkom spokojny....
Opel Sintra 2.2 16V GLS, motor X22XE, LPG
Napísať odpoveď

Návrat na "ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA"