Co som urval?

Moderátori: buci_vectra, franticek6

Domcek
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 05 Mar 2016, 21:26
Auto: Zafira B

Co som urval?

Príspevok od používateľa Domcek »

Zdravim.
Mam Opel Zafira B, r. 2008, Z19DTH (110kW), 6 stupnova manualna prevodovka (M32). Nabehane 335 000 km. Auto jazdilo perfektne, bez problemov, ziadne zvlastne zvuky, poctivo som sa o neho staral. Turbo menene preventivne pred 20 000km, zotrvacnik, spojka, spojkove lozisko pred preventivne 60 000km (zotrvacnik SACHS, spojka LUK - ina co by pasovala nebola v tom case k dispozicii). Znamy problem M32 s loziskami prevodovka nemala, fungovala bez problemov. Kazdych 50 000 km som v nej menil olej, naposledy pred 10 000km. Rozvodovy remen a vsetko okolo menene pred ~70 000 km, pred 4 rokmi.

Bohuzial, vcera sa mi stala neprijemna vec.
Pri prechadzani diery na ceste (neopraveny asfalt po prekovpavke krizom cez cestu hlboky cca 5cm, cez ktory som pomalicky prechadzal) v dost strmom kopci mi v plnom zabere zdochol motor. Dost neprijemne, velmi silna rana ako sa motor zastavil. Po tom co som znova nastartoval som si vsimol, ze nie co nie je v poriadku. Opatrne som sa previezol. Motor startuje bez problemov. Na neutrali ide v poriadku do otaciek, bez klepania ci inych zvukov v celom rozsahu otacok (tak ako pred tym), bez ohladu ci je spojka stlacena alebo nie. Na volnobeh bezi stabilne. Rychlosti zaradzujem bez problemov. Pri normalnej jazde po rovine je vsetko OK, ziaden divny zvuk, aj nad 2000 otacok. Ale pri prudkom stlaceni plynoveho pedala (auto zrychluje normalne), alebo pri zatazi v jazde do kopca zacne cca od 2000 otacok od motora/prevodovky (zda sa ze z lavej strany motora) vychadzat dost silny hluk, klepanie, a vibracie, az sa trasie volant. Robi to na vsetkych zaradenych rychlostiach. V priebehu dna, co auto stalo, sa pod autom neukazal unik motoroveho ani prevodoveho oleja. Ziadna kontrolka nesvieti.

Otazka je: Co som urval, ked mi zdochol motor? Spojku, zotrvacnik, nejake lozisko, ozubene koleso v prevodovke, ojnicu, klukovkovu hriadel,...?
Aj ked motor startuje, a na neutral bezi tak ako pred tym, mohol preskocit rozvodovy remen o zub?
Na aute nejazdim a na zdvihak to dostanem najskor az o tyzden, tak sa chcem pripravit.

Vopred vdaka za vas nazor.
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22944
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: Co som urval?

Príspevok od používateľa langdon2 »

skontroloval by som uchytenie motora a prevodovky - takzvane silentbloky.
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
Domcek
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 05 Mar 2016, 21:26
Auto: Zafira B

Re: Co som urval?

Príspevok od používateľa Domcek »

langdon2 napísal:skontroloval by som uchytenie motora a prevodovky - takzvane silentbloky.

Zdravim.
Ano, problem bol v rozbitom zadnom silentbloku motora (vytrhnuty stred). Motor v zatazi buchal o ram karoserie. Silentblok cca 50 Eur + polhodinka prace. Je lahko pristupny a vymenitelny zospodu.
Dik za radu.
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22944
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: Co som urval?

Príspevok od používateľa langdon2 »

Super.. Som rad ze sa to poriesilo... :thumbup:
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
Napísať odpoveď

Návrat na "ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA"